Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88
  1. #11

    Domyślnie

    Brawo, Brawo, Brawo

  2. #12

    Domyślnie

    Pięknie! Kuba, przy jakich najdłuższych czasach robiłeś zdjęcia Sigmą? Ktoś pisał, że fotografując 85/1.4 Art trzeba korzystać z krótszych czasów aniżeli w przypadku innych 85tek. Odnoszę podobne wrażenie w przypadku 35/1.4 i 50/1.4 Art. Chciałbym zmienić moją 85/1.8G na Sigmę bądź Tamrona z VC.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja też dziękuję za test. Rozdlądam się za jasną 85 i ta Sigma wygląda mi na dobry wybór.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Pięknie! Kuba, przy jakich najdłuższych czasach robiłeś zdjęcia Sigmą? Ktoś pisał, że fotografując 85/1.4 Art trzeba korzystać z krótszych czasów aniżeli w przypadku innych 85tek. Odnoszę podobne wrażenie w przypadku 35/1.4 i 50/1.4 Art. Chciałbym zmienić moją 85/1.8G na Sigmę bądź Tamrona z VC.

    Coś w tym może być, ściągnij zdjęcia w dużym formacie i tam doskonale widać, że zdjęcia z Art. pomimo "bezpiecznego" czasu są jakby minimalnie poruszone w odróżnieniu od tych z Tamrona. Choć w zasadzie ciężar powinien robić za stabilizację też trochę chyba
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #15

    Domyślnie

    Bryku, ja mam podobny dylemat. Trochę poskąpiłem kasy na Tamrona i kupiłe, platikowego Nikkora i dla mnie jest tak sobie, więc pewnie zmoenię. Powiedz jak masz w tych swoich artach boczne punkty trafiają? Bo trochę boję się rozjazdu między punktami af. Wygląda, że z wyjątkiem światła i ostrości Tamron w każdym innym punkcie lepszy
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #16

    Domyślnie

    Na specjalne życzenie:


    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17

    Domyślnie

    Sigma fajna, ale Tamron daję radę również

  8. #18

    Domyślnie

    Hej Kuba,

    Dzięki za test, ogrom pracy włożyłeś.
    Ja jestem sigmą zainteresowany, myślę, że świetne szkło.
    Sigma robi naprawdę dobrą robotę w temacie optyki.

    Dwie rzeczy mnie jednak powstrzymują przed zakupem.
    Pierwsza to obawa przed niecelnym AF ( Przez ostatnie 2 tygodnie przetestowałem 4 sztuki sigm 20 1.4 Art i na dwóch korpusach d810 i d7100 żadna nie trafiała prawidłowo) odpuściłem zakup.
    Druga to jednak brak szczelności. Sporo działam outdorowo i byłby problem na przykład takich sytuacjach:




    Generalnie szkło zapowiada się fajne - duża waga i konieczność stosowania filtrów 86 to moim zdaniem zaleta, świadczy dobrze konstrukcyjnie.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Bryku, ja mam podobny dylemat. Trochę poskąpiłem kasy na Tamrona i kupiłe, platikowego Nikkora i dla mnie jest tak sobie, więc pewnie zmoenię. Powiedz jak masz w tych swoich artach boczne punkty trafiają? Bo trochę boję się rozjazdu między punktami af. Wygląda, że z wyjątkiem światła i ostrości Tamron w każdym innym punkcie lepszy
    Gdy kupowałem 85/1.8G nie było takiego wyboru jak teraz. Z bocznych puntków AF-u korzystam sporadycznie a jeśli już to w statycznych sytuacjach także tu nie pomogę. Wszystkie moje Arty mają front focus z moim D750. Nawet chwaliłem 50/1.4 Art, bo myślałem, że jest dobrze już na starcie a jednak wymaga kalibracji na dalszych odległościach. Jak już się skalibruje dockiem to można być spokojnym.

    Chyba jednak się pokuszę o Sigmę 85/1.4 Art.

  10. #20

    Domyślnie

    Można być spokojnym dopóki pracujesz bez lampy...

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 11:50
  2. Poszukiwana spacerówka - porównanie 2x Tamron + Sigma
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 01:41
  3. Porównanie KITów Nikkor i Sigma - opinie
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 13:41
  4. Porównanie sigma 17-35 vs sigma 10-20
    By memoryzone in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 13:54
  5. Porównanie Sigma Nikon
    By Semi in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •