Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Septic Zobacz posta
    Body wróciło z serwisu. Koszt 157,22 PLN brutto. Obiektywy które mam działają celnie przy zerowej kalibracji jeden będę musiał dać +3. Mam wrażenie że w ciemności szybciej łapie AF niż wcześniej.Może to efekt placebo, ale na pewno było warto wysłać do kalibracji. Minus za czas bez aparatu ok 1,5 tygodnia.
    W wolnej chwili jak zrobię dłuższe testy , zdam pełniejszą opinie.

    Dzięki artur0372.
    Musze dopisać sprostowanie...
    Z tą opinią trochę się pośpieszyłem. Po dokładniejszym sprawdzeniu mimo kalibracji w Serwis Nikon nadal musiałem wrowadzać mikrokalibrację sporo >+10 . Czasem odnosiłem wrażenie, jakby mikrokalibracja nie została wogóle zrobiona. Celniejszy był AF i to chyba tylko tyle. Także moja opinia jest taka, że nie jestem zadowolony z Serwisu N.
    Aktualnie wysłałem body D610 z N50 f/1.8 na kalibracje do Studio5S i czekam na diagnozę i kalibrację. Po opiniach jakie przeczytałem na temat Studio5S na necie i na forum liczę, że w końcu będę zadowolony.

  3. #13

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarło do mnie body d610 z nikkorem po kalibracji w Studio5s. Na szybko testowałem i wygląda, że zrobiono to o co chodziło od początku, czego nie zrobił Serwis N. Body skalibrowane,mikrokalibracja +/-0 i na obu obiektywach wszystko celnie, ostro w punkt. Jak znajdę więcej czasu zrobię dokładny test i zdam ostateczną relację.

  4. #14

    Domyślnie

    Jestem po "testach". Zdjęcia na hali z zoomem 24-120 f4 i w plenerze. mikrokalibracja +/- 0
    REWELACJA.
    To co zrobił z moją puszka Studio5S to mistrzostwo w porównaniu z tym co zostało zrobione w Serwis N.
    W końcu aparat robi takie zdjęcie jakich bym oczekiwał po nim.

  5. #15

    Domyślnie

    Też będę wysyłał do studia 5s. Wcześniej podobnie jak Ty skorzystałem z autoryzowanego serwisu. Z identycznym skutkiem. Dodam, że sprawa dotyczy D600. Ile trwała operacja i czy wysyłałeś szkła?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agraf Zobacz posta
    Też będę wysyłał do studia 5s. Wcześniej podobnie jak Ty skorzystałem z autoryzowanego serwisu. Z identycznym skutkiem. Dodam, że sprawa dotyczy D600. Ile trwała operacja i czy wysyłałeś szkła?
    Wysłałem body z N50 f1.8 , N24-120 nie wysyłałem bo zoomy "żyją własnym życiem". Byłem pewien że moja N50 ostrzy idealnie i nie ma BF ani FF. Całość z wysyłką trwała ok tygodnia.
    Efekt rewelacyjny.
    Ostatnio edytowane przez Septic ; 05-06-2017 o 22:52

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Septic Zobacz posta
    N24-120 nie wysyłałem bo zoomy "żyją własnym życiem".
    Dlaczego? Ja wysyłałem Nikkora 17-55 2.8 i efekt wyrywa z butów

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dlaczego? Ja wysyłałem Nikkora 17-55 2.8 i efekt wyrywa z butów
    Że "zoomy żyją własnym życiem" to opinia p.Rafała. Kalibracji wymagało body nie obiektywy, a że jasne stałki są wygodniejsze do kalibracji to jasna sprawa.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Septic Zobacz posta
    Że "zoomy żyją własnym życiem" to opinia p.Rafała. Kalibracji wymagało body nie obiektywy, a że jasne stałki są wygodniejsze do kalibracji to jasna sprawa.
    Aha, no chyba że tak Kalibracja zooma o świetle 4 jest często średnio potrzebna Ważne, że jesteś zadowolony.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Metz 45 CL-4 i dylematy serwisowo-użytkowe
    By mazon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 11:00
  2. AdobeRGB czy sRGB jak kalibrować
    By artuss811 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 17:45
  3. Problem z monitorem - czym i jak kalibrować?
    By Aeon88 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 11:36
  4. Monitor Calibration Wizard- jak kalibrować?
    By remnaj in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 14:14
  5. jak kalibrowac FF/BF D300
    By egoiste in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •