Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Torba biodrowa

  1. #1

    Domyślnie Torba biodrowa

    Witam

    Szukam jakiejś torby biodrowej na aparat i obiektyw, obiektywy. Potrzebuję torby, żeby plecak nie obciążał mi kręgosłupa. Przez pewien czas plecak muszę schować do szafy. Na razie aparat noszę w ręku, a obiektyw w kieszeni ale nie jest to praktyczne i wygodne. Szukałem w internecie i nic nie mogę znaleźć konkretnego. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tego typu torbami, moglibyście coś mi oleciś?

    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Nic bardziej mylnego że to torba biodrowa odciąży ci kolego kręgosłup. To właśnie plecak równomiernie rozkłada ciężar wzdłuż kręgosłupa. Każda torba obciąża prawą lub lewą stronę ciała. Plecak jest wolny od tej wady. Doradzam więc powrót do plecaka, oczywiście do plecaka dobrej jakości o prawidłowo wyregulowanych paskach.
    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
    Nikon D610, Nikkor 24-120 f4 G, Nikkor 70-200 f4 G, Nikkor 85 f1.8 G, Manfrotto 190X PRO3+Manfrotto 496RC2.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak to chwilowe to może... PeakDesign Capture Pro? To nie torba ale też ciekawe. I przy plecaku będziesz mógł użyć.
    Upss. Wtopa. Chodziło mi o PeakDesign CaptureLens. A nie zmienie całkiem posta bo CapPro to też ciekawa rzecz.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 08-11-2016 o 22:44
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanuszek Zobacz posta
    Witam
    Nic bardziej mylnego że to torba biodrowa odciąży ci kolego kręgosłup. To właśnie plecak równomiernie rozkłada ciężar wzdłuż kręgosłupa. Każda torba obciąża prawą lub lewą stronę ciała. Plecak jest wolny od tej wady. Doradzam więc powrót do plecaka, oczywiście do plecaka dobrej jakości o prawidłowo wyregulowanych paskach.
    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za odpowiedź. Plecak mam Lowepro Tahoe BP. Nic szczególnego chyba jeden z najtańszych plecaków na sprzęt fotograficzny.

    Wysłane z mojego SM-G925F

  5. #5

    Domyślnie

    Ja rownież bardziej polecam dobry plecak, najlepiej z mocno usztywnionymi plecami i podciągnięty mocno do pleców i klatki a nie luźno zwisający nie daj Boże zawieszony na jedno ramie .Pas biodrowy baaardzo obciąża odcinek lędźwiowy wiem co mowię, sprawdzone na mojej rwie kulszowej . Biodrówka jest dobra (w przypadku słabych pleców)) żeby wrzucić jakies piedoly typu baterie, filtry ale nic ciężkiego.
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Wybieram się dziś na ok. 2 godzinne chodzenie po lesie. Zobaczymy jak będę czuł plecak, który mam aktualnie. Jeżeli dyskomfort będzie duży spróbuje z plecakiem rowerowym, który posiada dobru system nośny.

    Wysłane z mojego SM-G925F

  7. #7

    Domyślnie

    Mam biodrówkę i plecaki.
    Jeśli krótki wypad, leki sprzęt, to ja zdecydowanie wolę biodrówkę- ja mam lowepro inverse 200 aw. Mieszczę w niej DF`a+18-35+60/2.8 lub 70-300vr (teho już trzeba upychać). Do niej mam PeakDesign, który montuje albo na pasie biodrowym, albo na pasku idącym w poprzek klatki piersiowej.
    Gdy fotografuję torbę mam na boku biodra, w marszu obracam ją na tył i wyglądam jak kaczka z dużym kuprem

    Plecak bardziej obciąża kręgosłup (torba masą "leży" na biodrach) i nagrzewa plecy.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #8

    Domyślnie

    trzeba miec tylko duzy tylek albo nosic torbe pod pachami, bo jesli jest ciezkato sie zsuwa. tez mam inverse 200 i uzylem jej moze z raz albo dwa. lezy w szafie juz kilka lat.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam starą Lowepro Lumina 1 Beltpack. Wchodzi aparat z obiektywem i można wcisnąć dodatkowy obiektyw/lampę. Torba stara, ale gdy kark zacznie boleć, to można zapiać pas i wtedy nawet rollercoaster nie straszny. Wiem bo wypróbowałem.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    trzeba miec tylko duzy tylek albo nosic torbe pod pachami, bo jesli jest ciezkato sie zsuwa. tez mam inverse 200 i uzylem jej moze z raz albo dwa. lezy w szafie juz kilka lat.
    mi się nie zsuwa- wychodzi na to, że mam duży zad
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pedałka, znaczy się mała torba biodrowa
    By Franek_ in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 13:44
  2. Torba biodrowa
    By justyna724 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2014, 11:07
  3. Solidna wygodna torba biodrowa
    By Martix in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 22:46
  4. Torba biodrowa
    By Pawlus86 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 20:48
  5. Torba biodrowa poszukiwana
    By dandan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 11:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •