Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie kalibrować serwisowo d610

    Posiadam d610 i kilka obiektywów. Aby zdjęcia były ostre muszę ustawić mikrokalibrację w przedziale +16 do +20.
    Czy w związku z tym jest sens kalibrować w serwisie body aby wyregulować na +/- 0?
    Czy jest sens? Poza mikrokalibracja na "0" odczuję jakość dodatkową korzyść?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli na kilku obiektywach masz zbliżony zakres mikrokalibracji to wygląda na to że body jest źle skalibrowane.
    Pytasz czy kalibrować, dopóki mieścisz się w tym zakresie i celność jest ok to nie musisz, ale może się zdarzyć że przy kolejnych obiektywach może zabraknąć skali i wtedy kalibracja będzie konieczna.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    "Stosowanie funkcji korekty AF nie jest zalecane w większości sytuacji i może zakłócać normalne nastawianie ostrości — należy z niej korzystać tylko w razie konieczności."

    precyzyjna korekta af

    Wysłałem w zeszłym roku D7000 bo też musiałem kalibrować na każdym szkle (miałem chyba trzy ), ale nie tak mocno jak Ty.
    Zapłaciłem 217zł. - regulacja AF, czyszczenie matrycy, usunięcie paprocha widocznego w wizjerze i koszt wysyłki.
    Łapiesz końcowy zakres, ja bym słał. Jak masz na gwarancji to Ci zrobią za free.
    Zrobili mi to w tydzień bo byłem "upierdliwy" wydzwaniałem, że zaraz święta i aparat potrzebny.
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 23-11-2016 o 09:42

  4. #4

    Domyślnie

    Artur...
    Właśnie że względu na ten cytat który podałeś napisałem post....

    Czy po serwisie zauważyłeś np. Lepsze działanie af w skrajnych pkt, albo szybszy ustawianie ostrości...?

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko było lepsze N50 1.4G czy 35 1.8G DX - żyleta na pełnych dziurach - bez kitu.
    Czy na skrajnych nie pamiętam bo częściej przekadrowuję, ale chyba było ok.

  6. #6

    Domyślnie

    I jak, wysłałeś?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wysyłałem jeszcze. Dzwoniłem do serwisu i podali mi wtedy czas oczekiwania 3 tygodnie :/. Na świeta potrzebowałem aparat do zdjęć rodzinnych i dlatego też nie wysłałem. Najprawdopodobniej wyśle w tym miesiącu.
    Jak wyślę i wróci z serwisu, zdam relacje i wyraże opinie, czy poza wartością korekty AF coś jeszcze się zmieniło.

  8. #8

    Domyślnie

    Body wróciło z serwisu. Koszt 157,22 PLN brutto. Obiektywy które mam działają celnie przy zerowej kalibracji jeden będę musiał dać +3. Mam wrażenie że w ciemności szybciej łapie AF niż wcześniej.Może to efekt placebo, ale na pewno było warto wysłać do kalibracji. Minus za czas bez aparatu ok 1,5 tygodnia.
    W wolnej chwili jak zrobię dłuższe testy , zdam pełniejszą opinie.

    Dzięki artur0372.

  9. #9

    Domyślnie

    Septic, wysyłałeś aparat ze swoimi obiektywami, czy kalibrowali Ci do wzorca na miejscu?

  10. #10

    Domyślnie

    Wysłałem samo body, na którym musiałem ustwiać korektę ok. +18. Kalibrowali mi do swojego wzorca.
    Częśc obiektywów które mam, wczesniej działały na DX z zerową kalibracją, więc miałem pewnośc że są ok i że nie trzeba kalibrowac obiektywów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Metz 45 CL-4 i dylematy serwisowo-użytkowe
    By mazon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 11:00
  2. AdobeRGB czy sRGB jak kalibrować
    By artuss811 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 17:45
  3. Problem z monitorem - czym i jak kalibrować?
    By Aeon88 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 11:36
  4. Monitor Calibration Wizard- jak kalibrować?
    By remnaj in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 14:14
  5. jak kalibrowac FF/BF D300
    By egoiste in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •