Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamoff Zobacz posta
    Super wygląda Mozna wiedziec czym kodowałes film? h264?
    Aparatem nagrywam w rozszerzeniu MP4. Filmy przerabiam w Pinnacle Studio 19. Po przerobieniu, gotowy film wychodzi w .mkv. Dopiero raczkuje w filmowaniu/montowaniu. Jeśli coś robię źle to proszę o porady. Sugestie do jeszcze lepszej jakości filmów mile widziane. Dzięki.

  2. #32

    Domyślnie

    Pawlo123, miałem kiedyś to stworzonko w takim wielkim słoju do ogórków, ale już nie pamiętam kiedy to było. W każdym razie dość dawno temu - w latach 80-ych. Teraz, przejściowo, mam dwa zbiorniki akwariowe, a w nich jedna rybka... Ale to niedługo, bo planuję jedno akwarium, które właśnie kończy "dojrzewać", a w nim trochę rybek i zieleninki. Życzę Ci wiele radości z G7 i z chruścika.

    Adamoff, materiał źródłowy zapewne był w H264, ale co tam z nim się działo podczas przerabiania to nie wiem. U siebie też nagrywam w 4K ( kodek H264 ). Potem w darmowym programie skaluję bezstratnie ( nadal H264 ) materiał do FHD, a na koniec montuję w Vegas Movie Studio i oglądam na ekranie TV, bo na monitorze komputera jakoś nie lubię.

  3. #33

    Domyślnie

    kostek-brasil , Jakim programem skalujesz bezstratnie do full hd?
    Ps. Co do akwariów, to prowadzę u siebie nasze zimnowodne baniaki. Widzę, że jesteś z Piły. Ogólnie to pracuje w Pile . Ostatnio nagrałem również filmik z okolic, takie połączenie kawałka rzeki Gwdy z akwarium, które mam u siebie. Niestety część nadwodna była kręcona go pro 4, ze względu na warunki jakie teraz mamy - szkoda mi dobijać G7 - i ta jakość nadwodna nie jest zbyt dobra. Tak to wyszło:

  4. #34

    Domyślnie

    Pablo123, tak mieszkam, pracuję i obijam się w Pile, a Gwdą i jej dopływami nie sposób się nie zachwycić. Choć sam w jej pobliżu szukam bardziej "puchatków" jak boberki, wyderki itp.

    Korzystam z programu Shotcut, jakaś starsza wersja pod Windows XP jeszcze, ale nowsze też są. Ogólnie wielu się na niego skarży, że w ogóle nie działa, wiesza się itp., ale u mnie to bezstratne kodowanie działa, a w mojej wersji Vegasa (10) program nawet nie potrafi otworzyć materiału 4K z G7, więc nie miałem wyjścia i musiałem coś poszukać. Być może twój program potrafi zeskalować 4K do Full HD i nie musisz kombinować innym? Nie wspomniałem wcześniej o tym, ale z materiału 3840x2160p otrzymuje się 1920x1080p i dlatego podobnie jak w przypadku skalowania zdjęć, wskazane jest wyjściowy materiał nieco wyostrzyć.

    Twoje zbiorniki są niekonwencjonalne i bardzo fajnie się prezentują! G7 będzie miał co pokazać. Fajnie, że masz takie hobby.

    Taka jeszcze ciekawostka... Dawniej w ogólnym akwarium znalazłem w gąszczu wgłębki przestraszoną, malutką rybkę, która wyglądała na jakąś dziwną, nie zidentyfikowaną sierotkę. Odłowiłem ją do innego zbiornika, gdzie udało się ją podchować. Potem wróciła do dużego akwarium i pomimo niekorzystnych dla niej warunków wyrosła na uroczego lina. Musiałem go złowić przez przypadek wraz z planktonem dla rybek. Miał taki ładny zielonkawy kolorek i jak padało troszkę słonka, to dodatkowo uwypuklał się złocisty boczek. Śliczny był. Niejedna tropikalna rybka ustępowała mu urody, choć nieźle rozrabiał - podobnie jak welonki - kopał ciągle w piasku, pomemlał i wypluwał.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamoff Zobacz posta
    Nie posiadam G7 ale korzystałem z takich obiektywów i uważam że są spoko.
    Olympus ED 60mm f2.8 Macro
    Panasonic Leica Macro 45mm F2.8
    Panasonic Macro 30mm F2.8
    Panasonic G Vario 100-300 mm f/4.0-5.6
    Tokina 300mm f/6.3 MF Macro micro 4/3

    Co do Vloga to tak jak napisał ktoś i góry jest to płatny klucz koszt ok.800zł. Ale jeśli myślisz o poważniejszym filmowaniu to nie obejdzie się bez jego zakupu ( możesz też zrobić sobie pirata ale zależy jaką masz wersję update na swoim aparacie - pamiętaj że nie możesz zejść z aktualizacją w dół). Dzięki tej opcji Twój film będzie wyglądał dużo lepiej (mam na myśli jakościowo :P).
    Vlog to cos takiego jak RAW w zdjęciach. Dostajesz materiał który jest plastyczny w późniejszej obróbce, bardzo dobrze usuwa grad z nagrań.
    Pamiętaj by w vlogu nagrywać prześwietlone ujęcia, +2,+3 EV ( nie przejmuj się jasnością na wyświetlaczu) odpowiedni kodek idealnie wyciągnie kolory.
    Gdzie mogę zakupić taki klucz do Vloga do G7?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Sprzęt do filmowania do 1300 zł (używany)
    By Wookie88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 23:45
  2. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  3. Jaki nikon do filmowania wesel?
    By Wavehunter in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 14:46
  4. Sprzęt do filmowania 3000-4000
    By Nifir in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:35
  5. Jaki sprzęt do filmowania D600 vs D800?
    By Christoff in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •