Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Podwyżka cen Sigmy w Europie.

    Coś dla miłośników Sigmy.
    Wg NikonRumors od 2017 ceny Sigm mają pójść w górę:

    Kicha trochę.

    Źródło:
    http://nikonrumors.com/2016/11/29/si...o-europe.aspx/
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #2

    Domyślnie

    Czytałem to, niezłe jaja. Ciekawe na jakiej podstawie podnoszą ceny? Podwyższki są spore, w Polsce mogą liczyć na duży spadek sprzedaży. Chyba że to jest ściema, żeby przed świętami ludzi zachęcić do kupna szkieł "w ostatniej chwili".

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    dziwny pomysł. Kiedyś sigma, była alternatywą dla kogoś kogo nie było stać na nikonowskie szkła. Dziś zamiennik droższy od firmowego? NIKON się tylko cieszy.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale sony już po dwóch podwyżkach jest, Nikon też już po podwyżkach, tamron wszystkie nowe obiektywy ma zdecydowanie wyższe niż poprzednie modele, do tego ceny olympusa i fuji też są wyższe, nie chodzi tu o te 5-10% kursów walut oczywiście.
    Sigma dołączyła do reszty jak widać, a to chyba tylko fragment nowych cen dystrybucyjnych bo nie są to ceny przecież detaliczne, 1.8/18-35 nie kosztuje przecież 2290zł tylko 2890 najtaniej.
    Plusem takiej polityki jest wysoka jakość wszystkich nowych obiektywów sigmy i że wszystkie nowe współpracują z usb dock, to nikon powinien myśleć nad swoją polityką cenową.
    Tak jak pisałem wcześniej, mnie ta zapowiedz podwyżek zmusiła do zakupu mikołajowego zamiast planowanego na wiosnę

  5. #5

    Domyślnie

    Na "pocieszenie" - w Polsce ze względu na kursy walut podwyżka będzie bardziej odczuwalna.

    Kursy walut spowodują też podwyżkę cen Nikkorów - podobno ok. 20% mają wzrosnąć ceny w przyszłym roku na cały sprzęt. Takie "plotki" usłyszałem podczas rozmowy z dużym sprzedawcą sprzętu foto.

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że kurs dolara jest tylko chwilowo wysoki i spadnie niedługo (było tak już kilka razy).

    Z tego co pamiętam trzęsienie ziemi w Japonii dotknęło jedną czy dwie firmy, a tutaj prawie wszyscy producenci się zmówili i poprawiają sobie wyniki finansowe

    Polska i tak jest gó.....rynkiem, nie liczy się wcale, a na Zachodzie jak cena wzrośnie o 10-20% to pewnie niewiele osób w ogóle zauważy różnice

    I powątpiewam czy za wyższymi cenami pójdzie wyższa jakość wykonania, w końcu będą sprzedawać to co dotychczas tyle że po nowych cenach.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    I nadal mamy ceny niższe niż w sklepach w Niemczech czy UK po aktualnym kursie, sprawdzałem wszystkie oferty jakie są na amazonach, ebayach i w Polsce, taniej jest tylko w USA i w HK ale brak gwarancji i plus vat.

    Sklepowe plotki i legendy są zawsze, jak kupowałem D750 to wszyscy poganiali że zaraz znowu podrożeje mimo że podrożało miesiąc wcześniej sporo ale dobrze że cashback wyrównał wtedy te podwyżki, sigma może też coś takiego zrobi bo to jest dobra metoda, sprzedawca ma dobry zarobek, a sigma oddaje troszkę kasy klientowi.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-12-2016 o 20:25

  8. #8

    Domyślnie

    Ceny w przeliczeniu mamy niższe, fakt. Gorzej tylko jak się porównuję stosunek cena/zarobek. To już nie tak wesoło...
    Ja to się boję, że wracamy do czasów kiedy na dobry sprzęt foto było stać prosów i dzianych ludzi...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ceny w przeliczeniu mamy niższe, fakt. Gorzej tylko jak się porównuję stosunek cena/zarobek. To już nie tak wesoło...
    Ja to się boję, że wracamy do czasów kiedy na dobry sprzęt foto było stać prosów i dzianych ludzi...
    widzisz ceny sa jakie sa. miedzy innymi analogicznie jak z kredytami na domy/ mieszkania podniosly ceny nieruchomosci, to ja uwazam, ze wszelkiego rodzaju dotacje i rozdawnictwo na rozpoczecie dzialnosci i tym podobne psuja rowniez rynek sprzetu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    Czytałem to, niezłe jaja. Ciekawe na jakiej podstawie podnoszą ceny? Podwyższki są spore, w Polsce mogą liczyć na duży spadek sprzedaży. Chyba że to jest ściema, żeby przed świętami ludzi zachęcić do kupna szkieł "w ostatniej chwili".

    powiem ci, ze mnie to "przekonalo" i postaralem sie wczoraj o nowa sigme 85 1.4. wracaja chyba czasy, gdy na uzywanym sprzecie bedzie mozna zarobic

  10. #10

    Domyślnie

    I nadal mamy ceny niższe niż w sklepach w Niemczech czy UK po aktualnym kursie
    Nie wiem czy niższe, bo sporo elektroniki sprzedawcy na Allegro cały czas ciągną z Zachodniej Europy. Przykładowo niektóre podzespoły komputerowe często są do 25% taniej na Zachodzie.

    Myślę, że niektóre produkty możemy mieć taniej, ale wiele innych drożej. To nie jest tak że w Polsce jest tanio (jeśli chodzi o elektronikę).

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Po Europie...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 22:11
  2. Podwyzka czesnego w UK
    By Cosnek in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •