Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Szukam Tilta! Są tu fachowcy od pokłonów?

    Hej,

    Od jakiegoś czasu rozgryzam temat, ale informacje są tak rozrzucone, że może ktoś mi podpowie z własnego doświadczenia...
    Szukam obiektywu Tilt, jednak z przeznaczeniem głównie reportersko - portretowym. Nie chcę wydawać grubej kasy na systemową 85, więc szukam gdzie indziej, a okazuje się, że opcji trochę jest:

    - Arax 80/2.8 t-s
    - Lensbaby Edge 80
    - adapter Mirex a do tego np Biometar
    - Freestyler Biometar od Palecwnosie

    Pokłonów nigdy nie używałem, więc zastanawiam się nad wieloma aspektami, począwszy od jakości samej optyki, po mechanikę... Nie wiem no, czy w reportażu najwygodniejszy nie będzie jednak freestyler lub lensbaby. Cenowo najbardziej mi freestyler odpowiada, ale z drugiej strony nie chcę kupować czegoś, co będzie nie do użycia "na szybko".

    Będę wdzięczny za wszystkie rady i komentarze,
    Pozdro!
    forum.niekojarze.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Mogę coś napisać w sprawie Arax'a, wcześniej znanego też jako Mir. Szkło bardzo średnie pod względem optyki, ma bardzo słabe powłoki i łapało paskudne flary.
    Dorwałem kiedyś okazyjnie Nikkora Micro 85, wersję PC. Doskonała jakość optyczna i mechaniczna. Na allegro widziałem niedawno w całkiem zjadliwej cenie ciut powyżej 3k PLN.
    Niestety nie jest to szkło do focenia na szybko, choć by ze względu na konieczność ciągłej korekty ekspozycji w zależności od kierunku i stopnia pokłonu.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie, a ja planuje używać tego szkła do portretów, i to jest ta mniej dynamiczna wersja.

    Zdaję sobie sprawę, że ogólnie tego typu szkła nie są przeznaczone do szybkiej fotografii, ale znając życie da się wybrać mniejsze zło.
    Typowego makro raczej nie potrzebuję, ale nie ukrywam, że zdolność wykonania jakichś zbliżeń byłaby plusem.
    NP Lensbaby Edge ostrzy od 49 cm, co przy tej ogniskowej jest już w miarę zadowalające.

    Z kolei freestylery od Palcawnosie kuszą bokehem... I bądź tu mądry....
    forum.niekojarze.pl

  4. #4

    Domyślnie

    w sumie przerobiłem już wiele różnych wynalazków i dopiero sony a7 + chiński adapter tilt z mocowaniem nikona mnie zadowala jakościowo/obsługowo!
    sporo gratów

  5. #5

    Domyślnie

    Ale A7 to bezlusterkowiec, tam jest zwyczajnie więcej miejsca na adapter.
    Orientujesz się, czy Chińczycy mają rozwiązania na nikonowe FX? No i to jest adapter ze zmiennym kątem, czy po prostu kolanko z dwoma bagnetami?
    forum.niekojarze.pl

  6. #6

    Domyślnie

    właśnie przez to że jest lustro niema nic ciekawego nikona... chyba najlepszy fun daje palecwnosie ale musisz się zastanowić nad ogniskową jaka Ci będzie potrzebna
    sporo gratów

  7. #7

    Domyślnie

    A miał ktoś styczność z adapterem TILT Araxa? Bagnet na P-Six i 8' pokłonu, to tylko 0,5' mniej niż w Nikkorze PCE 85 i mogę podpiąć też inne szkła, choćby takiego Flektogona 4/50.

    Chyba mam nowego faworyta... Warto?
    forum.niekojarze.pl

  8. #8
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Widziałem, ale nie chcę płacić za shifta, którego nie potrzebuję. Kupiłem już Flektogona 4/50, którego wepnę w adapter Araxa. Dam znać co z tego wyszło
    Dzięki za pomoc!
    forum.niekojarze.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    Widziałem, ale nie chcę płacić za shifta, którego nie potrzebuję. Kupiłem już Flektogona 4/50, którego wepnę w adapter Araxa. Dam znać co z tego wyszło
    Dzięki za pomoc!
    i co wyszło?
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szukam obiektywu
    By Angel_Death in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 07:48
  2. Szukam kompakta
    By loki_p in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 16:39
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 18:53
  4. [ Portret ] 1..2...3 Szukam:P
    By pastrana in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 11:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •