Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Z lustrzanki na bezlusterkowca

    Witam.

    Zajmuje się fotografią górską i wspinaczkową. Posiadam D7000 (50 tys zdjęć), Nikkor 18-105 VR, Nikkor 70-300 VR, Nikkor 50 1.8, Sigma 10-20 i niestety jest to dla mnie za duży zestaw. W związku ze zmianą mojej działalności górskiej z trekkingu na wspinanie, muszę zmienić ten zestaw. I teraz moje pytanie, w co zainwestować aby ... mieć mały aparat z przybliżonymi możliwościami lustrzanki? nawet z wymienną optyką. Kompletnie się nie znam na aparatach typu kompakt, czy bezlusterowiec. Co możecie polecić?

    Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Na forum czytałem bardzo dobre opinie o Sony a6000

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Na forum czytałem bardzo dobre opinie o Sony a6000
    Właśnie trochę poczytałem i ten aparat ma naprawdę dobre opinie. Z dwoma obiektywami może być dobrą opcją dla mojego D7000

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MASS Zobacz posta
    Witam.

    Zajmuje się fotografią górską i wspinaczkową. Posiadam D7000 (50 tys zdjęć), Nikkor 18-105 VR, Nikkor 70-300 VR, Nikkor 50 1.8, Sigma 10-20 i niestety jest to dla mnie za duży zestaw. W związku ze zmianą mojej działalności górskiej z trekkingu na wspinanie, muszę zmienić ten zestaw. I teraz moje pytanie, w co zainwestować aby ... mieć mały aparat z przybliżonymi możliwościami lustrzanki? nawet z wymienną optyką. Kompletnie się nie znam na aparatach typu kompakt, czy bezlusterowiec. Co możecie polecić?

    Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
    Nie wspinam się (czasem jest to tylko element) ale bawię się w narciarstwo wysokogórskie. Mnie się bardzo dobrze sprawdził nex-3 (czyli poprzednik tego co podałeś). Wpierw go woziłem z naleśnikiem 16 mm a później z tym płaskim zoomem. Ten sprzęt ma górny akceptowalny rozmiar, nie wiem jak jest we wspinaczce.(nie wiem też czym się zajmujesz) ale u nas każde 100 g już wymaga zastanowienia. Z tego punktu widzenia chętnie wymieniłbym ten sprzęt na coś o połowę mniejszego.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Nie wspinam się (czasem jest to tylko element) ale bawię się w narciarstwo wysokogórskie. Mnie się bardzo dobrze sprawdził nex-3 (czyli poprzednik tego co podałeś). Wpierw go woziłem z naleśnikiem 16 mm a później z tym płaskim zoomem. Ten sprzęt ma górny akceptowalny rozmiar, nie wiem jak jest we wspinaczce.(nie wiem też czym się zajmujesz) ale u nas każde 100 g już wymaga zastanowienia. Z tego punktu widzenia chętnie wymieniłbym ten sprzęt na coś o połowę mniejszego.

    Pozdro
    Wiesiek
    Wspinam się w skałach, w Tatrach, etc. W czerwcu wybieram się na Matterhorn, i tak również każde 100g jest na wagę złota, a i wielkość aparatu ma ogromne znaczenie. Podczas ataku szczytowego, zdecydowanie ważniejsze jest ciepłe ubranie, jedzenie, woda, latarka itp. niż aparat. Dlatego lustrzanka automatycznie odpada jako ekwipunek wyprawowy.

  6. #6

    Domyślnie

    To może zaawansowany kompakt? Sony RX100, albo panasonic lx100

  7. #7

    Domyślnie

    Może Panasonic LX100?

  8. #8

    Domyślnie

    @MASS,
    A jaką drogą zamierzasz zrobić na Matterrhornie?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Powyższy zestaw to jakieś 850g. Jeżeli każde 100g ma znaczenie, to E-M10 II ze standardowym kitem 14-42 (płaskim lub nie) wyjdzie jakieś 300-400g lżejszy i zauważalnie mniejszy.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Średni format bezlusterkowca - GFX 50S
    By waldek in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 01:22
  2. OLYMPUS E-M10 czy... (wybór bezlusterkowca)
    By ARECKI777 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 22:37
  3. Wymiana DSLR na bezlusterkowca
    By Strus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 17:11
  4. Przesiadka z D800 na bezlusterkowca lub kompakt?
    By Maciek1 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 08:01
  5. Wybór bezlusterkowca pod kątem obiektywów
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •