Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Wiesz, jeśli chodzi o klonowanie binarne, byłbym z tym ostrożny. Myślę że sprawdzoną metodą jest użycie linux'owej komendy dd. Bootujesz sobie np. Knoppix'a z DVD albo z pena, z podpiętym dyskiem źródłowym i docelowym. Sprawdzasz sobie który jest czysty a który zawiera Twoje pliki (żeby nie machnąć się w składni komendy) a potem jedziesz dd.

    Uważam, że kupując sprzęt, głosujemy portfelem. Osobiście wolę wydać więcej i kupić za to coś trwałego, konkretnego - stąd np. marka LogiLink. Jeśli wszyscy będą kupowali chińską taniochę, garstka europejskich producentów pójdzie do gleby i potem już nie będzie wyboru. A jak nie będzie wyboru, chińszczyzna zacznie drastycznie drożeć i powrócimy do punktu wyjścia, tyle że płacąc pierwotne kwoty, ale za gorszą jakość.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 12-11-2016 o 11:48

  2. #22
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Świata nie zbawie a mój budżet zakupem i chinczyka owszem.

  3. #23

    Domyślnie

    Płyta P5Q - a nie pq5 posiada tylko USB2.0 więc zakup kieszeni USB 3.0 nie ma sensu! Najlepszą opcją jest wyjcie dysków z obudowy i podłączenie ich bezpośrednio pod SATA na płycie.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #24
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No i tyłek zbity a tak teraz z ciekawości spoglądam że z tyłu obudowy mam dwa wejścia usb 3.0 na niebiesko to ki pieron ?

    Ale nie ma strachu bo i tak docelowo obróbka jest na laptopie a ten już ma dwa wejścia USB 3.0

  5. #25

    Domyślnie

    Nawet jak z tyłu obudowy masz niebieskie USB to wcale nie oznacza, że płyta to obsługuje https://www.asus.com/pl/Motherboards...pecifications/. Jeżeli laptop ma USB3.0 to obudowy wystarczą.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #26
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Nawet jak z tyłu obudowy masz niebieskie USB to wcale nie oznacza, że płyta to obsługuje https://www.asus.com/pl/Motherboards...pecifications/. Jeżeli laptop ma USB3.0 to obudowy wystarczą.
    Jakie znowu obudowy?

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Obudowy HDD z USB 3.0
    Jeśli masz dyski zewnętrzne to możesz je kopiować używając laptopa, a nie blaszaka.

  8. #28
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Rozumiem a powiedz podłączając oba dyski w obudowie windows je zobaczy osobno?

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Oczywiscie. A jak inaczej?
    Beda to kolejne litery alfabetu D E itp

  10. #30

    Domyślnie

    Masz płytę mającą tylko USB 2.0. Nawet jak kupisz stację dokującą do podpięcia dysków SATA, która będzie miała usb 3.0 to dalej będzie całość działać z prędkością USB 2.0 bo płyta nic szybszego nie pociągnie. Masz na płycie złącze PCIex1, nawet dwa takie złącza. Musisz dokupić taką kartę rozszerzeń na PCIe z portami USB3.0: http://www.ceneo.pl/7675877

    Także jak chcesz szybciej to albo wpinasz dyski do płyty kablem sata na stałe, albo kupujesz stację dokującą/obudowy na dyski z usb 3.0 + kartę PCIe która doda usb 3.0 w Twoim kompie. Producenta Ci nie polecę, bo nie używam stacji dokujących, opinii szukaj w sieci, napewno znajdziesz.

    PS. Zetec ma rację - nie każdy dysk zamknięty w obudowie zewnętrznej jest dyskiem SATA. Dyski HDD mają płytkę elektroniczną ze złączem, i faktycznie w większości wypadków to złącze to SATA, potem taki dysk ląduje w obudowie gdzie jest przejściówka SATA->USB3. Niestety niektórzy producenci instalują płytki posiadające odrazu złącze USB i nie ma tam żadnej przejściówki. Także po kupieniu dysku przenośnego i jego rozebraniu okazuje się że... nie podłączymy go do płyty kablem sata bo zamiast sata ma wyłącznie usb. Dziwne, ale prawdziwe. Był czas kiedy dyski zewnętrzne w obudowie były tańsze niż gołe dyski kupowane do montowania w PC, stąd sporo filmików na YT na temat ich otwierania, żeby się nie zdziwić po zakupie.
    ;]

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. szukacz plików na dysku
    By elanek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 09:02
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 10:19
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 12:53
  4. Trwale usuwanie plikow z dysku - jaki soft?
    By locos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 09:37
  5. Kopiowanie/nadpisywanie tylko istniejacych plików
    By Paweł Kania in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 10:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •