Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
  1. #11

    Domyślnie

    Nic nie trzeba wyciagac ani odlaczac zeby zlozyc go do jak najmniejszych rozmiarow wysowa sie glowna kolmne najwyzej jak sie da i obraca nogi do gory


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Z mojego porównania- czy to Benro, Triopo czy Fotopro, jakość wykonania taka sama biorąc pod uwagę podobne ceny.
    Niby tak, ale z tego co zauważyłem ( nie wiem czy to nie jakiś błąd) Benro daje 7 lat gwarancji, z kolei Camrock to niby z włókna węglowego ( aczkolwiek cena jakaś podejrzana)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Porządnie moim zdaniem, aluminiowy cały, po skręceniu wszystkiego bardzo stabilny (piszę o mniejszym), natomiast MGA 684 jest świetny, tylko duży dość
    a powiedz zośku jak się w praktyce sprawdza ten patent ze skręcanymi sekcjami, jakbyś porównał do klipsów to jest to upierdliwe? i ten MG 684 też się chyba da złożyć wysuwając kolumnę i nogi odwrotnie? Dużo jest wtedy większy od Twojego C4i?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Niby tak, ale z tego co zauważyłem ( nie wiem czy to nie jakiś błąd) Benro daje 7 lat gwarancji
    Fotopro daje 6 lat. Różnica marginalna.
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    z kolei Camrock to niby z włókna węglowego ( aczkolwiek cena jakaś podejrzana)
    Cena nie jest podejrzana. Włókno a włókno to różnica, podobnie w przypadku aluminium, stali, tworzyw czy czegokolwiek innego. Dlatego są produkty gorsze i lepsze, pomimo "tego samego" (z nazwy) materiału...
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    jak się w praktyce sprawdza ten patent ze skręcanymi sekcjami, jakbyś porównał do klipsów to jest to upierdliwe? i ten MG 684 też się chyba da złożyć wysuwając kolumnę i nogi odwrotnie? Dużo jest wtedy większy od Twojego C4i?
    Plusem klipsów jest to, że widać czy jest zamknięty czy nie. Jak kupowałem MGA-648 to klipsy wydawały mi się fajniejsze, ale jednak wziąłem skręcane (bo zaważyły inne cechy) i nie żałuję. 684 da się złożyć tak jak piszesz- "nogami do góry", kolumnę centralną można skrócić, wsadzić odwrotnie, zrobić monopod krótszy/dłuższy... Możliwości konfiguracji całkiem sporo.

  4. #14

    Domyślnie

    no to dochodzi Fotopro, patrzę, że też ma opcję monopodu i całkiem dobre recenzje
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    no to dochodzi Fotopro, patrzę, że też ma opcję monopodu i całkiem dobre recenzje
    O Fotopro jest na forum wątek. Pisałem tam trochę o moich odczuciach. Zresztą paru innych użytkowników również. Nie jest to statyw idealny, ale w tej cenie godny uwagi.
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    A jak jest ze składaniem? Trzeba coś rozkręcać ( ewentualnie wyciągać szybkozłączkę)? Chodzi mi o złożenie do kompaktowych rozmiarów aby jak najmniej miejsca zajmował
    W Fotopro nic nie trzeba odkręcać- wysuwa się kolumnę centralną na maxa, a nogi "wywija" do góry. Czyli nic nowego

  6. #16

    Domyślnie

    podeślesz linka? patrzę, że jeszcze "młodszy brat" 584 wygląda dość sensownie i jest mniejszy. Naturalnie ten udźwig 8-12 kg to można między bajki włożyć ale jak będzie stabilny do tych 3-5 kg to będzie spoko
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    podeślesz linka? patrzę, że jeszcze "młodszy brat" 584 wygląda dość sensownie i jest mniejszy. Naturalnie ten udźwig 8-12 kg to można między bajki włożyć ale jak będzie stabilny do tych 3-5 kg to będzie spoko
    Oj panie To było dwa lata temu... Ale znalazłem, na 11 stronie... http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=202045
    I jeszcze trochę pisałem tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=256984 gdzie porównywałem do MGA-584
    Z perspektywy czasu chyba nic się nie zmieniło...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    a powiedz zośku jak się w praktyce sprawdza ten patent ze skręcanymi sekcjami, jakbyś porównał do klipsów to jest to upierdliwe? i ten MG 684 też się chyba da złożyć wysuwając kolumnę i nogi odwrotnie? Dużo jest wtedy większy od Twojego C4i?
    Patent ze skręcanie jest na pewno "wolniejszy" niż z klipsami, ale mi to nie przeszkadzało nigdy. Za to jak sręcę, to jestem pewny na 100% że jest skręcone, nic się nigdy nie połamie, jedynie jak piasek złapało to zgrzytało przy skręcaniu, ale szybko przestało. Możliwości konfiguracji 684 jest ogromnie wiele. Jedyne ale jakie mam, to po dość delikatny gwint na łączeniu kolumny, więc jak chcę zrobić zdjęcia z niskiego pułapu, to raczej zakładam głowicę na dole kolumny, zamiast ją skracać i aparat daję do góry nogami

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    no to dochodzi Fotopro, patrzę, że też ma opcję monopodu i całkiem dobre recenzje
    To też jest bardzo fajna opcja, dodam że ten monopod może być bardzo okazałych rozmiarów

    A co do wielkości, to na szybko Ci pstrynąłem bez rozkładania




  9. #19

    Domyślnie

    róznica jest jednak spora

    Nikoniarz, dzięki za linka, poczytam
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jedyne ale jakie mam, to po dość delikatny gwint na łączeniu kolumny
    Uwierz mi, że prędzej nie wytrzyma śruba przy szybkozłączce niż ten gwint...

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Który statyw lepszy
    By pmiz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 20:34
  2. który statyw wybrać?
    By Jakub365 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 23:01
  3. Statyw - który wybrać?
    By unicode in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 10:19
  4. statyw który?
    By Artur25 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 18:56
  5. Statyw, który wybrać?
    By Paweł M in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2004, 03:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •