Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 88
  1. #61

    Domyślnie

    Z ang wiki:
    E-type lenses aperture control is only supported by all DSLRs with CMOS image sensor except the Nikon D90.
    E-type to przysłona elektromagnetyczna.

    W sumie to trochę okd że trzeba samemu szukać takiego info.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Koledzy chyba ostro się wkopałem. Kupiłem 85 1.4 art i pod moim d90 nie działa zmiana przysłony. Nie ma obiektyw tego popychacza do przysłony i chyba nici z tego. Chyba, że obiektyw jest uszkodzony. Nigdzie nie ma informacji iż nie działa z d90.
    Jest. Zajrzyj do instrukcji obsługi. Jeśli kupiłeś w sklepie na odległość - odstąp od umowy. W innym przypadku - spróbuj się dogadać.

  3. #63

    Domyślnie

    W instrukcji pisze, że jest to odpowiednik obiektywu G więc już jest błąd. No i kupiłem z Sigmy Pro Centrum Szczecin z tego linku:
    http://allegro.pl/sigma-85-mm-f1-4-d...ZjMxZjI3NmQ%3D

    gdzie na czerwono w ramce jest, że działa w 100% z d90 też.
    Słabo trochę.
    Mógłbym walczyć ale jest inna sprawa, ten obiektyw docelowo jest do pełnej klatki na którą chcę przechodzić no i zaczynam od obiektywów bo bez sensu body bez szkieł więc tak czy siak muszę kupić szkła więc raczej zostawię u siebie szkło i poczeka na FX no i przy 1.4 mogę porobić fotki Ale pomęczę sklep i może będzie rabat na przyszłe sprzęty u nich.

    Co do obiektywu kalibrowałem go ponad godzinkę z usb dockiem i miał dość sporego FF, im bliżej tym większy. Ale po regulacji bajka, tylko szkoda, że więcej niż 1.4 nie podskoczę
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    W instrukcji pisze, że jest to odpowiednik obiektywu G więc już jest błąd. No i kupiłem z Sigmy Pro Centrum Szczecin z tego linku:
    http://allegro.pl/sigma-85-mm-f1-4-d...ZjMxZjI3NmQ%3D

    gdzie na czerwono w ramce jest, że działa w 100% z d90 też.
    Słabo trochę.
    Mógłbym walczyć ale jest inna sprawa, ten obiektyw docelowo jest do pełnej klatki na którą chcę przechodzić no i zaczynam od obiektywów bo bez sensu body bez szkieł więc tak czy siak muszę kupić szkła więc raczej zostawię u siebie szkło i poczeka na FX no i przy 1.4 mogę porobić fotki Ale pomęczę sklep i może będzie rabat na przyszłe sprzęty u nich.

    Co do obiektywu kalibrowałem go ponad godzinkę z usb dockiem i miał dość sporego FF, im bliżej tym większy. Ale po regulacji bajka, tylko szkoda, że więcej niż 1.4 nie podskoczę
    Miałem na myśli instrukcję dołączoną do obiektywu (rozkładana broszura). Stoi w niej jak wół, że m.in. z D90 obiektyw nie będzie współpracował. Możesz to wykorzystać, bo nie będziesz musiał dyskutować ze sprzedawcą w stylu, że "panu nie działa, a może komuś innemu działa". Z opisu aukcji jasno wynika, że sprzedawca zrobił Cię w bambuko. Prawdopodobnie nieświadomie, bo pewnie wydawało mu się, że jak mount Nikona, to będzie działać ze wszystkim, do czego da się podpiąć, i rozpędził się z opisem. Jak na "autoryzowanego sprzedawcę", który nawet w imieniu Sigmy "udziela 3 letniej gwarancji", to zaskakująca niewiedza. W sumie zrobisz jak uważasz, ale w tej sytuacji nie musisz korzystać z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, tylko powołać się na niezgodność towaru z umową. To wręcz książkowy przykład. Przysługuje Ci prawo do całkowitego zwrotu kosztów, włącznie z wysyłką i odsyłką. No i wypadałoby, gdyby jakieś przeprosiny załączyli.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Koledzy chyba ostro się wkopałem. Kupiłem 85 1.4 art i pod moim d90 nie działa zmiana przysłony. Nie ma obiektyw tego popychacza do przysłony i chyba nici z tego. Chyba, że obiektyw jest uszkodzony. Nigdzie nie ma informacji iż nie działa z d90.
    Ale możesz focić na 1.4, nie wystarczy ? :P

    PS. swoją drogą dziwne, bo Tamrony chodzą z przysłoną elektromechaniczną, ale przed pierwszym zdjęciem wywalają błąd. Ale potem domyka. Po chwili przerwy znowu błąd i trzeba strzelić ślepe zdjęcie. A Sigmy nie można przekręcić dalej, niż 1.4.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 27-04-2017 o 08:37
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łolt Diznej Zobacz posta
    Miałem na myśli instrukcję dołączoną do obiektywu (rozkładana broszura). Stoi w niej jak wół, że m.in. z D90 obiektyw nie będzie współpracował. Możesz to wykorzystać, bo nie będziesz musiał dyskutować ze sprzedawcą w stylu, że "panu nie działa, a może komuś innemu działa". Z opisu aukcji jasno wynika, że sprzedawca zrobił Cię w bambuko. Prawdopodobnie nieświadomie, bo pewnie wydawało mu się, że jak mount Nikona, to będzie działać ze wszystkim, do czego da się podpiąć, i rozpędził się z opisem. Jak na "autoryzowanego sprzedawcę", który nawet w imieniu Sigmy "udziela 3 letniej gwarancji", to zaskakująca niewiedza. W sumie zrobisz jak uważasz, ale w tej sytuacji nie musisz korzystać z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, tylko powołać się na niezgodność towaru z umową. To wręcz książkowy przykład. Przysługuje Ci prawo do całkowitego zwrotu kosztów, włącznie z wysyłką i odsyłką. No i wypadałoby, gdyby jakieś przeprosiny załączyli.
    Rozkładanej akurat nie czytałem bo była dołączona krótka Polska instrukcja gdzie pisało, iż jest to obiektyw typu G a nie jest.
    Mało tego zaskoczę Ciebie bo pisałem z głównym serwisem Sigmy i nawet oni o tym nie wiedzą i męczą co robię źle co jest uszkodzone ale im wytłumaczyłem zobaczymy co powiedzą. Troszkę ich ochrzanię i może wynegocjuję rabat gdyż nie ma sensu go oddać skoro i tak potrzebuję czegoś do przyszłej pełnej klatki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ale możesz focić na 1.4, nie wystarczy ? :P

    PS. swoją drogą dziwne, bo Tamrony chodzą z przysłoną elektromechaniczną, ale przed pierwszym zdjęciem wywalają błąd. Ale potem domyka. Po chwili przerwy znowu błąd i trzeba strzelić ślepe zdjęcie. A Sigmy nie można przekręcić dalej, niż 1.4.
    Co do Tamrona to nie mają one popychacza w obiektywie ? z d90 nie powinny działać bo musi on mieć mechaniczne sterowanie. Zostaje mi zbieranie na pełną klatkę i robienie fotek na 1.4. Tyle dobrego, że ten obiektyw daje radę na 1.4 i to bardzo
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #67

    Domyślnie

    Dziś otrzymałem informację od Nikona hmmmm:
    "Szanowny Panie Marcinie,

    Dziękujemy za ponowny kontakt z naszym działem.

    Panie Marcinie uprzejmie informuję, że aparat Nikon D90, obsługuje obiektywy, które nie posiadają popychacza przysłony i wówczas przysłona jest sterowana elektronicznie. Takim przykładowym obiektywem jest model PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED
    Jednakże nie jesteśmy w stanie zagwarantować kompatybilności pańskiego aparatu z obiektywami innych firm."

    Czyżby sam Nikon też do końca nie wiedział. W różnych źródłach pisze, że d90 właśnie nie współpracuje z elektronicznymi obiektywami.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #68

    Domyślnie

    Po tym co napisał Nikon to należy przyjąć, że D90 co do zasady obsługuje przysłonę elektroniczną i to jest dobra wiadomość. Natomiast z tego co opisujesz Ty i Cichy dla mnie wynika, że obiektywy innych firm niż Nikon mają problemy z obsługą protokołu przysłony elektronicznej w D90. To jest zła wiadomość, ale nie beznadziejna, bo być może wyjdzie update programu obiektywu. Ja bym "szturchał" Sigmę, że mają obowiązek coś z tym zrobić. Powiem przekornie, zaskoczyłeś Sigmę bo nie spodziewali się, że ktoś do D90 będzie podpinał tego Arta.

  9. #69

    Domyślnie

    Więc tak, wszystko wyjaśnione z serwisami Nikona i Sigmy. Oficjalnie mogę powiedzieć, że d90 nie działa z elektronicznymi przysłonami w obiektywach i tyle.
    Nikon się pomylił bo ten obiektyw nie jest E tylko D co podali jako przykład. A Sigma nie miała pojęcia, że nie działa z d90 i zmienią informacje w instrukcji które są błędne. A Sigme zaskoczyłem ale w tym roku planuje juz d750 więc problem zniknie.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #70

    Domyślnie

    Witam. Jestem tutaj nowy i mam ważne pytanie związane z moją rozterką.
    Potrzebuję drugiego obiektywu na ślub rodzinny. Będę drugim fotografem (amatorem), więc mogę sobie na to pozwolić.
    Posiadam Nikona D5100, Sigmę 18-35/1.8A, Tamrona 70-300USD i chciałbym coś jasnego i dłuższego. Zastanawiam się nad trzema:
    Sigmą 85/1.4A z racji bardzo dobrej ostrości i super światła. - 4800zł nówka, używek nie widzę
    Tamronem 85/1.8 Vc z racji jego dobrej ostrości, dobrej jasności i stabilizacji. - 3400 nówka, 3000 używka
    Sigmą 50-100/1.8A z racji zooma, dobrej jasności i świetnej ostrości (lepszej chyba niż te stałki) - używka za 4000
    Nie robiłem nigdy takich zdjęć, stąd pytanie do Was w co bardziej pójść. Czy 1.8 to nie za mało do średnio oświetlonego kościoła? Duża będzie korzyść z F1.4? Czy lepiej mieć zoom lub stabilizację?
    Pytanie dodatkowe: Zastanawiam się nad przesiadką na D5300. Więcej pikseli i brak filtra (rozpiętość tonalna chyba też), więc zdjęcia powinny być ostrzejsze i łatwiejsze w kadrowaniu.
    Czy jest sens takiej przesiadki przy W/W obiektywach, oraz czy brak filtra AA nie będzie przy ceremoniach ślubnych, lub fotografii ptactwa przeszkadzał?
    Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 11:50
  2. Poszukiwana spacerówka - porównanie 2x Tamron + Sigma
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 01:41
  3. Porównanie KITów Nikkor i Sigma - opinie
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 13:41
  4. Porównanie sigma 17-35 vs sigma 10-20
    By memoryzone in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 13:54
  5. Porównanie Sigma Nikon
    By Semi in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •