Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Modyfikacja softu Nikona D5200 na potrzeby timelapsów

    Dzień dobry, od niedawna interesuje się timelapsami jako ze nikony mają wbudowaną opcje fotografowania z interwalometrem nie potrzebuje wężyka spustowego. Ale wbudowana opcja pozwala max na 999 zdjęć a ja potrzebuje 1440 zdjęć. Da radę to zrobić w inny sposób niż wężykiem? np jakaś modyfikacja softu albo wywołanie po kablu przez kompa jeśli lightroom posiada taką opcje to powiedzcie gdzie ją zaleście i jak skonfigurować żeby to miało sens. A może jest jakiś inny sposób na który ja nie wpadłem?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Nikon d5200

  2. #2

    Domyślnie

    Testowałem interwałometr w kilku Nikonach, aby oszczędzić nerwów polecam jednak wężyk (jeśli mają być wykonywane bez przerw starczy najtańszy, jeśli z interwałem i tylko do określonego momentu to będzie potrzebny droższy, z elektroniką). Widziałem też uchwyty pionowe z taką opcją, ale do 5200 (jeśli są do tego modelu takowe dostępne) i tak potrzeba by łączyć grip z body kabelkiem, no i oszczędności brak. Jeśli dobrze pamiętam wifi pojawiło się dopiero w 5300, wtedy dochodzi opcja z apką. Z komputera przez kabel wydaje mi się, że nie ma opcji (ale nie twierdzę tego kategorycznie, nie szukałem nigdy).

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jakaś apka na telefon / tablet daje taką możliwość, to możesz połączyć body i urządzenie kablem. Ja korzystałem z takiego rozwiązania (nie do timelapsów) mając D5100 i DSLR Remote Control. Z tego co widzę, to DigiCam Control daje możliwośc timelaps. Soft mam zainstalowany i używałem zarówno z D5100 i D7000. Przy czym u mnie bez problemu działa wersja beta, wersja stabilna zaliczała crash za crashem
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #4

    Domyślnie

    Softu w D5200 nie zmienisz. Można jedynie to osiągnąć zdalnym wyzwalaniem.
    Tu najlepszy będzie DSLRDashboard, bo ma opcję automatycznego ustawiania ekspozycji na podstawie zrobionych zdjęć - aplikacja analizuje zdjęcie.
    Aplikacja działa na Windows, Linuxie, MacOS, Androidzie, iOS i Raspberry Pi. Można z aparatem łączyć sie po Wi-Fi, nawet jak aparat go nie posiada, bo wykorzystywany jest w tym ceru router Wi-Fi z USB.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki przetestuje obie (DigiCam Control i DSLRDashboard) i dam znać jakie efekty.
    Nikon d5200

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o to działa całkiem nieźle ale qDSLRDashboard w ogóle nie wykrywa aparatu podpiętego do kompa
    Nikon d5200

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ten wężyk zaspokoi moje potrzeby na 1440 zdjęć za jednym ustawieniem?
    https://fripers.pl/p/wezyk-spustowy-...kon-d90-d5000/
    Nikon d5200

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niekumaku Zobacz posta
    Jeśli chodzi o to działa całkiem nieźle ale qDSLRDashboard w ogóle nie wykrywa aparatu podpiętego do kompa
    Wykrywa tylko trzeba przeczytać jak uruchomić na Windows: http://dslrdashboard.info/windows-in...winusb-driver/
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki wszystko działa. temat uważam za zamknięty.
    Nikon d5200

Podobne wątki

  1. Blokuje mnie automatyka Nikona d5200
    By Martha in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 18:47
  2. Problem w wyborze taniego szkła do nikona d5200
    By TomoZ28 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 12:54
  3. kompakt do timelapsów
    By antebot in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 22:13
  4. Pomoc w doborze lampy do Nikona d5200
    By gych in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 21:35
  5. Pierwsze efekty dostępu do softu nikona ;)
    By puciek in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 13:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •