Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie zdjęcia świąteczne

    cześć,
    za kilka dni mają przyjechać do mnie chrześniaki i mamy porobić zdjęcia do albumu z okazji świąt Bożego Narodzenia - chcę aby były do zdjęcia ciepłe, klimatyczne... jednak mam problem z ustawieniami aparatu, bo nie wychodzi mi to co chcę zobaczyć...

    mam aparat nikon d7100 + lampa sb700 / uczę się ciąglę
    lampę kieruję do góry, odbicie od sufitu
    wstawiam przykładowe zdjęcie z miśkiem... (ostrość była na miśka/nos oko, a mimo to wydaje mi się, że nie jest ono ostre)


    bardzo proszę o porady , jak ustawić aparat/lampę, aby wyszło zdjęcie nastrojowe, klimatyczne, ciepłe...
    Ostatnio edytowane przez katarzynkak86 ; 06-12-2016 o 21:16

  2. #2

    Domyślnie

    Trening czyni mistrza Tak trudno poeksperymentować z ustawieniami? Zdjęcia robi fotograf, a nie aparat.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    ok, z tym, że zdjęcie robi fotograf nie ma co polemizować... z całą pewnością też nie ma głupich pytań...

    próbowałam dzisiaj, zmieniałam ustawienia, jednak dalej nie jest to to o co mi chodzi... dlatego liczyłam na jakąś podpowiedź, na które ustawienia zwrócić uwagę przy tego typu zdjęciach... liczę na Waszą pomoc forumowicze

  4. #4

    Domyślnie

    Ale... liczysz na gotowy przepis? Zdjęcia ciepłe, klimatyczne wykonuje się w studio przy użyciu kilku lamp oświetlających obiekty z różnych stron. Ew. w namiocie bezcieniowym. Ustawienie lampy w sufit nic nie da.
    Ustaw scenę tak jak masz, poszukaj w necie przykłady oświetlenia. Do prostej sceny i po taniości wystarczy jedna lampa + biały styropian robiący za odbłyśniki. Potrenuj z ustawieniami lampy i odbłyśników.
    Wujek gu-gu wyświetla na ten temat ponad 70.000 wyników.
    Pytania nie są głupie, ale oczekiwanie prostej recepty na to co proste nie jest - już nie.
    Napisz konkretnie czego chcesz, będzie łatwiej. Wynajmij studio, zabierz chrześniaki na sesję. Pozwól im się przebierać, bawić i poszaleć. Siądź na podłodze i pstrykaj.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 06-12-2016 o 22:15
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli misiu w rzeczywistości jest biały to zdjęcie w tym momencie jest prawidłowo oświetlone - miś wyszedł biały na zdjęciu. Natomiast jeśli nie odpowiada Ci taki wygląd zdjęcia to raczej zmień tło, kolor lampek i dodatki - czarny koc i czarne tło raczej nie da Ci ciepłego i nastrojowego zdjęcia...

  6. #6

    Domyślnie

    @mskowronski - dzięki za poradę - na szybko wrzuciłam jasny kocyk i o wiele lepiej to wygląda...


    tylko mam problem z ostrością... nie wiem gdzie tkwi błąd ;/ ostrość ustawiona na nos miśka - a w powiększeniu jest on mocno pikselowy i niewyraźny... co robię źle?


  7. #7

    Domyślnie

    Spróbuj ustawić ostrość w trybie LiveView, czyli przy włączonym ekranie...

  8. #8

    Domyślnie

    Przy takim powiększeniu, to nigdy nie będzie ostro.

    Ustaw ostrość przez LV i to będzie maksimum ostrości jakie możesz uzyskać danym zestawem przy tej przeslonie.
    Poza tym to nie jest scena która robi sie przy f/2.8.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Poza tym to nie jest scena która robi sie przy f/2.8.
    Racja, przysłona powinna być bardziej domknięta, inaczej któreś z dzieci na pewno będzie nie ostre. Teraz zauważyłem jeszcze, że masz bardzo mało światła - mimo ISO 500 i otwartej maksymalnie przysłonie czas masz zdecydowanie za długi. Przy czasie 1/60 każdy ruch dzieci będzie na zdjęcie widoczny jako rozmycie.

    Podsumowując - masz o zdecydowanie za mało światła. Gdy już będziesz miała o wiele więcej światła to wtedy możesz zwiększyć przysłonę, aby zwiększyć głębię ostrości oraz skrócić czas (np. do 1/200 - pewnie na krótszy czas nie pozwoli lampa), a wtedy łatwiej będzie zamrozić ruch dzieci

  10. #10

    Domyślnie

    dzisiaj "walczę" z LV... i niestety kiepsko to wychodzi... jak ostrzę na misia to i tak jest on mocno pikselowy - coś robię dalej nie tak? czy to wina sprzętu?

    czytałam , że używając LV "oglądamy dokładnie taki sam obraz, jaki zostanie zapisany na zdjęciu. Wszystko, począwszy od kadru, poprzez balans bieli, głębię ostrości, jasność, aż po zastosowany styl kreatywny, będzie takie samo"
    a tymczasem to co widzę podczas robienia zdjęcia jest całkowicie inne od tego co wychodzi...

    jak robię zdjęcie widzę to tak... (zaznaczę że taki efekt chciałabym uzyskać)

    a wygląda to tak

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Świąteczne klimaty ;)
    By PiterM in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 23:49
  2. Świąteczne avatary
    By Boryszuk in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:17
  3. Zimowo-świąteczne
    By scarlet in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 15:55
  4. [ Przyroda ] świąteczne pierzaki ;)
    By wld in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 19:18
  5. [ Architektura ] Świąteczne dekoracje
    By Wojtek_sl in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •