Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Oczywiste jest, że im bardziej cropujesz tym spadek jakości od pewnego momentu będzie większy. Dlatego zasugerowałem, byś szczerze odpowiedział sobie z jakiej ogniskowej będziesz mieć najwięcej użyteczności...
    Do tej pory korzystałem z 10-24 na DX, przejrzałem zbiór zdjęć z tego obiektywu i około 50% wykonane jest na ogniskowej 10mm, a pozostałem 50% na zakresie 11-24mm. Właśnie przez to nie mogę podjąć decyzji.

  2. #42

    Domyślnie

    Podlacze sie pod temat

    Czy w przypadku N24 warto rozwazac N20 czy jednak lepiej cos szerszego?
    R | 35 | 50 | 135

  3. #43

    Domyślnie

    A co powiecie na temat Tokiny 16-28? Jak się prezentuje na tle rywali?

  4. #44

    Domyślnie

    Przyzwoite szkło ale lubiące flary łapać...

  5. #45

    Domyślnie

    A jest jakieś fajne szerokie szkło w podobnej cenie?

  6. #46

    Domyślnie

    Ale co znaczy fajne? Z nowych i tanich jest jeszcze Tokina 17-35/4.

  7. #47

    Domyślnie

    Nie zależy mi na nowym szkle, może być używane. Szukam czegoś dobrego do krajobrazu i wnętrz, plus zdjęcia nocne(dlatego szukam czegoś jaśniejszego). Rozważałem samyanga 14mm, ale brak dłuższych ogniskowych mnie zniechęcił. Tą tokine 16-28 mogę kupić za 2tys. dlatego zacząłem rozważać jej zakup. Boję się jedynie tych flar.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciekch97 Zobacz posta
    Nie zależy mi na nowym szkle, może być używane. Szukam czegoś dobrego do krajobrazu i wnętrz, plus zdjęcia nocne(dlatego szukam czegoś jaśniejszego). Rozważałem samyanga 14mm, ale brak dłuższych ogniskowych mnie zniechęcił. Tą tokine 16-28 mogę kupić za 2tys. dlatego zacząłem rozważać jej zakup. Boję się jedynie tych flar.
    Zależy gdzie te zdjęcia nocne chcesz robić bo jak w mieście gdzie masz dużo źródeł światła typu auta latarnie etc. to nie polecam 16-28

    Tu masz przykłady:



    A tu skrajny przypadek



    I to jest w zasadzie największa bolączka tego szkła bo o jakości obrazu złego słowa powiedzieć nie można.

    Niektórym przeszkadza brak mocowania filtrów no i spora waga, prawie kilogram
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Zależy gdzie te zdjęcia nocne chcesz robić bo jak w mieście gdzie masz dużo źródeł światła typu auta latarnie etc. to nie polecam 16-28

    I to jest w zasadzie największa bolączka tego szkła bo o jakości obrazu złego słowa powiedzieć nie można.

    Niektórym przeszkadza brak mocowania filtrów no i spora waga, prawie kilogram
    Wagę i brak możliwości montowania filtrów przeżyje, a gdyby nie te flary to bym się nie wahał. Istnieje jakaś alternatywa dla tego obiektywu, wśród szerokokątnych zoomów? (pomijam nikkora 14-24 i tamrona 15-30 bo wykraczają poza mój budżet)

  10. #50

    Domyślnie

    Jeśli chcesz jasne i nowe szkło w niewygórowanej cenie to alternatywy nie ma. Wg. mnie to całkiem tanie szkło jak na to co oferuje. Raczej nie żałuję zakupu, tyle, że ja go używam w reporterce. Nie jest super celne ani super szybkie ale daje radę.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ~ tani, szeroki obiektyw.
    By noctous in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 20:08
  2. Tani szeroki
    By mkromski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 08:51
  3. Tani, szeroki i z AF
    By Grand. in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 10:55
  4. Tani szeroki obiektyw.
    By Aktal in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 10:56
  5. Jak szeroki -szeroki kąt?
    By yoss in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-11-2004, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •