Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    24

    Domyślnie D750 kontra d810 - zmiana systemu na nikonowski

    Witam,
    na początku powiem wprost... im więcej czytam tym bardziej jestem głupi.
    Na prawdę łudziłem się, że nie będę musiał męczyć szanownego gremium.
    Kiedy już jestem pewien zakupu D750 znajduje coś co mnie odtrąca od tego pomysłu.. a to wiszące lustro, a to flara a to inne historie

    Po sprzedaży Olka e-30 z całym inwentarzem szklarni, lamp itp. chciałbym nabyć coś sensownego. Nie robię kotletów. Plener i bardzo rzadko studio. W skrócie amatorszczyzna
    Znam zaledwie kilka pewników:
    - zależy mi na ostrych zdjęciach tzw. żyletach a nie zastanawianiu się czy pucha dobrze wyłapała ostrość
    - ze słoików interesuje mnie w zasadzie stajnia nikkora: na pewno coś szerokokątnego i 70 - 200 (tylko nie wiem czy VR1 czy VR2)

    Czytałem o D810 że ładniejszy obrazek itp. ale AF jest wg. zeznań posiadaczy gorszy od 750.

    Mam na początek około 20k więc chciałbym to przeznaczyć na puszkę i słoiczki.
    Problem w tym że nie jestem może tzw. gadżeciażem ale uwielbiam mieć poczucie że sprzęt jest idealnym i bezawaryjnym wyborem do moich potrzeb.
    A może czekać na jakieś premiery ? Kiedy mogą nastąpić ?

    Dzięki za pomoc

    Edit: oczywiście w grę wchodzi tylko pełna klatka.
    Ostatnio edytowane przez stuf ; 06-12-2016 o 12:40

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Premiery w 2017 roku będą ale kto to wie kiedy i co dokładnie, a biorąc pod uwagę że obiektywy i sprzęt oficjalnie jest podnoszony regularnie plus wahania walutowe to może idealnym wyjściem będzie zakup teraz, patrząc na twoje wymagania to kup D750 z oficjalnej dystrybucji gdzie nie ma wadliwych już modeli, a jakby coś wyszło to już loteria i masz na to gwarancje.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ... a jakby coś wyszło to już loteria....
    Kiedy to właśnei rozchodzi się o ta nieszczęsną loterię..
    Jakbym chciał się w to bawić to bym kupił używkę albo zagrał w zdrapkę

  4. #4

    Domyślnie

    Fotografia wciągnęła mnie za czasów w których kontakt miałem z D90, D300s, D3 i najdłużej D700. Po takich doświadczeniach pierwsze obcowanie z D750 jest rozczarowujace. Jest bardzo duża różnica w użytych materiałach (nie nie wbijam nim gwoździ i nie nurkuje z nim), to wszystko czuć w dłoniach, praca gibanego LCD, praca wybieraka, górnego pokrętła, dla mnie i w tej cenie pozostawia to trochę do życzenia szczególnie w obecnej cenie... Ale musimy się przyzwyczaić do tego co dostajemy w cenie poniżej 10k bo lepiej to już nie będzie. Albo zadowolisz się D750 albo D3s/D4/D810. Aha bym zapomniał D750 robi zdjęcia, ma świetną matrycę, dobry AWB, dobry i wygodny chwyt w połączeniu z niską wagą daje naprawdę mały FXowy aparat. A jak jeszcze zadowolisz się najnowszą serią lekkich nikonowskich tworów 18-35G/28/35/50/85/70-200F4, będziesz wniebowzięty
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    ..albo D3s/D4/D810...
    No i widzisz.. i co ja biedny żuczek mam zrobić ? Nie zarabiam na fotografii i powiem szczerze jak na biednego przystało nie stać mnie na wtopę spowodowana złym wyborem.
    D810 kosztuje powiedzmy 11k.. ok.. ale nasuwa mi się pytanie dlaczego jest droższe ? ma lepsze materiały ? jest trwalsze ?
    Proszę mnie źle nie zrozumieć ale skoro panuje wszem i obec opinia że 750-ka jest nie wiele gorsza pod względem obrazka a wręcz ma o wiele lepszy AF to skąd ta różnica cenowa ? Panie i panowie jakby nie patrzeć to jakieś 3k pln :-/

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    ..miałem z D90, D300s, D3 i najdłużej D700...
    Jakie puchy aktualnie u Ciebie goszczą ?
    Ostatnio edytowane przez stuf ; 06-12-2016 o 14:59

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jeszcze Df
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Jest jeszcze Df
    Mały OT.
    Witam Sąsiada

  8. #8

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #9

    Domyślnie

    Faktycznie, pominąłem Df'a
    Cena 3k większa za D810 jest uzasadniona paroma czynnikami, gęstsza matryca, "stara" klawiszologia, lepsze uszczelnienia. AF pewnie dadzą lepszy w jego następcy.

    Ps.Obecnie moje priorytety uległy zmianie z kilku względów i zostalem na zimę z D750 oraz dłuższy romans z A6000
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 06-12-2016 o 15:31
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    ... AF pewnie dadzą lepszy w jego następcy....
    Czyli o ile w ogóle dobrze rozumuje to może jednak sens jest poczekać i się pomodlić że "D820" będzie miało zalety d750 i d810 ??
    Osobiście uważam że to jest jednak na minus matryca 36 Mpx.. ale jest to też plus do przełknięcia gdyz obrazek ma więcej szczegółów. Szum z tego co się orientowałem jest znacznie wyższy w D810.
    Az tak mi się nie pali by być nie zadowolonym.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28
  2. Nikon D610 vs D750 vs D810
    By Meteor in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 11:15
  3. Zmiana systemu? 5dmkII,35l,135l na d810,S35art,s50art,s85
    By mike21 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 01:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •