Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Plamy na matrycy D750 nie do usunięcia przez serwis

    Witam

    Mam problem i to duży. Pucha D750 na gwarancji jeszcze ponad rok. Zaznaczam, że to model bez tych wszystkich wad tego modelu (tak przynajmniej stwierdza komunikat na stronie Nikona).
    Na matrycy są 4 duże plamy, których nie może usunąć nawet serwis. Dwie są bardzo widoczne, dwie są mniej. Oddałem do serwisu wykonali czyszczenie matrycy. Niestety nie pomogło. Otrzymałem od nich zdjęcia po czyszczeniu i wysłałem ze wskazaniem miejsc plam. Te miejsca były też zaznaczone w formularzu zgłoszeniowym. Jestem przekonany, że syfki siedzą pomiędzy filtrem, a matrycą i nie jest to efekt standardowo brudnej matrycy. Taką otrzymałem odpowiedź od serwisu:

    "W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że producent określa normę czystości matrycy. Matryca jest uznawana za czystą gdy spełnia określone warunki – zawarte są tam takie parametry jak: przysłona, średnica, kontrast, odległość i oczywiście liczba zanieczyszczeń.

    Przesłane przez Pana zdjęcie zostało poddane analizie i jednoznacznie można stwierdzić że wszystkie te warunki są spełnione – matryca jest uznana jako czysta i wobec tego serwis nie będzie podejmować żadnych dalszych czynności w tym temacie."


    Zdjęcie pod linkiem:
    przed
    https://www.dropbox.com/s/yh31f7q444...94487.jpg?dl=0

    po czyszczeniu:
    https://www.dropbox.com/s/60763gzfnq...%20PO.JPG?dl=0

    Pytanie co w takim przypadku zrobić? Dla mnie jest to nie do zaakceptowania.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Kolega chyba nigdy nie widział brudnej matrycy, te plamki na załączonym zdjęciu ledwo są widoczne a zdjęcie jest zrobione na F/16.
    Z czyszczeniem matrycy jest tak że w momencie wyczyszczenia może być idealnie czysto, a po kilku klapnięciach lustra mogą się już pojawić pojedyncze pyłki, komora lustra nie jest przecież sterylna.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Kolega chyba nigdy nie widział brudnej matrycy, te plamki na załączonym zdjęciu ledwo są widoczne a zdjęcie jest zrobione na F/16.
    Z czyszczeniem matrycy jest tak że w momencie wyczyszczenia może być idealnie czysto, a po kilku klapnięciach lustra mogą się już pojawić pojedyncze pyłki, komora lustra nie jest przecież sterylna.
    Wiem o tym doskonale. Nie zauważyłeś że te plamki przed i po czyszczeniu są w tym samym miejscu?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neografik Zobacz posta
    Na matrycy są 4 duże plamy, których nie może usunąć nawet serwis.
    Tak jak już kolega wcześniej pisał, chyba nie widziałeś brudnej matrycy, mimo że zaznaczyłeś miejsca z plamami to i tak musiałem się chwilkę przyglądać aby coś zauważyć. Przy mojej matrycy z D750 to Twoja jest "chirurgicznie sterylna"

  5. #5

    Domyślnie

    Nie widzę tu dużego i nieakceptowalnego problemu. Podobnie jak serwis Nikona widzę tu czystą matrycę.

  6. #6

    Domyślnie

    Kliniczna czystość. Chyba że focisz makro przy f22 albo f35, to mogą być denerwujące te plamki wtedy

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałbym mieć taką brudną matrycę w każdym aparacie. Szukasz dziury w całym.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  8. #8

    Domyślnie

    troche humorystycznie podziele sie z Wami osobista historią.

    Jakis czas temu moj znajomy wydal kupe kasy na nowy telewizor. nie bede mowil jakiej firmy zeby nie bylo kryptoreklamy ale rozmiar byl taki ze dwie osoby z trudem go przenosily.
    Kiedys siedzimy u niego i ogladamy jakis film, kiedy on zrywa sie i mówi:

    - K....., obraz jest skrecony o jakieś dwa pixele w prawo !!! Nie no, k.... to jest nieakceptowalne, tak nie moze byc !!!

    :-O !!! Patrzymy na niego jak na głupa, nikt tam nic nie widzi a on sie czepia.

    Za tydzień opowiada nam ze zadzwonił po serwis, ale przyjechali jacys dyletanci i nic nie zobaczyli. Wiec skarzyl sie dalej.
    Po drugim albo trzecim telefonie do wyzszych poziomow serwisu, w koncu producent zgodzil sie wziac telewizor na testy.
    I zgadnijcie co znaleźli?
    Po kilku dniach testow koles dostal nowy telewizor bo tamten mial obraz zcentrowany o trzy pixele. Pisze tak jak nam to tlumaczyl bo nie potrafie przytoczyc zdania serwisu.
    Wszyscy z ktorymi sie dzielil ta informacja bylismy pod wrazeniem ze nasz kolega ma TAKIE OKO.

    Przypomnialem sobie ta historie jak przeczytalem ten watek. I tak sobie mysle ze ludzie nadwyraz pedantyczni maja na świecie chyba trudniej...
    Ale nie można ich nie podziwiać.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 20-12-2016 o 23:12

Podobne wątki

  1. Nikon D7200 - plamy na matrycy
    By damiroz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 256
    Ostatni post / autor: 12-09-2020, 15:57
  2. Nikon D750 - Plamy na matrycy i dziwny dzwięk.
    By Jakub_92 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 22:51
  3. Plamy na matrycy D7000?
    By Meka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 22:54
  4. mokre plamy na matrycy D300
    By arekk1970 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 21:53
  5. plamy na filtrze (matrycy)
    By tasmaniec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 00:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •