Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wysokie kalosze/wodery do fotografii w wodzie

    Witam,
    ostatnio kilka razy fotografowałem górskie potoki i bardzo kusiło mnie na kadry, które niestety wymagałby wejścia do wody na głębokość nawet do pasa.

    Czy ktoś używa woderów do fotografii krajobrazu? Jakieś sugestie co kupić i dlaczego akurat ten model?
    Używa ktoś jakieś ocieplacze do tego? Stanie pewnie kilka minut w lodowatej wodzie przy temperaturze powietrza około 0 stopni może być mało komfortowe.
    Szukam czegoś raczej nie drogiego, bo tego typu zdjęcia będą mocno okazjonalne.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy ktoś odpisze. Mnie też coś takiego po głowie chodzi. A jak nie to trzeba będzie samemu spróbować.
    Wodery koło 100 widzę. A do ocieplenia to może spodnie z polaru by się nadawały?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używam, w zasadzie wędkarsko ale fotograficznie kilka razy się też zdarzyło
    ale nie polecam takich za 100 zł nie wiem co znalazłeś ale zwykle to najgorsza możliwa guma albo nawet 'folia', na lato są ok ale jak woda jest zimna to i 5 dresów nie pomoże.

    Poszukajcie grubych i przede wszystkim z porządnymi butami, to jest najczęściej psująca się część woderów.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Ja używam, w zasadzie wędkarsko ale fotograficznie kilka razy się też zdarzyło
    ale nie polecam takich za 100 zł nie wiem co znalazłeś ale zwykle to najgorsza możliwa guma albo nawet 'folia', na lato są ok ale jak woda jest zimna to i 5 dresów nie pomoże.

    Poszukajcie grubych i przede wszystkim z porządnymi butami, to jest najczęściej psująca się część woderów.
    Dzięki za odpowiedź Mógłbyś rzucić jakimś modelem, linkiem, na co zwrócić uwagę? Które to są gruba i porządne?

    Czy takie za ~100zł się rozlecą, rozkleją czy co? Jak użyję ich 5 razy w ciągu roku po 1h to dadzą radę?

    To, że będzie zimno to zdaję sobie sprawę... myślę, że jakieś skarpety bardzo ciepłe ze 2-3 pary na stopy + ciepła bielizna termiczna da radę niedługie posiedzenie w wodzie. Fajnie jakby to też było w miarę mobilne, tzn. jak pójdę na foto wycieczkę w las to żeby można było jakoś doczepić do plecaka i użyć na kilka zdjęć, a później ubrać normalne ubranie
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Jednak się ktoś odezwał. Fajnie. Dzięki. A pod prośbą o model i/lub link też się podpiszę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź myślę, że jakieś skarpety bardzo ciepłe ze 2-3 pary na stopy + ciepła bielizna termiczna da radę niedługie posiedzenie w wodzie.
    Może coś z wełny merynosów? Thinsulate też ciekawie wygląda ale to chyba grzeje tylko jak w ruchu się jest.

    A co do krótkich posiedzeń. Zestaw buty+spodnie+stuptuty z goretexu jak by się spisywał?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    spokojnie takie są dobre
    oprzykładowy link http://allegro.pl/wodery-do-piersi-s...919693565.html

    - - - - kolejny post - - - - - -

    w nocy w samych woderach jest zimno, jakieś kalesonki się przydają ale jak się budzi dzień, wychodzi słońce, to czasem było za gorąco
    ale dla frajdy z fotografowania ptaków warto się poświęcić było...

  7. #7

    Domyślnie

    Mogą być takie jak blaszak zapodał ale do górskich potoków są modele o anty pośligowej podeszwie, tylko że one są sporo droższe


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    A nie rozejdzie się łączenie spodni z butami po jakimś czasie?
    Używasz ich?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    uzywałem rok, teraz jakieś 3 lata leżały w piwnicy. Ostatnio patrzałem na nie ... są jak nowe

  10. #10

    Domyślnie

    To git. Tylko będę musiał poszukać jakiegoś sklepu stacjonarnego.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Tatry Wysokie
    By Rial in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 15:29
  2. [ Krajobraz ] Wysokie Tatry
    By Mark Kowalczyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 22:14
  3. [ Krajobraz ] Wysokie o wschodzie
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 10:59
  4. [ Reportaż ] Wysokie obcasy
    By format in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2006, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •