Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sylwia - Plener fotograficzny Wymysłowo

    Nikon plus parę drobiazgów

  2. #2

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że w dzisiejszym świecie, fotografia portretowa to tylko oczy i wszystko co w ich głębi np. usta czy nos... reszta w piz**** BOKEH

    Foto 1:
    Za mała głębia ostrości !!!!!!!!!!!
    Brak ostrości na drugi oku ,,, czyli kosz, uzsy dłonie już nie wspominam, bo oczy dyskwalifiują fotografię.
    Na co modelka ustawia dłonie jeśli one są rozmazane?

    Foto - 2:
    Za mała głębia ostrości.
    Dobrze, że na szyi jest bokeh, bo brak faktury skóry sprawił, że broda z szyją zlała by się w jedno.

    Na + kolory, chodź suwaczek od czerwienie korcił !!!

    Pozdrawiam
    "Nikon"

  3. #3
    La
    Gość

    Domyślnie

    Skoro o kolorach poprzednik się wypowiedział, napiszę od siebie: oglądam różne fotografie na różnych portalach. Te ciekawe (piszę o portretach) z reguły łączy jedna cecha, mianowicie są "spójne" kolorystycznie. Są albo zachowane w jednej barwie, np. odcienie brązów, lub też zestawienie kolorów następuje wg. jakiegoś schematu. Nawet jest takie fajne narzędzie w PS. Daje to znacznie lepszy odbiór zdjęcia, sprawia że kolory się " nie gryzą".
    Mam wrażenie, że świadomie czy też całkiem nieświadomie, coś robiłeś w tym kierunku? Na 1 jest prawie dobrze, dwójka jest do poprawienia.
    Co do samych kadrów
    1. Duży bałagan ogólny - włosy, gałązka, różowawe kamienie.
    2. Kadr całkiem ok, optycznie się coś gryzie, jakbyś dorzucił gdzieś rozmycie.

  4. #4

    Domyślnie

    Kolory i obróbka na plus. 1 faktycznie z większą GO i usunięciem krzaków po lewej zyskała by dużo na jakości, bo modelka niczemu sobie
    2.Podoba mi się spojrzenie jest przyciągające, ale też przydała by się ciutkę większa GO by wydobyć tą linie podbródka, a szyi.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar bizon96
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Navan, Irlandia
    Posty
    18

    Domyślnie

    Przepraszam, ale mam wrażenie, że modelka ma prawe oko mniejsze od lewego. Dlatego proponował bym fotografowanie tej Pani z prawego profilu, to powinno zrekompensować różnice, ktora się powiększyła na pierwszym zdjęciu.
    Nikon D7200, Sigma 17-50 mm f/2.8, nikon af-p dx 70-300mm f/4.5-6.3g ed vr

  6. #6

    Domyślnie

    Podoba mi się, że był jakiś zamysł na oba zdjęcia. Na 1 przeszkadza zielsko po lewej. 2 bardzo fajna. Techniczne uwagi - podpisuję się pod tym co napisał josephebeloki

  7. #7

    Domyślnie

    Głębia w portrecie jest dla mnie bardzo ważna, jest cholernie kusząca ale trzeba wiedzieć jak jej używać. Nie pokazuj dłoni kobiety od zewnętrznej lub wewnętrznej strony( jak masz z tym kłopot to nie pokazuj wcale). Kobieca dłoń ma być piękna i delikatna (drobna) w przeciwnym wypadku wyjdzie "buła' a to psuje odbiór. Na 1 modelka trzyma dłoń na barku to "klucha" nr 2 , bez dłoni byłoby o wiele lepiej (według mojego gustu). Słabe kadrowanie(tu trzeba popracować) nie zrażaj się, wszystko jest do zrobienia to tylko kwestia czasu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ciekawe jest wszystko co piszecie. Muszę o tym pamiętać. Dziękuję bardzo za uwagi.
    Nikon plus parę drobiazgów

Podobne wątki

  1. Plener nikoniarze.pl - "modelkowy" Wymysłowo 2016 - relacja
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-07-2016, 09:13
  2. [ Portret ] Weronika - plener nikoniarzy - Wymysłowo
    By kashpir in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 00:12
  3. [ Portret ] Plener nikoniarze.pl - "modelkowy" Wymysłowo 2016 (ClematisPea)
    By Witosz in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •