Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Fotografia noworodkowa i dziecięca - pomoc :)

    Witam wszystkich
    Postanowiłam napisać ten post ponieważ mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba chętna aby mi delikatnie pomóc Jeżeli już gdzieś już taki wątek jest, albo piszę w złym miejscu, to proszę mnie przenieść, jestem nowa na tym forum i nie do końca ogarniam co jak i gdzie
    Otóż, kilka lat temu robiłam fotki, zupełnie amatorsko, ale interesowało mnie to, chociaż nie za dużo z tego wszystkiego widziałam, wychodziło mi to wszystko jakoś Porzuciłam to, ale teraz zaczęłam się interesować fotografią noworodkową i dziecięcą - póki co zupełnie amatorsko - kiedyś może uda się coś więcej.
    Jak narazie, jestem w temacie zupełnie zielona, nie wiem z której strony to ugryźć, posiadam aparat marki Nikon D7100 oraz lampę Sunpak PZ42X. Planuję kupić sobie teraz obiektyw,na pewno stałkę - jednak wciąż zastanawiam się jaki wybrać - moglibyście mi coś doradzić? Jaka stałka będzie najlepsza do takiego rodzaju fotografii, no i oczywiście nie będzie kosztowała grubych milionów?
    Dodatkowo, gdyby ktoś miał jakiś pomysł, co jeszcze mogłabym kupić nie do końca drogiego, co ułatwiłoby mi ROZPOCZĘCIE zabawy w tym temacie byłabym bardzo wdzięczna Myślałam o czymś takim http://allegro.pl/lampa-swiatla-stal...2,1&bi_c=40445 ale czy takie światło stałe ma sens? Ewentualnie może ktoś by podesłał link do czegoś fajnego ale błyskającego ? Zdjęcia zapewne będę wykonywać w niewielkich pomieszczeniach
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie Fotografia noworodkowa i dziecięca - pomoc :)

    ojej ... napisalem ale sie skasowalo
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 16-11-2016 o 23:57
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    ojej ... napisalem ale sie skasowalo
    hm, no dziękuje

  4. #4

    Domyślnie

    Najrozsądniejsza odpowiedź na Twoje wątpliwości byłaby taka abyś zaczęła od poczytania o fotografii i przestudiowania paru książek a nie od listy sprzętu. Z drugiej strony wiem, że nie dla każdego jest to odpowiednia kolejność, wielu ludzi (w tym też ja) uczy się poprzez "rozpoznanie bojem". Czyli coś tam zaczyna robić i konfrontuje to z wiedzą teoretyczną. Być może też do nich należysz...
    Od razu powiem, że tematu noworodkowego nie robiłem (poza moimi potomkami). Mam za to pewne doświadczenia z fotografowania... piesków więc czuje się uprawniony do zabierania głosu bo to podobna dziedzina
    A tak na poważnie odbieram to tak - w niemowlakach podstawa to aranżacja. I to jest podwójnie ważne raz, że przeważnie rezygnuje się z ostrego kadrowania a ponieważ model często leży więc automatycznie stajesz przed tym problemem a dwa, że przez odpowiednie zestawienia pokazujesz jakie to jest słodkie, bezbronne, blebleble. Najogólniej opakowujesz go jak jakiś wyszukany prezent. I nie pokazujesz nigdy jako wrzeszczącego psychola (wybacz nie mogłem się powstrzymać). Ta aranżacja o której napisałem to 90% sukcesu. Ważne, żebyś jej nie zepsuła technikaliami.

    W fazie realizacji warto zauważyć, że bobasy naturalnie będą fotografowane w high key. Czyli dużo światła. Musisz mieć przede wszystkim światło wypełniające - najprościej reflektor skierowany w biały sufit (jeśli jest nisko) i wyróżniony kierunek (poeksperymentujesz i stwierdzisz, że każdy może dać dobry efekt) z softboxa o średnicy ok. 70 cm. Alternatywnie zamiast softa blenda. Zaproponowałbym po prostu dwie najprostsze i najtańsze lamp kompaktowe o mocy 200 Ws. Także i dlatego, że są bardzo lekkie, można je od biedy postawić na reporterskich statywach do lamp błyskowych o wysokości 2 m (jeśli z blendą, pod softa trzeba kupić coś solidniejszego). Cały zestaw byłby więc bardzo poręczny.
    Co do optyki, moim zdaniem (moim), nie ma potrzeby kupowania jasnych obiektywów bo obiekt raczej powinien być cały ostry. Można eksperymentować z GO ale nie trzeba. Wystarczy więc niezbyt jasny standardowy zoom z zakresu powiedzmy 35-70 mm. Mógłby być nawet dłuższy bo raz nie popsuje to proporcji a dwa oddalasz się od planu (czyli mniej straszysz a przy okazji dostajesz mniej bocznych świateł). Oczywiście zamiast zooma możesz mieć 3 stałki z dobrze dopasowanymi osłonami. Tak czy tak warto stosować zastawki przy aparacie - być może od strony bobasa powinny być kolorowe.

    Na moje tyle na początek. Później wrzucisz tu foty i dostaniesz "konstruktywną" krytykę, po tym się rozpłaczesz a my odkupimy tanio od Ciebie sprzęt

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monka111 Zobacz posta
    posiadam aparat marki Nikon D7100 oraz lampę Sunpak PZ42X. Planuję kupić sobie teraz obiektyw
    Czyli nie masz żadnego obiektywu?

    Przy fotografii noworodków najlepiej w ogóle unikać błysków.
    Jeśli ma być stałka, to prawdopodobnie coś między Nikkor 85 f/1,8 a 50 f/1,8, w wersjach G lub D. Najtaniej wyjdzie Nikon AF 50 f/1,8D, a najlepszą jakość zdjęć da AF-S 85 f/1,8G (pod warunkiem, że masz możliwość cofnięcia się w razie czego parę kroków, bo 85 to dość wąski kąt widzenia).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Później wrzucisz tu foty i dostaniesz "konstruktywną" krytykę, po tym się rozpłaczesz a my odkupimy tanio od Ciebie sprzęt
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #7

    Domyślnie

    @Wujot czyścisz mi dotyk w telefonie bo się poplulem przez końcówkę

  8. #8

    Domyślnie

    Był na ten temat dość obszerny fantastyczny wręcz artykuł pewnej brytyjskiej Pani fotograf w kwartalniku Masterclass Fotografia. Całą szafę przekopałem aby znaleźć ten numer
    Są też porady, wskazówki i opis pracy "od kuchni" dziecięcej fotograf Lisy Visser. Ogólnie sporo fajnych i inspirujących rzeczy można tam znaleźć. Jedyne czasopismo fotograficzne, które kupuję.

    Co do optyki to kiedyś tam z ciekawości "przekopałem internety" w tym temacie. Pełnoklatkowi profesjonaliści (D600, D750, D800 itd.) korzystają zazwyczaj ze stałek 50mm i 100mm makro przy fotografii noworodkowej. Do fotografii dziecięcej 50mm i 85mm. To takie najpopularniejsze zestawy, ale reguły nie ma.
    Dla Ciebie odpowiednikiem 50mm na D7100 byłby Nikkor 35/1.8G. Jeśli chcesz coś dłuższego to polecam Nikkora 50/1.8G (ekwiwalent ok. 75mm na DX). Masz również do wyboru szkła makro 60mm. Nie wiem jaki masz budżet i na ile poważnie chcesz się za to zabrać. Warto zacząć od wspomnianego przeze mnie Nikkora 35/1.8G - obiektyw znany, lubiany, który łatwo odsprzedać (mnie to zajęło jeden dzień).

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za odpowiedzi i porady, zastanawiam się właśnie, i myślę na sam początek o 35 np. ten Nikkor af-s 35mm f/1.8 g dx , później sobie jak coś poćwiczę pomyślę o kupnie kolejnych. Z tego co widzę właśnie ten mi poleciłeś bryk77 Z tego co dopytywałam się znajomych którzy tak jak wy się znają - ten na początek będzie okej! Więc w tym tygodniu sobie zrobie prezent

    a co do konstruktywnej krytyki zawsze spoko, może nie będzie tak źle żeby płakać
    Ostatnio edytowane przez monka111 ; 21-11-2016 o 01:16

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć ponownie wszystkim!

    Słuchajcie, kupiłam sobie obiektyw - tego Nikkora 35mm 1.8 dx, i aktualnie go testuje, ciężko mi się trochę z tym ogarnąć, mam problemy z AF ( co na pewno zobaczycie na fotkach) , nie wiem czemu, ciężko mi ostrzyć tam gdzie akurat chcę! No albo mi w ogóle nie ostrzy Nie wiem którego trybu AF stosować w konkretnych sytuacjach, no ale może z czasem się z tym ogarnę

    A piszę do Was, bo wrzucę tutaj pare fotek może ktoś się pokusi na tą obiecaną konstruktywną krytykę [ fotki które wrzucam, robiłam zupełnie "po rodzinie" że tak powiem przy okazji obiadu, więc nie ma żadnych stylizacji czy czegokolwiek ]
    Mogła też troszkę polecieć jakość - zmniejszałam, po na początku jak wkleiłam w posta to były TAAAAKIE duże!

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.


    Z góry dzięki serdeczne!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia dziecięca w plenerze - 17.12.16
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 15:30
  2. [ Portret ] Fotografia dziecięca
    By delek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 23:08
  3. Fotografia dziecięca w plenerze - 4.11
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 20:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •