Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: M45 Plejady

  1. #1

    Domyślnie M45 Plejady

    Pomęczę Was nieco astrofoto. Jeśli dobrze szukałem, to nie ma osobnej kategorii dla astrofoto?
    Dziś Plejady, sprzed kilkunastu dni.
    Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć w oryginalnej rozdzielczości.

    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #2
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Klasa!! U mnie od kilku dni chmury, chmury i jeszcze więcej chmur

    Nie ma oddzielnego do astro, ale jest wątek o astro w foto-technice. Zdradzisz exif i czym focone?

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre, jakim zestawem wypatrzone?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #4

    Domyślnie

    Na temat astro fotografii to nie wiele mogę*powiedzieć, ale mam techniczne pytanie. Co to jest ta prawie pionowa, ciemna linia nad podpisem? Wygląda jak ciemna rysa na optyce.
    “There are always two people in every picture: the photographer and the viewer.” – Ansel Adams

  5. #5

    Domyślnie

    Ta linia to tzw. column defect. Zdarza się, ja to olewam.
    Teleskop Takahashi FSQ106ED i "pełnoklatkowa" kamera SBIG.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Fajny składak, podobają mi się takie

  7. #7

    Domyślnie

    Największym problemem tego zdjęcia jest... podpis. Patrząc na Plejady, nie da się na nich utrzymać wzroku, bo podpis jest na tyle jasny i odstający, że wzrok mimowolnie na niego zjeżdża. Tak nawiasem mówiąc, plastyk z wykształcenia, co usiadła obok mnie podczas oglądania tego zdjęcia mało zawału nie dostała jak czcionkę zobaczyła.

  8. #8

    Domyślnie M45 Plejady

    Specjalnie czcionkę i rozmiar podpisu dobrałem pod plastyków, żeby zawału dostawali/ły. Mój wuj zawsze mawiał, że wykształcenie plastyczne odbiera ludziom radość cieszenia się ładnymi rzeczami. Coś w tym jest.
    Następne zdjęcie będzie miało podpis pod masarzy. Będzie delikatny i niewidoczny, to ich wnerwia.
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 09-12-2016 o 00:39
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Jak jeszcze coś fajnego upolujesz [moze M42? ] to ja poprosze o podpis dla hodowców dżdżownic

  10. #10

    Domyślnie

    M42 będzie, wypatruj (już mam gotowe, tylko zmienię podpis).
    Już dwie osoby mi zwróciły uwagę, że jest beznadziejny, więc czas go chyba zmienić. Nie będę nieugięty.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. IX Plejady Subaru 2k12
    By nagrzanyrasta in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 22:03
  2. [ Przyroda ] Zeszłoroczna M13 + pochmurne Plejady
    By mpwt in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •