Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat/sprzęt do filmowania

    Witam. Sporo ostatnio czytam w internecie na temat sprzętu do filmowania. Postanowiłem przerzucić się na lepszy sprzęt, ponieważ jak dotychczas korzystałem ze zwykłego kompaktu, no ale ten też ostatnimi czasy zaczął nawalać. Potrzebuje sprzętu do filmowania przyrody. Body + dwa obiektywy. Do nagrywania: 1. mniejszych obiektów (owady; krewetki i ryby w akwarium itp.); 2. Ptaków, czyli obiektywu z zoomem (nie potrzebuje jakiegoś zabójczej odległości - max 20 metrów).

    Na wszystko budżet mam około 5500 zł. Zależy mi na przyzwoitym sprzęcie. Dużo się naczytałem nad tym, że na początku lepiej kupić tańsze body i lepsze szkła. Sporo dobrych opinii ma Nikon D5200 co do filmowania. Więc zastanawiam się właśnie nad tym body + dwa szkła o których pisałem wyżej. Na początku myślałem o Panasonic Gh4, no ale jednak to aparat z wyższej półki. Proszę o poradę fachowców, bo czytając informacje na internecie można zwariować. Dziękuje.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego wybór padł na lustrzankę jeśli chcesz filmować głównie ?
    Zainteresuj się bezlustrami np panasonica, znajomy chwali sobie nadal świetny PANASONIC DMC-GX7 i do tego obiektywy jakie potrzebujesz, akurat cenowo zmieścisz się spokojnie, z nowszych i lepszych Panasonic DMC-G7.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-11-2016 o 12:45

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego na lustrzankę?. Tak szczerze to tylko info z internetu i właśnie dlatego napisałem o lustrzance. Nie koniecznie lustrzanka. Szukam przyzwoitego sprzętu, który spełni moje oczekiwania, więc czy to bezlusterkowiec czy lustrzanka to już mogę polegać na Was.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Plus w/w panasoniców jest że przez adapter podłączysz praktycznie wszystko z manualnych obiektywów i że ogólnie system m4/3 ma spory wybór obiektywów nawet używanych.
    Do samej fotografii też są to aparaty świetne.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok. Dziękuje. Panasonic DMC-G7 wydaje się w porządku. A jeśli chodzi o obiektywy w/w przeze mnie?

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kitem ogarniesz akwarium bez problemu, chyba że będziesz potrzebował większego odwzorowania podchodzącego pod makro, a tele zoomów jest dużo olympusa tylko kwestia sprawdzenia cenowo jak wybadają modele jaśniejsze, mimo to 45-200 mm f/4-5.6 jest fajny optycznie i z przelicznikiem daje aż 400mm kąt widzenia, przy f/5.6 nie ma tragedii.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-11-2016 o 13:33

  7. #7

    Domyślnie

    Też bym bardziej doradzał Panasy niż lustrzankę - jeśli w grę wchodzi kręcenie z ręki, to sugerowałbym najnowszego G80 albo GX80 bo mają dobrą stabilizację matrycy i działa ona ze wszystkimi obiektywami.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Też bym bardziej doradzał Panasy niż lustrzankę - jeśli w grę wchodzi kręcenie z ręki, to sugerowałbym najnowszego G80 albo GX80 bo mają dobrą stabilizację matrycy i działa ona ze wszystkimi obiektywami.
    Dziękuje. To już mam dwa modele do wyboru. Albo Panasonic DMC-G7 albo GX80. G80 dość sporo cenowo wychodzi. Wolałbym przeznaczyć różnicę na szkła.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    mimo to 45-200 mm f/4-5.6 jest fajny optycznie i z przelicznikiem daje aż 400mm kąt widzenia, przy f/5.6 nie ma tragedii.
    Dzięki.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kitem ogarniesz akwarium bez problemu, chyba że będziesz potrzebował większego odwzorowania podchodzącego pod makro.
    Właśnie samo nagranie akwarium to pół biedy. Zależy mi na nagrywanie życia w nim. Np. Krewetki mają około 2 cm i jednak to makro by się przydało. Oczywiście nie tylko samo akwarium. Robaczki w przyrodzie też bym chciał ponagrywać.

  9. #9
    ksh
    Gość

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli wybór między G7 a GX80, to oba mają zalety i wady. G7 ma w pełni ruchomy wyświetlacz, wejście na mikrofon i lepszy uchwyt, za to GX80 ma dobrze działającą stabilizację matrycy, co w wielu ujęciach się przyda. Jeśli mikrofon nie jest priorytetem, to chyba bym do nieskomplikowanych zadań wolał GX80.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do filmowania do 1300 zł (używany)
    By Wookie88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 23:45
  2. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  3. Jaki nikon do filmowania wesel?
    By Wavehunter in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 14:46
  4. Sprzęt do filmowania 3000-4000
    By Nifir in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:35
  5. Jaki sprzęt do filmowania D600 vs D800?
    By Christoff in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •