Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Moje Krajobrazy

  1. #1

    Domyślnie Moje Krajobrazy

    Cześć !
    Zdecydowałem zarejestrować się na kilku forach fotograficznych w celu ułatwiania komunikacji między innymi pasjonatami fotografii, którzy doradzą mi co zmienić i na co zwracać uwagę aby moje zdjęcia były coraz lepsze.
    Próbowałem swoich sił w kilku kategoriach fotografii między innymi portrety, architektura, motoryzacja czy fotografia produktowa, jednak żadna z nich nie sprawia mi tyle radości co krajobrazy i zdjęcia natury. Dlatego większość zdjęć jakie zaprezentuje w najbliższym czasie na forum będą przedstawiać właśnie te dwie dziedziny fotografii .
    Temat będzie uzupełniany dwa razy w tygodniu - wtorki i piątki .
    Liczę na konstruktywną krytykę .

    1.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepsze było by gdybyś jednak bazował na naturalnych kolorach. Widzę tam kilka żółtych drzew, które mogły by być pięknie wyeksponowane - przy takiej obróbce, gdzie wszystko ma odcień różowego te piękne żółte drzewa giną wśród innych...

  3. #3
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mskowronski Zobacz posta
    Moim zdaniem lepsze było by gdybyś jednak bazował na naturalnych kolorach. Widzę tam kilka żółtych drzew, które mogły by być pięknie wyeksponowane - przy takiej obróbce, gdzie wszystko ma odcień różowego te piękne żółte drzewa giną wśród innych...
    Się podpiszę pod powyższym.
    Ale i pochwalić trzeba.
    Za brak wielkiego logo

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj
    Koledzy powyżej opisali na czym się skupić, na kolorach, moja uwaga to kadrowanie..niebo i jego ilość nie jest tematem zdjęcia. Ogarnij na początek proporcje kadrowania w kwestii co chcesz przekazać. Początki nie są łatwe, ale przeglądanie dobrych zdjęć na forum też jest nauką i nakreśla właściwy rozwój i kierunek zmian
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za rady ,pokaże w najbliższym czasie poprawioną wersje zdjęcia .

    2.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KacperMichalik Zobacz posta
    Dzięki Panowie za rady ,pokaże w najbliższym czasie poprawioną wersje zdjęcia .
    Sugeruję pokazywanie zdjęć w troszkę większym formacie.

    Na forum się nie liczę jako fotograf, ale jako obserwator, widz chiałbym dostrzec coć więcej w Twoim zdjęciu niż widzę na tym obrazie - jak na znaczku pocztowym.

    Góra z prawej - fot. 2 powinna mieć pokazana szczyt, albo coś trochę nad. Nie można ciąć tak brutalnie Bo niewiele brakuje, żeby cała góra i trochę powietrza powyżej zmieściło się w kadrze.

    Albo inne kadrowanie. Nie widzimy żadnych szczytów - wszystko tniemy i rozszerzamy kadr na lewo i prawo - szeroki kąt, pejzaż. Nie wiem co inni myślą???
    Ostatnio edytowane przez jarek222 ; 17-01-2017 o 19:58

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mskowronski Zobacz posta
    Moim zdaniem lepsze było by gdybyś jednak bazował na naturalnych kolorach. Widzę tam kilka żółtych drzew, które mogły by być pięknie wyeksponowane - przy takiej obróbce, gdzie wszystko ma odcień różowego te piękne żółte drzewa giną wśród innych...
    Zdjęcie zrobione z wieży widokowej na Koziarzu (tak mi się przynajmniej wydaje) , przy pewnych warunkach oświetleniowych - okolica złotej godziny - drzewostan potrafi przybrać dość ciekawe kolorki. jednak nie aż tak mocno przebarwione. Sam przed rokiem nie oparłem się pokusie pociągnięcia suwaczków ciut za daleko i efekt wyszedł taki: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...702&highlight=
    Parę dni temu podszedłem do rawów z tamtej sesji ponownie i tym razem staram się bardziej delikatnie wywołać kolory.
    Zerknij na materiał jaki wtedy zrobiłeś, na pewno będzie tam kilka niezłych ujęć (bo miejscówka jest z potencjałem) i spróbuj na nich szkolić warsztat.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za cenne uwagi, bo dopiero po komentarzach odnośnie kadrowania dotarło do mnie jak przyciąłem szczyt .

    merkator 2 zdjęcie majstersztyk, podpatrzę od Ciebie koncepcje kolorystyczna przy ponownym podejściu do tych fot

    3.
    Nie jestem pewien co do ilości nieba, którego może być trochę za dużo ...

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnie zdjęcie z potencjałem, dobrze podane...podążaj Kolego ta drogą
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z cyklu dalekie obserwacje: moje Miasto, moje Góry
    By milk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 18:49
  2. [ Krajobraz ] Moje pierwsze krajobrazy..
    By Agnes84 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 14:11
  3. [ Krajobraz ] Moje Górskie Krajobrazy
    By Tomekk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 14:54
  4. [ Krajobraz ] Moje pierwsze publikowane krajobrazy
    By bartekh86 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 16:01
  5. Krajobrazy
    By radek8310 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 13:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •