Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: lampa do d3300

  1. #11

    Domyślnie

    Przepraszam, a jakiej odpowiedzi oczekujesz na forum, na którym kilka dni temu zostało zadane dokładnie takie samo pytanie, i wątek z kilkoma odpowiedziami jest kilka linijek poniżej Twojego?

    Przeczytałeś tamten wątek? Znalazłeś w nim linki? Czytałeś ten fragment?
    "Gdybyś nie znalazł tam odpowiedzi: lampę najlepiej dobrać do sposobu w jaki będzie używana. Ktoś fotografujący 4 razy w roku spotkania rodzinne przy stole i 2x w roku dziecko w przedszkolu ma "nieco" inne potrzeby w porównaniu do osoby chcącej zdobywać doświadczenie w reportażach (nie tylko z uroczystości typu śluby, chrzciny, urodziny), i zdecydowanie inne, niż ktoś chcący pobawić się w "fotografię studyjną" z małymi lampkami. Dlatego "model aparatu" + "kwota" to za mało do trafionej odpowiedzi.

    Jeśli nie, to przeczytaj, zastanów się na tym cytatem, i napisz więcej, bo na podstawie "stockowa za słaba", "często w pomieszczeniach" i "raczej amatorsko" nie da się sensownie doradzić. Tzn. można napisać "kup najdroższą na jaką Cię stać, bo nawet jak dziś nie wykorzystasz funkcji, które nie działają z Twoim aparatem, to może za 5 lat będziesz chciał z nich skorzystać", tylko po co płacić za coś niepotrzebnego? Jedni użytkownicy potrzebują mocnej, szybkiej i niezawodnej lampy, inni takiej "nie potrzebują", ale chcą mieć "spokojną głowę", że nie zabraknie im kiedyś czegoś, jeszcze inni wybierają tańsze lampy licząc się z możliwymi problemami i mniejszą niezawodnością, a dla innych najlepszym wyborem jest malutka i stosunkowo słaba lampa, którą mogą zawsze ze sobą zabierać. Nie wiadomo jakie masz potrzeby, dlatego można albo napisać "kup najdroższą" albo odesłać Cię do innych wątków dokładnie na taki sam temat, bo może ktoś z tamtych użytkowników miał dokładnie takie potrzeby, jak Twoje.
    Myślę, że najlepiej się zaczyna od poczytania, a nie od razu od zadawania (niekompletnych) pytań, bo nawet nie wiemy jak chcesz używać tej lampy - http://foto.jasiu.pl może pomóc.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Przepraszam, a jakiej odpowiedzi oczekujesz na forum, na którym kilka dni temu zostało zadane dokładnie takie samo pytanie, i wątek z kilkoma odpowiedziami jest kilka linijek poniżej Twojego?

    ...
    Myślę, że najlepiej się zaczyna od poczytania, a nie od razu od zadawania (niekompletnych) pytań, bo nawet nie wiemy jak chcesz używać tej lampy - http://foto.jasiu.pl może pomóc.
    Masz rację temat o 3300 umknął mi przed oczami, nie przywykły jeszcze oczy do tego forum,

    Czytałem trochę na temat lamp i jak na razie jest to dla mnie bełkot techniczny, który nie wiele mi mówi.

    Jak widać, źle zadałem pytanie.

    Temat do zamknięcia, Kiedyś może powrócę do tematu

  3. #13

    Domyślnie

    Po prostu napisz jakie zdjęcia chcesz robić, bo "często" i "w pomieszczeniach" to trochę za mało.

  4. #14

    Domyślnie

    Często robimy z żoną zdjęcia w szkole - sale lekcyjne, gimnastyczne itp. W trochę ciemniejszych pomieszczeniach stockowa lampa trochę nie doświetla.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W sali gimnastycznej lampa wiele nic nie da, w mniejszej sali odbicie od sufitu czy ścian już będzie ok.
    Szukaj lampy z iTTL, od najdroższych nikona, ciut tańsze metz i nissin, po tańszą chińszczyznę jak yongnuo lub jeszcze tańsze, tripo, andoer, meike, godox, neweer itp, ważne tylko by wybrać model solidny, z poprawnie działającym iTTL i z dużą mocą w okolicach GN56-60.

  6. #16

    Domyślnie

    Teraz to wygląda inaczej, wiadomo do czego jest potrzebna
    Dostałeś link do opisu technik pracy z lampą, nie chodzi o to, żeby było "jasno", ale żeby było "jasno i ładnie", a to ciężko uzyskać świecąc na wprost lampą z aparatu. Jak wyżej - w wysokim pomieszczeniu nie da się odbić światła od sufitu, ciężko od ścian, dlatego przyda się coś nakładanego na lampę, co mogłoby "zmiękczyć" światło, np. nakładka wyglądająca jak "Lumiquest Pocket Bouncer" (własny "sztuczny sufit", przymocowany do lampy); nie musi być oryginał, ani nawet chińska kopia - chodzi o zasadę działania, można wyciąć coś podobnego z białego kartonu, i umocować na głowicy lampy kilkoma gumkami. Niestety do odbijania światła jest potrzebna mocniejsza lampa, dokładnie tak jak pisał kolega powyżej.

  7. #17

    Domyślnie

    Mi na sali gimnastycznej wystarczy odbłyśnik w lampie (SB910 i SB800, wcześniej też w SB700 i Nissinie Di622), ISO na 800-1000 i czas na 1/160 i 1/250. Przysłona dzisiaj przede wszystkim 2.8, ale kiedyś w kicie 18-105 na stałe ustawiona na 5.6. Ostatnio na przykład robiłem zdjęcia na przedstawieniu na sali gimnastycznej, na której było zgaszone światło popołudniu, więc było całkowicie ciemno. Dopiero tam SB800 waliła pełną mocą w stronę sufitu, żeby aparat na (D300s) wyrobił na ISO 1000 i czasem 1/125 przy F2.8. Moim zdaniem D3300 ma na tyle użyteczne ISO 1600-2500, że lampa nie musi mieć zawrotnej mocy. Jak ma być tanio i dobrze, to kupiłbym Yangnuo 565 EX, z pewnością da radę

  8. #18

    Domyślnie

    I teraz ja wiem więcej, dziękuję za podpowiedzi.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D3300
    By Paweu in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 16:15
  2. D3300 i lampa na Manualu - jak wyłączyć?
    By siutek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 12:43
  3. Nikon D3300 - jaka lampa?
    By skonrad in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 16:50
  4. Jaka lampa do Nikona D3300
    By Martin206 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 23:04
  5. D3300
    By <| MICHAŁ |> in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 21:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •