Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nietypowa przejściówka

    Czy ktoś zna patent, żeby założyć noktowizor na obiektyw?

    Np. taki:
    http://fotozakupy.pl/product-pol-108...FakLcwodN4IEYQ

    Chciałbym to założyć od przodu na Tamrona 17-50, albo 70-300. Ewentualnie może w ogóle zamiast obiektywu? Tylko jak?
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam, ale google wyrzucają około 35 500 wyników (0,65 s) po wpisaniu "podłączenie noktowizora do aparatu fotograficznego".
    A tutaj?
    Z grafik wychodzi, że obiektyw aparatu najzwyczajniej zagląda do noktowizora i praktycznie żadna przelotka nie jest potrzebna.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 04-12-2016 o 19:34
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Do tego noktowizora co w podanej lince to chyba tylko takie coś jak kolega wyżej zaproponował. Nie wiem jak to się sprawdzi z lustrzanką i obiektywem z wiele większą źrenicą wejściowa obiektywu
    niż w przypadku kompaktu. Po drugie cena tej przystawki moim zdaniem trudna do zaakceptowania. Na początku lat dziewięćdziesiątych sowieciarze na bazarach sprzedawali te swoje noktowizory
    z lampa I-szwej generacji wyposażone w obiektyw Cyklop 85/1,5 i specjalny pierścień dystansowy do mocowania na aparacie z gwintem m42. Wykorzystywano tu tzw. tylna projekcję, czyli obraz na
    matówce lub filmie tworzony jest przez okular urządzenia , a nie przez obiektyw. Ma to tę zaletę, że obraz wypełnia pełną klatkę , a nie jest małym krążkiem. Jako że posiadam taki noktowizor, to dla
    przykładu wstawiam fotkę zrobioną dzisiaj wieczorem na typowym miejskim blokowisku. Czas 1/40 przy 400 ASA. Przy tych samych warunkach bez noktowizora czas wynosił 1/4 s. Obrazu nie ma
    nawet co porównywać. Nie wiem czy przy czułości dzisiejszych matryc jest sens bawić się w to, chyba że chcesz fotografować w całkowitej ciemności korzystając z oświetlenia w podczerwieni.


  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki.

    Oczywiście czytałem i googlałem, ale to co znalazłem mnie nie urządza. Bardziej szukałem czegoś w stylu adaptera DOS dla Pulsara tylko, że DOS jest do lunet celowniczych i jest montowany od tyłu.
    Generalnie chodzi o to żeby jakimiś pierścieniami/redukcjami zamontować Pulsara na sztywno do obiektywu, ew. bezpośrednio body.
    @kazzi
    montowałeś nokto jakoś, czy po prostu trzymałeś przed obiektywem?
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy w Twoim przypadku zamieszczone niżej fotki Ci pomogą, ale biędzisz przynajmniej wiedział jak to zostało rozwiązane w przypadku tego sowieckiego noktowizora.
    Jak wspomniałem wcześniej, wykorzystano tu tzw. tylną projekcję czyli, że obraz na matrycy, filmie czy matówce tworzony jest przez okular przyrządu.Ten mój noktowizor
    został fabrycznie przystosowany do podłączenia pod korpus aparatu fot. z gwintem m42. Do tego celu służy dodatkowy element wyposażenia składający się z trzech części.
    Przed zamocowaniem w aparacie należało wykręcić okular ,założyć cienki pierścień i wkręcić okular powtórnie. Do tego dokręcało się ten większy element z nałożoną osłona.
    Te otwory po bokach umożliwiają regulację ostrości poprzez obracanie okularem, potem należy obrócić tą zewnętrzna tulejkę aby odciąć światło.Przejściówka zakończona jest
    gwintem m42, co poprzez różnego rodzaju przejściówki umożliwia praktycznie zamocowanie do dowolnego aparatu z wymienną optyka.Obraz tworzony przez taki układ pokrywa
    pełnoklatkową matrycę.O jakości obrazu uzyskiwanego tą drogą nawet nie ma co dyskutować bo to jest przyrząd do obserwacji w szczątkowym oświetleniu lub w oświetleniu
    za pomocą dodatkowego reflektora podczerwieni.
    W Twoim przypadku, jeżeli producent nie oferuje dodatkowej przystawki do podłączenia aparatu lub kamery musisz szukać coś uniwersalnego np w tym stylu
    http://www.astroshop.de/fr/smartphon...camera/p,20993

    Poniżej fotki pokazujące połączenie d700 i sowieckiego noktowizora NZT -1


Podobne wątki

  1. Nietypowa prośba
    By tomik34 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 22:40
  2. [ Krajobraz ] Nietypowa tęcza
    By TonyFalcon in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 11:34
  3. Nietypowa gielda
    By charmside in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 23:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •