Close

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 167
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Teraz chyba na czasie to "zaorał"
    A nawet bardziej "z buta wjechał"
    Autorze, może i pucha jest ważna, może i D810 da "lepszy" obrazek od D750, ale zdradź nam jakie masz szkła, bo jak się nie mylę, to żeby z D810 wycisnąć "soczek", to nie wystarczą "kitowe" soczewki... A z kolei z dobrymi szkłami D750 też z pewnością nie rozczarowuje

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    @foxepc,
    trochę jesteś zabawny rozpoczynając taki wątek. Ale po kolei.
    Jakość z D750 jest na tyle wysoka , że nie dziwi pytanie do czego ci potrzebna jeszcze wyższa.
    Ale jakość z D810 jest po prostu znacznie wyższa i to widać "gołym"okiem juz na ekranie laptopa.
    I jeśli ktoś twierdzi inaczej to ma chore oczy albo chory umysł.
    Uprzedzę byc może kolejna dyskusję. Canon 5Ds/5DsR jest jeszcze lepszy pod tym względem.
    I jeszcze raz można zadać pytanie po co lepiej niż poziom D750?
    Tylko, że odpowiedź na twoje pytanie postawione w tym wątku jest prosta i właśnie taka jak powyżej.
    Przede wszystkim to nie obrażaj użytkownika który zadał pytanie bo to tyko źle o Tobie świadczy a tym samym naruszyłeś regulamin forum.

    Poza tym jeśli twierdzisz ze aparaty które mają wyższa rozdzielczość mają lepszą jakość to jesteś w wielkim błędzie bo wyższa rozdzielczość nie oznacza automatycznie wyższej jakości.

  3. #23

    Domyślnie

    ja postawiłem na duet 810/500 i to jest to co mnie zadowala na długo. Autorze wątku kup to do czego jesteś naprawdę przekonany i czerp radochę z robienia fot.
    a co do "zaorał", "miażdży" itd...to może rozszarpał jak Reksio szynkę

  4. #24

    Domyślnie

    O wyższości D810 nad D750 i na odwrót można bardzo długo prowadzić akademickie dyskusje. Najlepiej zrobisz jak na kilka dni wypożyczysz sobie D810 i dopniesz do niego choćby swoje szkła. Jeśli obiektywy masz, delikatnie ujmując z dolnej półki to i szkła wypada do testu wypożyczyć/pożyczyć. Namacalnie sprawdzisz do jakich czasów możesz zejść, żeby zdjęcia nie były poruszone, sprawdzisz szum przy wyższych ISO. Porównasz to ze swoim D750 i będziesz wiedział. Jeden i drugi mają swoje zalety, ale i wady, ograniczenia. Jeśli sam tego nie dotkniesz z tyłu głowy cały czas będzie Ci dzwonić, że D810 daje ładniejszy obrazek, a ja niestety sam tego nie sprawdziłem.
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foxepc Zobacz posta
    Witam!

    Jakiś czas temu postanowiłem wyjść z bezlsuterkowców w DSLR FF, gdyż brakowało mi jakości w systemie micro 4/3. Zacząłem rozważać wybór miedzy flagowcami Nikon D810 vs Canon d5 Mark III. Dwóch znajomych przekierowało moją uwagę z D810 na D750, wychwalając jego zalety i niższą cenę. Najbardziej przekonał mnie argument dotyczący jakości - "nie zauważysz różnicy miedzy D810, a D750". Zakupiłem D750, zrobiłem lekko ponad 2 tys zdjęć i byłem zadowolony. Coś podkusiło mnie wczoraj, żeby pooglądać na flickr zdjęcia z D810. Dziwnie wydawały mi się jednak lepsze, niż z D750. Później następne 2 godziny oglądałem na przemian zdjęcia z D750 i D810. No i co? Przeczytałem jakieś wątki o porównaniu do siebie tych 2 puszek, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które postawiłem sobie. Czy D810 ma lepszą jakość zdjęcia?
    Była mowa o większej ilości megapikseli w kontekście cropowania, ale dlaczego w takim razie nawet te zdjecia "z internetu" wydają się robić większe wrażenie? Czy tylko ja to widzę?Ergonomia mnie nie interesuje...wiele osób chwaliło d810 za przyciski i body - tego na zdjęciach nie widać, a mi to nie przeszkadza w D750. Mnie interesuje jakośc zdjęcia i chce najlepszą jakość (bez wchodzenia w średni format... ) Robie zdjęcia modelek z wykorzystaniem lamp studyjnych, zdjęcia makro, ale też będę fotografował krajobrazy i sytuacje dnia codziennego w podróży - waga mi nie przeszkadza. Do rzeczy... zacząłem zastanawiać się, czy nie sprzedać mojego D750 i nie kupić D810 i jestem trochę zdezorientowany. Dużo osób chwaliło D750 w wątkach D750 vs D810m i znam już argumenty w stylu lepszy AF w D750, czas 1/8000, oraz synchro. migawki 1/250 w D810. Chodzi mi główni o obraz. Nie, nie będę drukował wielkich odbitek często. Wydrukuję coś sporego sporadycznie. chodzi mi o super jakość ogólnie. Czy D810 da lepszą?
    Piszesz też o Macro, więc w plenerze macro bez uchylnego ekranu (D750) to już będzie kłopot.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    161

    Domyślnie

    Trzeba kupić sobie kilka różnych korpusów,kilkanaście różnych obiektywów i jazda...
    Na salę gimnastyczną raczej zakładamy trampki,na kolację w restauracji eleganckie buty,a po domu to przeważnie kapcie.Oczywiście można to pomieszać ale efekt może być różny,tak samo z aparatami,nie wszystko da się zrobić wszystkim,chociaż są tacy co nie widzą różnicy...

  7. #27

    Domyślnie

    Kolega mnie wcześniej uprzedził. Chyba najlepszą opcją w tym temacie będzie wypożyczenie aparatu i przekonanie się na własnej skórze. I wtedy można się nawet pokusić o ślepy test po zmniejszeniu fotek do rozmiaru internetowego

  8. #28

    Domyślnie

    Pisząc o jakości pewnie każdy ma trochę co innego na myśli. Ponieważ pracowałem D800 2 lata i teraz 2 lata D750 to mam swoje zdanie i przemyślenia.
    Zdjęcia z D800 mają więcej detali nawet po przeskalowaniu. Nie wiem dlaczego tak jest i z czego to wynika ale taka jest moja subiektywna ocena.
    Druga sprawa to kolory. Nie jest to tylko moje zdanie że D800 ma lepszą kolorystykę. Mam wrażenie że paleta barw z D800 jest znacznie większa niż D750

    Podsumowując: D800/810 ma lepszą jakość obrazu od D750 ale nie dzieli je przepaść. Z drugiej strony D750 łatwiej uchwycić ciekawszy kadr ze względu na pewniejszy AF i możliwość stosowania dłuższych czasów. Do reportażu i filmu wybrałem D750. Jeśli robiłbym głównie zaplanowane kadry np. krajobraz to zdecydowanie namawiam na D810

  9. #29

    Domyślnie

    Czy duża jest różnica miedzy tymi puszkami jezeli chodzi o stosowane czasy tak aby uzyskać nieporuszony obrazek
    R | 35 | 50 | 135

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Przede wszystkim to nie obrażaj użytkownika który zadał pytanie bo to tyko źle o Tobie świadczy a tym samym naruszyłeś regulamin forum.

    Poza tym jeśli twierdzisz ze aparaty które mają wyższa rozdzielczość mają lepszą jakość to jesteś w wielkim błędzie bo wyższa rozdzielczość nie oznacza automatycznie wyższej jakości.
    @maxwawa,
    Wskaż w którym miejscu mojego postu obrażam użytkownika @foxec? A czy ty nie obrażasz aby mnie , insynuując mi zamiary i czyny których nie popełniłem?

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Możliwości filmowe oraz jakość obrazu w d610/d750/d810
    By lucek92 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 16:03
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 18:31
  3. Najlepsza jakość zdjęć do 1500zł
    By Wojtas87 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 17:00
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 02:24
  5. Cyfrowe złącza, a jakość obrazu
    By Tr0n in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 04-10-2007, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •