Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon 5500 z Sigmą??

    Witam czy ktoś z forum pstryka 5500 z Sigmą 17-50 f2,8 ex DC AF OS HSM, i czy warto taki zestaw kupić, i czy trzeba kalibrować ten obiektyw z body ( dodam że to i to nowe) Pozdrawiam i proszę o odpowiedż.

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam ten obiektyw i to body, podpinałem go do d5500 i wszystko było ok
    *** ALE ***
    wcześniej ten obiektyw używałem z d5100 i był kalibrowany w Gdyni pod to starsze body (zresztą ten obiektyw był w serwisie wymieniany zaraz po zakupie, bo nie dało się go "naprawić" podczas pierwszej kalibracji, opisałem to, w którymś z wątków)
    i po podpięciu, tak skalibrowanej tej Sigmy po 2 latach używania, do d5500 nie było problemów,
    w każdym razie, czy to d5100, czy d5500 i tak bym pewnie kalibrował zaraz po zakupie, nie liczyłbym na szczęście
    D5500,D5100 + N10-24 + S17-50 + N55-300 + N35/1.8 + N18-105
    http://www.huborama.com/pl
    http://www.photo.huborama.com

  3. #3

    Domyślnie

    Jak będziesz kupował D5500 to zwróć uwagę na wersję firmware. Jeżeli zestaw z obiektywem 18-55 VRII ze starszych zapasów, to pewnie pierwsze firmware, bez obsługi obiektywów AF-P. Wyślesz na kalibrację z Sigmą, potem zrobisz aktualizację firmware (bo jest nowsze) i przestanie działać z Sigmą. Chyba, że Sigma już z nowszym firmware obsługującym nowsze firmware D5500. Mam nadzieję, że zbytnio nie zamotałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi panowie @Pugilares i @Presley, a zapytam jeszcze czym się charakteryzuje taki nieskalibrowany obiektyw (nieostry czy coś w tym stylu)?, a co jeśli są dwa szkła to kalibracja pod każde jest konieczna, sorki za takie pytania ale miałem już kiedyś D80 z kitowym 18-55 vr i dokupiłem Tamrona 18-270 PZD i wszystko było OK.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja przed kalibracją miałem dziwne mydło, nie był to do końca BF/FF.
    Coś w torze optycznym było nie tak, w każdym razie, po 1 kalibracji 1 egzemplarza było ciut lepiej, ale lewa strona okazało się była nadal mydlana i go dałem do drugiej kalibracji.
    Nie dali rady nic z tym zrobić i serwis w Japonii albo wymiana na nowy jak dystrybutor się zgodzi. Zgodził się i dostałem w serwisie nowy obiektyw, który dla porządku został skalibrowany do mojego body.
    I na tym się historia skończyła. Jest dobrze.

    Są tacy którzy nie muszą nic kalibrować albo sami mikroregulacją ogarną temat. Ja takiej opcji nie miałem i zawiozłem na bezpłatną kalibrację.
    I z paru szkieł, które miałem w tamtym momencie, tylko ta Sigma wymagała poprawek.
    Miałem potem Sigmę 10-20 i wszystko od razu było ok, potem ją wymieniłem na N10-24 i jest super z oboma body, to odnośnie twojego pytania "a co jeśli są dwa szkła to kalibracja pod każde jest konieczna", bo nie za bardzo rozumiem problem.
    D5500,D5100 + N10-24 + S17-50 + N55-300 + N35/1.8 + N18-105
    http://www.huborama.com/pl
    http://www.photo.huborama.com

  6. #6

    Domyślnie

    Wysyłając korpus Nikona + obiektyw Sigmy do Trójmiasta otrzymujesz z powrotem OBIEKTYW Sigmy skalibrowany pod twój korpus Nikona. Serwis Sigmy nie zajmuje się kalibracją sprzętu Nikona.
    Jeśli chcesz mieć wszystko super extra, to robisz tak:
    - wysyłasz Nikona na kalibrację do serwisu Nikona "zgodnie z normami producenta",
    - po otrzymaniu skalibrowanego korpusu wysyłasz skalibrowany korpus Nikona z obiektywem Sigmy, do serwisu Sigmy, gdzie następuje kalibracja obiektywu Sigmy do twojego korpusu Nikona.
    Teoretycznie żadne kalibracje nie powinny być potrzebne, ani u Nikona, ani u Sigmy. W praktyce może być różnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki panowie za podpowiedzi sprzęcik zamówiony i czekam, ciekawe co będzie ale liczę że bedzie wszystko OK. Jak coś to bedę pytać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. Które body - 5300, 7100, 7200, (ew. 5500) ???
    By Romuś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 22:46
  3. Zestaw do 5500
    By serafin1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 00:45
  4. Zestaw do ok. 5500 - 6000 zł (i5 czy i7?)
    By Wronaavd in forum Komputery
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 12:28
  5. Światło ciągłe 5500 K
    By nadgob in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 21:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •