Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Skanowanie zdjęć rodzinnych - Jaki skaner za rozsądne pieniądze?

    Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry skaner do zeskanowania fotografii rodzinnych?

    Chodzi o zakup z najlepszym współczynnikiem jakość/cena

    Co uważacie o Epson Perfection V370 Photo ??

    bardzo będę wdzięczny za radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam, ale o V370 słyszałem dużo dobrego. A chcesz skanować zdjęcia, czy negatywy?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotredy Zobacz posta
    Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry skaner do zeskanowania fotografii rodzinnych?.
    Skanujes zdjęcia papierowe, negatywy czy slajdy?
    Jakiej jakości oczekujesz? Tzn. czy np. planujesz jakieś duże wydruki?
    Ile tego masz do skanowania?
    Bo może się okazać żę zdrowiej dla psychiki i portfela będzie to zlecić komuś - skanowanie to dość upierdliwa robota...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #4

    Domyślnie

    Nie planuję negatywów nie mam za wielu chociaż raz czy dwa to zrobię. Planuję skanować głównie zdjęcia (kolor i czarno-białe) z albumów rodzinnych trochę ulepszyć w programach graficznych i wydrukować. Mam skaner zintegrowany z drukarką ale to jednak porażka wiem, że są modele lepsze jak v600 ale cena trochę za wysoka dla mnie o tym v370 też czytałem dobre opinie ale podejrzliwy jestem czy nie są sponsorowane.

  5. #5

    Domyślnie

    Raczej nie są sponsorowane, to dobry skaner jest. @spiritus coś może o tym powie, bo ma Ja skanuję negatywy tylko, to i skaner mam inny

  6. #6

    Domyślnie

    Owszem...polecam V370. Zeskanowałem już ponad 1000 zdjęć z negatywów (mam go jakiś miesiąc). Jeżeli chcesz to mogę nim coś zeskanować papierowego.

    Z negatywami (dość starymi...ok 20-25 lat) prezentuje się tak:









    Ile tego masz? Może faktycznie lepiej będzie komuś zlecić aby to zeskanował?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dużo zależy od tego czy ktoś poprawnie zdjęcie naświetlił aby czernie takie dość blade nie były
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Owszem...polecam V370. Zeskanowałem już ponad 1000 zdjęć z negatywów (mam go jakiś miesiąc).
    Szczerze podziwiam tempo i samozaparcie. Ja jak mam do zeskanowania nawet kilkanaście sztuk to szlag mnie trafia...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Bardzo mi to pomogło szczególnie koledze spirytus. Samych albumów mam do zeskanowania około 12 jednak sam badam drzewo genealogiczne i pojawiają się ciągle jakieś nowe zdjęcia przodków (od rodziny). Tak więc ciągle będzie problem czym to konkretnie zeskanować. Podejrzewam, że na jedno wyjdzie usługa lub zakup skanera dlatego wolę mieć ten skaner szczególnie, że te 500zł to nie jest jakiś kosmos jak v600 za 1100... Tylko właśnie kwestia tego, żeby to nie były pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli polecacie v370 to go kupię.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak chcesz zobaczyć jak poskanuję tym skanerem jakieś zdjęcia z książek czy coś takiego to wstrzymaj się pół tygodnia i coś Ci powysyłam w oryginalnej jakości...tylko mi na PW przypomnij bo ja mam tendencje do zapominania.

    500zł? :O
    Ja dałem 430

    Może miałbym nawet biznes do Ciebie jeżeli wiedziałbyś, że nie będziesz skanował negatywów. Po tym 1000 zdjęć już mi się wyszczerbiły blokady w ramce do negatywów. Zostały ostatnie 3 i pewnie za jakiś czas będę musiał sobie to kupić gdzieś :/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie zauważyłem, że w złotówce od października zdrożał ten skaner o blisko 100zł. Porażka chyba kwestia osłabienia złotego. Z ramkami może się dogadamy bo szczerze nie mam za wielu negatywów i nie zależy mi. Gdybyś miał coś czarno białego jakieś fotki to by było fajnie w wysokiej rozdzielczości. Mam dużo materiału do naprawy, powiększenia itp. Samo zeskanowanie to chwila moment a nad jednym zdjęciem to potrafię i kilka godzin siedzieć jak mocno uszkodzone. Ja to robię typowo dla pamiątek rodzinnych.

    Korzystając z okazji może polecicie mi jakąś dobrą drukarkę do wydruku zdjęć?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw do D5100 za rozsądne pieniądze?
    By Wins in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 16:03
  2. Rzutnik - jaki za rozsądne pieniądze?
    By Majek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 20:21
  3. Redakcyjne studio za rozsądne pieniądze?
    By Denkowy in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 20:25
  4. skaner - skanowanie negatywów
    By szoton in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •