Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    To oczywiście jest podstawowy punkt wyjścia do zabawy z ARGB, ale im dalej w las.... , ponieważ dalej należy natychmiast dodać, że żaden program MS z Win włącznie poprawnie w przestrzeni ARGB wyświetlać nie potrafi. A praca na dwóch monitorach pod Win w przestrzeni ARGB to już kompletna katastrofa. Ale pokonywanie trudności to droga do satysfakcji.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Odświeżam temat

    Mam nadzieję, że uzyskam tutaj odpowiedź bo wczoraj pół nocy szukałam w inernecie odpowiedzi i nadal nie jestem pewna..

    Otóż mam od niedawna nowy monitor Eizo CG 248 – 4K i jest skalibrowany pod obróbkę fotografii. Przerabiam zdjęcia tylko i wyłącznie w Lightroomie 6. Zdjęcia eksportuję do srgb.
    Jak oglądam te zdjęcia w przeglądarce zdjęć Picassa wszystko jest ok z odcieniami (miałam tam tez problem ale musiałam parę rzeczy poprzestawiać), tak samo jak widzę w Lightroomie.

    Problem pojawia się gdy wrzucam zdjęcia na moją stronę internetową. Zdjęcia są bardziej nasycone.
    Jak oglądam stronę internetową na laptopie, wszystko jest w porządku. Jedynie na tym szerokogamutowcu jest inaczej..

    Czytałam że dość często się to zdarza gdy zapisuję zdjęcia w Srgb a mam monitor szerokogamutowy. Wstępnie mogę to przeżyć bo większość użytkowników ma monitory niższej klasy i nie będzie widziała tego przesycenia. Jednakze wysyłam bardzo dużo zdjęć do róznych konkursów np. National Geographic i martwi mnei to że tam pewnie już ludzie mają szerokogamutowce i moje zdjęcia są mega przesycone.

    Z tego co myślę to jest to problem z ICC? Powinnam zapisywać zdjęcia razem z profilem i wtedy wrzucać je do sieci? Lightroom nie ma tej funkcji prawda? Więć po obróbce powinnam je przesyłać do Photoshopa i tam eksportować do srgb razem z profilem ICC? Czy to w tym tkwi problem?

    Bardzo bardzo proszę o odpowiedź

  3. #13

    Domyślnie

    Problemem jest prawdopodobnie przeglądarka internetowa ktora nie posiada CM (zarządzania barwą). Ja używam od lat Firefox ktory CM ma od dawna, wiele innych przeglądarek obecnie też to posiada, ale dokladnie które nie będę wskazywał żeby nie wprowadzić w błąd. Prawdopodobnie podobny efekt będziesz miała oglądając swoje zdjęcia z dysku komputera w systemowej przeglądarce do zdjęć.

  4. #14

    Domyślnie

    Profili standardowych (sRGB, Adobe RGB, ProPhoto, itp) nie trzeba zapisywać ze zdjęciami. Wystarczy informacja w zdjęciu (EXIF) jaka przestrzeń została użyta. To są standardy i każdy program z zarządzaniem barwą wie jak sobie z nimi radzić.

    Jeśli Picassa wyświetla poprawnie kolory, to znaczy, że program z dobrym zarządzaniem kolorem radzi sobie poprawnie.
    Tu jako główny problem raczej jest sama przeglądarka i błędne zarządzaniem kolorem w niej lub jego brak. Dodatkowo sam Windows nie jest prosty w konfiguracji do pracy w szerokim gamucie. Domyślnie wszystkie ustawienia ma pod sRGB i może to wymagać zmiany.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Mam stronę internetową zrobioną przez Wix.com (nie wiem czy to wazna informacja). Pracuję na windows 10. Mam dwie przeglądarki - chrome i microsoft edge i na obu wyswietla zbyt nasycone barwy.

    Czyli podsumowując: nie muszę nic zaczynac robic z photoshopem? po prostu zapisywać jak zawsze w srgb z lightrooma? Czyli tak naprawdę głównie u mnie zdjęcia nie beda sie wyswietlaly poprawnie tak ( jesli nadal będę uzywać chrome)? i czyli jak wysyłam moje zdjęcia na konkurs i tam ludzie mają szerokogamutowe monitory, moje zdjęcia będą wyswietlane poprawnie?

    Dziękuję za pomoc

  6. #16

    Domyślnie

    Czy zapisując zdjęcia nie osadzałaś w nich przypadkiem profilu monitora? Przeglądarki ładując zdjęcia biorą pod uwagę osadzony profil, jeśli osadziłaś w pliku profil (przez pomyłkę nieprawidłowy) to przy wyświetlaniu w przeglądarce zostanie on nałożony dwukrotnie (przez przeglądarkę i przez ustawienia Windows Color System). To by mi pasowało do zbyt nasyconych kolorów na szerokogamutowcu.

    Czy potrafisz sprawdzić ustawienia profili kolorów w Windows?

  7. #17

    Domyślnie

    problem rozwiązany zmieniłam na przeglądarkę firefoxa i wszyskto jest ok, widze różnice kolorów w kwadratach i zdjęcia nie są juz przesycone. dziękuję za wszelką pomoc

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    Czy zapisując zdjęcia nie osadzałaś w nich przypadkiem profilu monitora? Przeglądarki ładując zdjęcia biorą pod uwagę osadzony profil, jeśli osadziłaś w pliku profil (przez pomyłkę nieprawidłowy) to przy wyświetlaniu w przeglądarce zostanie on nałożony dwukrotnie (przez przeglądarkę i przez ustawienia Windows Color System). To by mi pasowało do zbyt nasyconych kolorów na szerokogamutowcu.

    Czy potrafisz sprawdzić ustawienia profili kolorów w Windows?
    Odpowiadając na pytanie - zapisując zdjęcie w lightroom wybieram jedynie srgb i rozdzielczosc w jakiej chce zapisac..
    nie wiem jak moglabym przypadkowo osadzic profil monitora.
    mam skalibrowany monitor pod obrobke fotografii i na takich wlasciwosciach pracuje w lightroomie. potem tlyko eksportuj zdjecie - srgb, rozdzielcozsc...ale o profilu nic nie widze tam.

    nie potrafie sprawdzic profilu kolorów w Windows. Mógłbyś mi powiedzieć gdzie to znajdę?

    Zainstalowałam teraz firefoxa z dodatkiem color management i wyswietla wszystko tam dokladnie tak samo jak w lightroomie..

    pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Wygląda na bug w Chrome. A tak z ciekawości, jak się wyświetlają zdjęcia które są wyeksportowane z Lightroom profilem AdobeRGB (wiem, to nie ma sensu, ale ciekawi mnie zachowanie Chrome w tym przypadku)?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    Wygląda na bug w Chrome. A tak z ciekawości, jak się wyświetlają zdjęcia które są wyeksportowane z Lightroom profilem AdobeRGB (wiem, to nie ma sensu, ale ciekawi mnie zachowanie Chrome w tym przypadku)?
    wlasnie sprawdziłam - są identyczne.

  10. #20

    Domyślnie

    Czyli jak jest tag AdobeRGB, to Chrome wyświetla poprawnie, a jak jest sRGB. to kolory są zbyt nasycone?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja monitora a kolory Lightroom -> Photoshop
    By Xavier80 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 10:43
  2. Lightroom 5, a aktualizacja lightroom 6 - beta
    By fumberas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 14:38
  3. Kalibracja IT-8
    By wojteh in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 21:27
  4. Kalibracja
    By okoterroru in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 16:05
  5. Kalibracja -> nowa karta graficzna + Lightroom = Qpa
    By Mr.Pietrek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •