Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 167
  1. #1

    Domyślnie Czy D810 ma najlepszą jakość obrazu?

    Witam!

    Jakiś czas temu postanowiłem wyjść z bezlsuterkowców w DSLR FF, gdyż brakowało mi jakości w systemie micro 4/3. Zacząłem rozważać wybór miedzy flagowcami Nikon D810 vs Canon d5 Mark III. Dwóch znajomych przekierowało moją uwagę z D810 na D750, wychwalając jego zalety i niższą cenę. Najbardziej przekonał mnie argument dotyczący jakości - "nie zauważysz różnicy miedzy D810, a D750". Zakupiłem D750, zrobiłem lekko ponad 2 tys zdjęć i byłem zadowolony. Coś podkusiło mnie wczoraj, żeby pooglądać na flickr zdjęcia z D810. Dziwnie wydawały mi się jednak lepsze, niż z D750. Później następne 2 godziny oglądałem na przemian zdjęcia z D750 i D810. No i co? Przeczytałem jakieś wątki o porównaniu do siebie tych 2 puszek, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które postawiłem sobie. Czy D810 ma lepszą jakość zdjęcia?
    Była mowa o większej ilości megapikseli w kontekście cropowania, ale dlaczego w takim razie nawet te zdjecia "z internetu" wydają się robić większe wrażenie? Czy tylko ja to widzę?Ergonomia mnie nie interesuje...wiele osób chwaliło d810 za przyciski i body - tego na zdjęciach nie widać, a mi to nie przeszkadza w D750. Mnie interesuje jakośc zdjęcia i chce najlepszą jakość (bez wchodzenia w średni format... ) Robie zdjęcia modelek z wykorzystaniem lamp studyjnych, zdjęcia makro, ale też będę fotografował krajobrazy i sytuacje dnia codziennego w podróży - waga mi nie przeszkadza. Do rzeczy... zacząłem zastanawiać się, czy nie sprzedać mojego D750 i nie kupić D810 i jestem trochę zdezorientowany. Dużo osób chwaliło D750 w wątkach D750 vs D810m i znam już argumenty w stylu lepszy AF w D750, czas 1/8000, oraz synchro. migawki 1/250 w D810. Chodzi mi główni o obraz. Nie, nie będę drukował wielkich odbitek często. Wydrukuję coś sporego sporadycznie. chodzi mi o super jakość ogólnie. Czy D810 da lepszą?

  2. #2

    Domyślnie

    Twój problem jest bardzo dziwny więc najlepiej kup tego D810 bo zniszczysz sobie życie.
    PS. Flagowce nikona to puszki jednocyfrowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Twój problem jest bardzo dziwny więc najlepiej kup tego D810 bo zniszczysz sobie życie.
    PS. Flagowce nikona to puszki jednocyfrowe.
    No ok, może być dziwne, że chcę lepszą jakość. Cóż...

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jestem ciekaw w czym ograniczył cie D750 że oczekujesz coś więcej od D810 ?

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że D810 ma lepszy obrazek. Z chęcią bym przeczytał zdanie kogoś kto porównywał.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W czym lepszy obrazek ?
    Potrzebujesz większej rozdzielczości ?
    Chyba że podoba ci się jak ktoś wywołał zdjęcie, a to można uzyskać nawet ze zdjęciem np z D80.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-11-2016 o 20:06

  7. #7

    Domyślnie

    @foxepc
    Taka rada od amatora do amatora. Zostaw sobie D750 i zainwestuj w książki nt obróbki. Serio to piszę.
    Masz też tonę videoporadników na YT. Nawet parę od kolegów z tego forum.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Autorze, brałeś pod uwagę jakimi szkłami były robione te zdjęcia czy tylko korpus?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foxepc Zobacz posta
    (...) Coś podkusiło mnie wczoraj, żeby pooglądać na flickr zdjęcia z D810. Dziwnie wydawały mi się jednak lepsze, niż z D750. (...)
    Jest podstawowe pytanie - lepsze zdjęcia pod względem jakości przy porównaniu 2 identycznych kadrów ??
    Czy ogólnie lepsze zdjęcia ??

    Bo jak to drugie, to czy brałeś pod uwagę, że D810 w większości mają zawodowcy, który doskonale wiedzą co robią ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @foxepc
    Taka rada od amatora do amatora. Zostaw sobie D750 i zainwestuj w książki nt obróbki. Serio to piszę.
    Masz też tonę videoporadników na YT. Nawet parę od kolegów z tego forum.
    Z chęcia. Znasz jakaś dobrą pozycję? Póki co brałem korki z obróbki portretów. Ciężko znaleźć coś o obróbce innego rodzaju fotografii.

    "Autorze, brałeś pod uwagę jakimi szkłami były robione te zdjęcia czy tylko korpus?" - nie bralem. Nie mogę znaleźć porównania tych samych kadrów przy uzyciu tych samych szkieł. tak jak pisałem, wydaje mi się statystycznie o wiele więcej zdjęć lepszych z D810 i wydają się bardziej wyraziste. to chyba nie przypadek? Dlaczego użytkownicy D810 mieliby uzywać częścioej lepszych szkieł, niż D750?

    "Jest podstawowe pytanie - lepsze zdjęcia pod względem jakości przy porównaniu 2 identycznych kadrów ??
    Czy ogólnie lepsze zdjęcia ??

    Bo jak to drugie, to czy brałeś pod uwagę, że D810 w większości mają zawodowcy, który doskonale wiedzą co robią ??" - Niestety to drugie bo tego 1szego nie mogę znaleźć tak jak pisałem wyżej, lecz dlaczego D750 nie używają zawodowcy? Porównywalem perełki z D750 i z jednak przy perełkach z D810 wypadają gorzej. No i czy jest to uzasadnione jakos?

    Przepraszam, że nie używam cytató, ale nie umiem więcej niż jednego.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Możliwości filmowe oraz jakość obrazu w d610/d750/d810
    By lucek92 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 16:03
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 18:31
  3. Najlepsza jakość zdjęć do 1500zł
    By Wojtas87 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 17:00
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 02:24
  5. Cyfrowe złącza, a jakość obrazu
    By Tr0n in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 04-10-2007, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •