Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie [olympus] OM-D E-M10 zamiast nikona d7100

    Witam jako że fotografią zajmuję się czysto amatorsko coraz częściej nachodzą mnie myśli aby zmienić sprzęt. Nikonem pstrykam od 2-3 lat i nie mam co do niego większych zastrzeżeń. Problemem jest wielkość i waga zestawu. Z tego powodu coraz rzadziej zabieram się za fotografię. Nie chce mi się targać całego zestawu na spacery z dziećmi czy wyprawy rowerowe lub motocyklowe. I tu pojawia się pytanie jak w bezpośrednim porównaniu wypadają dwa wyżej wymienione aparaty. Chodzi mi przede wszystkim o szybkość af i użyteczne iso.
    d7100 VELBON SHERPA 250R

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dysponuję EPL-5 z kitem 14-42mm f3.5 - 5.6 . Matrycę ma to taką samą jak EM10 - jak dla moich potrzeb spisuje się to bardzo dobrze, iso 1600 jak dla mnie jest całkiem użyteczne, af to wiadomo - w dobrym świetle daje radę . Obejrzyj sobie panasa lx100, moim zdaniem jeżeli nie zamierzasz wychodzić w tym OMD poza obiektywy "kitowe" to opcja warta rozważenia

  3. #3

    Domyślnie

    co do słabego światła to d7100 z sigmą 17-50 też szału nie ma. Wolałbym olka nż panasa ze względu na wygląd bo ten retro styl mi odpowiada i myślę nad jakimś standardem ze światłem 2.8 i do tego zoom bo pracując na lotnisku zdarza mi się pstrykać przyziemiające samoloty
    d7100 VELBON SHERPA 250R

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Witam jako że fotografią zajmuję się czysto amatorsko coraz częściej nachodzą mnie myśli aby zmienić sprzęt. Nikonem pstrykam od 2-3 lat i nie mam co do niego większych zastrzeżeń. Problemem jest wielkość i waga zestawu. Z tego powodu coraz rzadziej zabieram się za fotografię. Nie chce mi się targać całego zestawu na spacery z dziećmi czy wyprawy rowerowe lub motocyklowe. I tu pojawia się pytanie jak w bezpośrednim porównaniu wypadają dwa wyżej wymienione aparaty. Chodzi mi przede wszystkim o szybkość af i użyteczne iso.
    Nie ma co się łudzić, że porównanie lustrzanki APS-C z bezlusterkowcem m4/3 w kwestii ISO czy AF wypadnie na korzyść tego drugiego. Jest gorzej. Czy dużo gorzej to zależy co dla kogo znaczy dużo. Wg. mnie różnica jest zauważalna ale nie jakaś kolosalna. Ja takiej przesiadki dokonałem i nie narzekam. Przeszedłem z D300 na Olka E-M10 i bardzo sobie chwalę choć wciąż mam wątpliwości czy nie lepiej było wybrać Fuji X-T10. Na ów czas jednak Olek był sporo tańszy więc zdecydowały finanse. Na szybkość AF nie narzekam, a strzelam dużo do dzieci i psa (w ruchu też!) i sprzęt daje radę. Do potrzeb jakie wymieniasz moim zdaniem sprzęt jest jak znalazł. Jeśli zaczniesz efekty przerzucać na papier to przesiadka staje się jeszcze mniej widoczna (no chyba, że zapodasz format plakatu). Co do ISO to rzadko w D300 używałem wartości 1600, a teraz zdarza się to częściej choć zaznaczam, że to jest raczej w dobrym świetle. Przy gorszym oświetleniu nie mam jeszcze wyrobionej opinii bo rzadko w tych warunkach wykorzystuję sprzęt.
    Jesteś z okolic Tarnowa, więc jeśli bywasz w Krakowie to zapraszam na spotkanie i sprawdzisz to na własnej skórze. W Olku oprócz znacznie mniejszych gabarytów i wagi masz niesamowitą stabilizację.
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie o takie porównanie mi chodzi. Jeśli parametry są zbliżone to mi wystarczy. Zdaje sobie sprawę że to nie lustrzanka ale właśnie do domowego użytku chyba wystarczy. Dzięki za zaproszenie ale jestem z Rudnika nad Sanem a więc 130 km od Tarnowa
    d7100 VELBON SHERPA 250R

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7100 ma lepsze użyteczne ISO od olympusa, testowałem osobiście.
    można to zobaczyć też TU
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-11-2016 o 15:29

  7. #7

    Domyślnie

    Jak zamierzasz podpiąć jakieś pro szkiełka od olka pod tego omd-ka, to może warto rozważyć zakup OMD5, pomacaj je w sklepie gdzieś jak możesz. OMD10 trzyma się bardzo kiepsko moim zdaniem z ciężkim szkłem, w wersji drugiej zmienili z lekka gripa, ale to dalej nie ma porównania do OMD5

  8. #8

    Domyślnie

    myśłałem o m10 wersji II na m5 II mnie nie stać. Wolę przeznaczyć kasę na szkła niż kupić dobre body i pozostać na długi czas z kitowym obiektywem
    d7100 VELBON SHERPA 250R

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    OM-D E-M10 /II bardziej bym porównywał z D7000/D5100 bo podobne użyteczne ISO, podobne rozdzielczości efektywne, oczywiście budowa i ergonomia inna.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja właśnie 2 miesiące temu przesiadłem się z D7100 na omd em10 Mark I z tych samych powodów co Ty. Dla mnie rewelacja. ISO użyteczne w granicach 1600-2000, af daje radę ale i tak podpinam pleśniaki , a przede wszystkim biorę go wszędzie i wróciła radość z fotografowania.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Jest: D7100+N18-55vrII+N55-200vr+N35 1/8+Metz 52af1+YN560+pierdoły i brak talentu
    Było: A100,A200,Nex5n,D5100

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw do Nikona d7100
    By Łukasz28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 23:20
  2. Lampa do Nikona D7100
    By piotrek51515 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 00:02
  3. Nikon D7100 - Olympus E510 - różnica kadrów.
    By puchan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 08:29
  4. obiektywy do nikona d7100
    By Andrzejd in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 17:13
  5. Test Nikona D7100
    By mycza in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •