Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sodoma Zobacz posta
    jak filmowanie to tylko nikon d500
    Uhgm. Proponuje przeczytać temat i się cofnąć do pierwszego wątku - koszt do 5500 zł.
    Zakupiony został G7 z kitowym obiektywem. Cieszę się, bo zmieściłem się w kwocie 2600 zł. Uczę się na razie na tym obiektywie. Za jakiś czas mam zamiar dokupić makro Olympusa 2.8 60 mm. Teraz czekam, bo ceny poszybowały do góry.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Chodziło mi o crop z cropa
    A poza tym przy 4K wycinek matrycy poza wąskim kadrem, daje plastykę jak z micro 4/3 - więc nie widzę jakiejś przewagi pozwalającej twierdzić, że to wybitny sprzęt do filmowania.
    piszesz o niektórych aspektach tylko teoretycznie a widziałeś efekty?

  3. #23

    Domyślnie

    Skoro wycinek matrycy rejestrujący obraz w 4K jest mniejszy niż matryca micro 4/3 - to uważasz, że Nikon nagiął prawa fizyki i coś się nie zgadza z tego co piszę?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Skoro wycinek matrycy rejestrujący obraz w 4K jest mniejszy niż matryca micro 4/3 - to uważasz, że Nikon nagiął prawa fizyki i coś się nie zgadza z tego co piszę?
    uważam że nie wiesz o czy piszesz. Dla mnie liczą się efekty i oglądając kilka testów przekroczyły moje oczekiwania a filmując 20 lat jestem wymagający. Od kogoś kto próbuje wyłożyć teorię oczekuję konkretów, jakichś obliczeń i podparcia swojej wiedzy technicznymi stronami.

  5. #25

    Domyślnie

    @Maciek N
    Odnosiłem się do stwierdzenia "jak filmowanie to tylko Nikon D500" - przy 4K crop wynosi około 2,2x (dla pełnej klatki) i to ogranicza aparat jeśli chodzi o szerokie kadry. Do tego stwierdzenia nie potrzeba chyba naukowych wyjaśnień.
    Później jeszcze dodałem jako logiczny wniosek, że plastyka tak nagranego materiału będzie podobna do tego co można uzyskać z micro 4/3, skoro wielkość matrycy jest wtedy podobna.
    Takie wnioski można wyciągnąć nie mając nawet aparatu w ręce.
    Zaznaczam, że odnoszę się do 4K, bo w Full HD można mieć odczyt z całej szerokości matrycy który jest pomniejszany do 1080p (ewentualnie crop 1,3x) i tu jakość powinna być bardzo dobra. Pytanie tylko czy dla samego Full HD warto inwestować w ten aparat skoro z tańszych bezlusterkowców ma się co najmniej taką samą jakość, a jeszcze można używać speedbooster'ów, czego na D500 się nie da.
    Testowałem AF w trybie wideo na D5 więc pewnie w D500 jest podobnie i nadal nie da się tego sensownie używać. Można wskazywać ostrość na wyświetlaczu ale dalej szarpie i przeostrza, czasem nie zauważa że wskazany jest inny punkt i potrafi nie reagować, a za to w innych sytuacjach bez potrzeby potrafi co jakiś czas "poprawiać". Daleko tu jeszcze do bezlusterkowców i Canona. Stabilizacja elektroniczna daje efekt i nawet nie degraduje obrazu, ale nie działa przy 4K.
    Jeśli zastanawiasz się nad D500 do filmowania, to faktycznie postaraj się sam przetestować i zastanów czy wystarczy co on teraz oferuje - bo niestety ale nie jest to najlepszy sprzęt do filmowania
    Ostatnio edytowane przez Ketosz ; 12-12-2016 o 18:07

  6. #26

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak najlepszy sprzęt do filmowania bo każdy ma trochę inny punkt widzenia. Np. dla mnie najlepszy do filmów jest w tej chwili D750. Nie oznacza to że jest lepszym narzędziem niż bezlusterkowce SONY.
    Obsługując zlecenia foto-wideo mamy najczęściej 4-5 lustrzanek i zamiennie możemy je wykorzystywać do zdjęć i filmów. Nie musimy targać dodatkowej torby ze szkłami.
    Możemy sobie pozwolić na najlepsze szkła na rynku nie szukając kompromisu.
    Dlatego też interesują mnie lustrzanki Nikona. Interesuje mnie także D500 pod warunkiem że jest lepszy od D750

  7. #27

    Domyślnie

    @Maciek N
    D750 jest bardzo dobry w filmowaniu.
    Ostatnio zacząłem się bawić w tworzenie do niego płaskich i logarytmicznych profili, bo nie byłem do końca zadowolony po używaniu profili typu Cineflat czy Alvaro Yus i okazuje się, że można jeszcze trochę wydusić rozpiętości tonalnej i pokombinować z kolorystyką, która w Nikonach nie jest idealna.
    Używasz może podczas kręcenia płaskich profili, czy generalnie starasz się mieć materiał w miarę "gotowy" wizualnie? Pytam, bo może chciałbyś przetestować moje profile i wydać opinię z racji swojego sporego doświadczenia?
    Jestem na etapie dopracowywania trzech profili "logarytmicznych" o różnym stopniu wyciągania cieni i robię od razu do nich LUT'y dające korekcję do normalnego kontrastowego obrazu.
    Robię też profil bardziej płaski i portretowy podobny do standardowego płaskiego, ale z innym odwzorowaniem kolorów, żeby skóra była trochę lepsza.

    Wracając do D500 - moim zdaniem, gdyby przy 4K skalował obraz z całej matrycy, wtedy byłby sporym przełomem, a tak ma trochę ograniczone możliwości, a w 1080p nie będzie pewnie wyraźnie lepszy niż D7200.
    Ja siedząc też w Nikonie przymierzam się do kupienia Panasonica G80 i planuję kupić speedbooster, żeby używać obiektywów z Nikona. Nie będzie to dobra opcja do zdjęć, ale do filmowania jedna z lepszych, a jeśli będą oferować do niego V-Log, to będzie jeszcze lepiej.

  8. #28

    Domyślnie


    Ja siedząc też w Nikonie przymierzam się do kupienia Panasonica G80 i planuję kupić speedbooster, żeby używać obiektywów z Nikona. Nie będzie to dobra opcja do zdjęć, ale do filmowania jedna z lepszych, a jeśli będą oferować do niego V-Log, to będzie jeszcze lepiej.


    Myślę ze na pewno będzie vlog do niego. Teraz to już standard, tylko kwestia czy będzie on za darmo czy nie.

    Swoją drogą własnie wypuścili sony a6500 . Śmiesznie bo pare mc temu kupiłem wersję poprzednią a nagle okazuje się że dołożyli stabilizację w korpusie i dotykowy ekran...
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Zakupiony został do G7 obiektyw makro Olympusa 60 mm. Jak na razie jestem zadowolony z pracy z tym zestawem. O to jedna z próbek - filmik przedstawia larwę chruścika w akwarium. Larwa ma około 2 cm długości. Łeb żyjątka ma około 5 mm. Chciałem bardzo podziękować za pomoc. Dzięki!

  10. #30

    Domyślnie

    Super wygląda Mozna wiedziec czym kodowałes film? h264?
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do filmowania do 1300 zł (używany)
    By Wookie88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 23:45
  2. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  3. Jaki nikon do filmowania wesel?
    By Wavehunter in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 14:46
  4. Sprzęt do filmowania 3000-4000
    By Nifir in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:35
  5. Jaki sprzęt do filmowania D600 vs D800?
    By Christoff in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •