Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdariusz Zobacz posta
    Rozumiem Twoje spostrzeżenia. Sam miałem wątpliwości dopóki nie znalazłem tego egzemplarza fizycznie w Londynie, zeby sie przekonać.

    Kolumna akurat w moim typie nie jest dzielona.

    Podział na sekcje nie jest tu problemem. Średnice sa duże i rurki nie pozostają na skrajach w czasie wysunięcia. Sa dodatkowo zabezpieczone tulejami ślizgowym wewnątrz.

    Jestem inżynierem i pracowałem z niwelatorem

    Moze stad sie bierze cena ...

    Pozdrawiam
    Darek
    Przyjmuję Twoją opinię. Ale wytłumacz mi np dlaczego on jest z elementami w kolorze błyszczącej miedzi. Zawsze to miejsce potencjalnego odblasku w dziwnym kolorze. To nie z przypadku statywy są matowo czarne. Trochę podejrzewam to o chwyty designerskie a mnie chodzi o maszynę do pracy a nie rekwizyt. Reasumując powstaje pytanie czy ten mniejszy rozmiar wart jest ceny...

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    sumie nie pisałem o dokręcaniu, bo to się odbywa za pomocą specjalnego uszka, ale o odkręcaniu bo wtedy to uszko się chowa i ciężko je wyciągnąći.
    To mój chińczyk jest jakiś zepsuty... Albo to podróbka A tak bardziej poważnie- jak w Twoim sprzęcie przykręcana jest szybkozłączka? Tylko nie pisz, że na śrubę

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Przyjmuję Twoją opinię. Ale wytłumacz mi np dlaczego on jest z elementami w kolorze błyszczącej miedzi. Zawsze to miejsce potencjalnego odblasku w dziwnym kolorze. To nie z przypadku statywy są matowo czarne. Trochę podejrzewam to o chwyty designerskie a mnie chodzi o maszynę do pracy a nie rekwizyt. Reasumując powstaje pytanie czy ten mniejszy rozmiar wart jest ceny...

    Pozdro
    Wiesiek
    Z góry przepraszam za sarkazm.
    "Bo zupa była za słona ..."

    Wyglada na to, ze kolega to "adwokat diabła", szuka dotąd negatywów az udowodni swoją racje.

    Tymczasem istotne jest to, ze mamy różne potrzeby i powody używania rożnego sprzętu.
    Ja w fotografii jestem amatorem od 24 lat i nie zamierzam tego zmieniać bo to po prostu sprawia mi przyjemność.

    Kolega możliwe, ze ma podejście profesjonalne lub komercyjne nawet.

    Nie zamierzam tego podważać ...

    Pozdrawiam,
    Darek
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdariusz Zobacz posta
    Z góry przepraszam za sarkazm.
    "Bo zupa była za słona ..."

    Wyglada na to, ze kolega to "adwokat diabła", szuka dotąd negatywów az udowodni swoją racje.

    Tymczasem istotne jest to, ze mamy różne potrzeby i powody używania rożnego sprzętu.
    Ja w fotografii jestem amatorem od 24 lat i nie zamierzam tego zmieniać bo to po prostu sprawia mi przyjemność.

    Kolega możliwe, ze ma podejście profesjonalne lub komercyjne nawet.

    Nie zamierzam tego podważać ...

    Pozdrawiam,
    Darek
    Wystawiłeś temu statywowi doskonałą ocenę więc drążyłem temat. Byłem ciekaw co usłyszę w kwestii zalet tego sprzętu. Masz absolutnie rację podejrzewając mnie o zawodowe podejście ale czy to jest wada? Dla mnie zawsze jest pora na zmianę zdania

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #45

    Domyślnie

    Wujot, do dociekliwych świat należy. Sam do recenzji gdariusza podchodzę z dużą rezerwą, ale twoje argumenty o potykaniu się o statyw i o odbiciach od miedzianej powierzchni z lekka trącą dziwactwem. Z resztą nie sądzę żeby to trójnogie cudo było stworzone do pracy w studio. Nikoniarz, ja cały czas piszę o najmniejszych statywach gdzie siłą rzeczy idzie się na pewne kompromisy a nie o średnio małe statywy gdzie jest już pewne pole manewru. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje pytania, ale standardowa głowica od Sirui T-005 jest bardzo mała i tak samo małe jest uszko służące do jej przykręcania i odkręcania. Przykręca się łatwo, ale przy przykręcaniu uszka do głowicy się to ustrojstwo chowa i potem trudno je wyciągnąć bez jakiego bolca, monety albo długiego paznokcia. A ja paznokcie obgryzam a drobne pasjami przepuszczam w automatach z gazowanymi napojami.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Przyjmuję Twoją opinię. Ale wytłumacz mi np dlaczego on jest z elementami w kolorze błyszczącej miedzi. Zawsze to miejsce potencjalnego odblasku w dziwnym kolorze. To nie z przypadku statywy są matowo czarne. Trochę podejrzewam to o chwyty designerskie a mnie chodzi o maszynę do pracy a nie rekwizyt. Reasumując powstaje pytanie czy ten mniejszy rozmiar wart jest ceny...

    Pozdro
    Wiesiek
    Nie wszystkie są matowo-czarne. Gitzo, powiedziałbym, są matowo-szare, z kropkowanym srebrem na łączach z podstawą głowicy. Tak, że akurat to miedziane niespecjalnie przeszkadza, natomiast zgodzę się, że czterostawowa nóżka może wykazywać słabość w łydkach.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Nie wszystkie są matowo-czarne. Gitzo, powiedziałbym, są matowo-szare, z kropkowanym srebrem na łączach z podstawą głowicy. Tak, że akurat to miedziane niespecjalnie przeszkadza, natomiast zgodzę się, że czterostawowa nóżka może wykazywać słabość w łydkach.
    Dokładnie trafnie napisałeś - niespecjalnie przeszkadza. Czyli ujawni się raz na jakiś czas. Podobnie jak ta słynna flara rozpracowaną tu na forum przez Tomka. Wtedy wszyscy uznali to za błąd ale statyw co zaświeci od okazji jest ok. Jeśli mogę systemowo wyeliminować zagrożenie jakimś błędem to to robię.
    Dla mnie możecie uznać, że lustrzane statywy są ok i sobie takowe pokupować bo skoro je kupicie to i producent się znajdzie - tak to działa.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #48

    Domyślnie

    Ostatnio kupilem Manfrotto 190 Go! Naprawde Polecam.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez target_xx Zobacz posta
    Ostatnio kupilem Manfrotto 190 Go! Naprawde Polecam.
    Ja mam "jego konkurenta" czyli Befree Manfrotto.Jak na razie spisuje się super. W sumie obydwa są podobne parametrowo.
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamoff Zobacz posta
    Ja mam "jego konkurenta" czyli Befree Manfrotto.Jak na razie spisuje się super. W sumie obydwa są podobne parametrowo.
    Spędziłem miesiąc temu w sklepie trochę czasu wybierając statyw. U mnie też stanęło na 190 Go! IMO jest dużo bardziej stabilny od wszystkiego z serii BeFree.
    BeFree jest trochę bardziej kompaktowy po złożeniu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Który statyw lepszy
    By pmiz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 20:34
  2. który statyw wybrać?
    By Jakub365 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 23:01
  3. Statyw - który wybrać?
    By unicode in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 10:19
  4. statyw który?
    By Artur25 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 18:56
  5. Statyw, który wybrać?
    By Paweł M in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2004, 03:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •