Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Samyang 14mm f2.8 profil korekcji obiektywu

    Podrzuci ktoś profil korekcji obiektywu do LR/ACR na jakiegoś hosta?
    Nie mogę odszukać do pobrania.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź ten:
    http://www.filedropper.com/samyangf2814mmnikond800e

    Ja z niego korzystałem pod RawTherapee i wspaniale działał, dosłownie pięknie prostował zdjęcia (oraz dodatkowo ma korekcję winiety - z możliwością wyłączenia). Oczywiście wszystko to niestety kosztem ogniskowej Ale coś za coś. Mi działał bezproblemowo mimo, że w nazwie ma D800E
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  3. #3

    Domyślnie

    Ponowna prośba - wcześniej zadziałało po pobraniu przez lens profile downloader, dłuższy czas używałem, później sprzedałem szkło, teraz zakupiłem ponownie i niestety teraz brakuje linka do pobrania tego programu na stronie adobe, stąd prośba, czy ktoś podzieliłby się profilem do Samyanga 14mm, ale takiego pobranego uprzednio przez ten program (nie zrobiłem backupa, a nie mam już tych plików..), to malutki plik, a instaluje się on tutaj ( C/users/nazwa/appdata/roaming/adobe/cameraraw/lensprofiles/1.0/downloaded), z góry dzięki!

  4. #4

    Domyślnie

    W nowej wersji LRa (7 lub classic) Samyangi już są w firmowym zestawie. Mam taki, bo mi cały folder został z triala, na Nikona: Samyang 14mm f2.8 ED AS IF UMC - profil tylko do RAWów. Jak chcesz taki, to daj maila.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam 6.1, brak preinstalowanych, takie dedykowane wrzucane ręcznie do folderu nie działają, muszą być pobrane via lens profile downloader, a na chwilę obecną nie idzie pobrać tego programu, no ale jeszcze jakiś czas temu sam miałem takie profile w folderze downloaded, więc pewnie ktoś będzie również miał (te pobrane przez program pliki nie mają nazwy np Samy 14mm itd, tylko dłuższy ciąg liter i cyfr, ale rozszerzenie .lcp się zgadza).

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja tego w tej lokalizacji nie mam.
    Ale w Adobe Downoladerze załadowałem plik od ... Rokinon14AE na Nikona D700
    To jest to samo szkło i mam pliki z D800, a nie z D700. Nie przejmuj się. Działa. Prostuje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda, że potrzebuję pomocy od kogoś z LR6 (6.1), kto wgrywał profil przez programik i wtedy te pliki są pod nazwą i w lokalizacji jak wyżej podawałem.

    PS

    Ten profil od Rokinona który był dostępny w profile downloaderze powodował czasem artefakty w samych rogach, ten dedykowany do Samyanga był ok.

  8. #8

    Domyślnie

    Znalazłem inne rozwiązanie - pomaga zaktualizowanie LR do 6.14 i/lub Camera Raw, wtedy profile do S14 są już wbudowane.

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie do Lightrooma 5.7, poza ręczną korekcją dystorsji w przypadku tego obiektywu? Dzisiaj męczyłem kilka zdjęć i nijak nie jestem zadowolony z efektu.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem czy rozwiązanie jest konkretnie dla Lr5,7, u mnie działa na 5,4 (win 7).

    W katalogu c:\Users\...\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensP rofiles\1.0\

    trzeba utworzyć katalog Downloaded, a do niego skopiować odpowiedni profil (ja w ramach testu skopiowałem cały folder Samyang z profili do LR6). Ponieważ nei mam żadnego RAWa z tym S14 to nie wiem, czy profil wybiera się automatycznie, ale można go wybrać ręcznie, z tym, że trochę dziwnie. W Develop, w panelu Lens Correction, w zakładce Profile trzeba zaptaszkować Enable Lens Corrction, a potem z kombo wybrać (od góry):

    Make: Nikon
    Model: przeskrolować na sam dół, pokażą się profile Samyangów.


    Tyle. Odpowiednie profile można pewnie znaleźć gdzieś w necie, można je wziąć z zainstalowanego triala szóstki, lub jak już żywcem nie będziesz wiedzieć skąd wziąć, napisz do mnie na priva.


    UWAGA
    Nie wiem dlaczego w ścieżce podanej w drugim wierszu w słowie LensProfiles pojawia się spacja pomiędzy literami P i r... Tam nie ma być tej spacji, jak sprawdzam edycję posta, to jej tam nie ma, jak post się wyświetla, to jest.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 15-02-2018 o 14:44
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  2. [Lightroom] Profil korekcji obiektywu podczas importu
    By hydrax in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 21:29
  3. 14mm? Samyang 14mm czy Nikkor 14-24mm
    By jar888 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 20:49
  4. Samyang 14mm
    By mahonej in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •