Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie wiem czy rozwiązanie jest konkretnie dla Lr5,7, u mnie działa na 5,4 (win 7).

    W katalogu c:\Users\...\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensP rofiles\1.0\

    trzeba utworzyć katalog Downloaded, a do niego skopiować odpowiedni profil (ja w ramach testu skopiowałem cały folder Samyang z profili do LR6). Ponieważ nei mam żadnego RAWa z tym S14 to nie wiem, czy profil wybiera się automatycznie, ale można go wybrać ręcznie, z tym, że trochę dziwnie. W Develop, w panelu Lens Correction, w zakładce Profile trzeba zaptaszkować Enable Lens Corrction, a potem z kombo wybrać (od góry):

    Make: Nikon
    Model: przeskrolować na sam dół, pokażą się profile Samyangów.


    Tyle. Odpowiednie profile można pewnie znaleźć gdzieś w necie, można je wziąć z zainstalowanego triala szóstki, lub jak już żywcem nie będziesz wiedzieć skąd wziąć, napisz do mnie na priva.


    UWAGA
    Nie wiem dlaczego w ścieżce podanej w drugim wierszu w słowie LensProfiles pojawia się spacja pomiędzy literami P i r... Tam nie ma być tej spacji, jak sprawdzam edycję posta, to jej tam nie ma, jak post się wyświetla, to jest.
    @2pompony, wielkie dzięki za szczegółową instrukcję. Jak tylko znajdę chwilę na sprawdzenie tej metody, to dam znać jak się udało. Akurat wyjeżdżam na krótki plener, więc po powrocie będę miał pewnie trochę fotek z tego obiektywu do obróbki. Jeszcze raz dzięki.

  2. #12

    Domyślnie

    U mnie wyglądało to tak, że z triala Lightroom CC wyciągnąłem profile obiektywów. Cały folder ma 320 mb. Nie mogłem ich znaleźć, więc włączyłem wyszukiwanie po nazwie (Samyang) i bodajże w katalogu Program Data siedzą wszystkie profile szkieł.
    Lightroom 5.7 w win 10 przechowuje dane w folderze instalacji programu. Dla przykładu - Program Files\Adobe\Adobe Photoshop Lightroom 5.7.1\Resources\Lens profiles\1.0\
    Wrzuciłem tam cały folder Samyang. Co prawda, nie wyświetla mi Samyanga w menu wyboru obiektywów w zakładce Lens Profile Correction, ale po wyborze producenta Nikon, z automata ładuje właściwy obiektyw.
    Wygląda na to, że działa
    Jeszcze raz dzięki @2pompony.

  3. #13

    Domyślnie

    No problem! Najważniejsze, że zadziałało.

    W sumie teraz trzeba tylko zapamiętać gdzie skopiować pliki w zależności od systemu. Złą wiadomością jest to, że w LR w wersji od 6 wzwyż (i CC) takie proste tricki już nei działają, jeśli ma się jakiś profil, którego firma nie dostarcza.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Na razie mam radochę z tego profilu. Na szczęście LR 5.7., którego nabyłem jakiś czas temu obsługuje rawy z D750, któego nabyłem dopiero co i pewnie prędko puszki nie zmienię, więc pozostaje tylko kwestia szkieł, które ewentualnie dokupię.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  2. [Lightroom] Profil korekcji obiektywu podczas importu
    By hydrax in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 21:29
  3. 14mm? Samyang 14mm czy Nikkor 14-24mm
    By jar888 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 20:49
  4. Samyang 14mm
    By mahonej in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •