Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Retusz starej fotografii. Photofiltre?

    Witajcie
    jeśli temat już był to bardzo proszę, tam mnie przekierować bo ja takiego nie znalazłam
    Od razy zaznaczę, że amatorsko "bawię się" w fotografię i obróbkę zdjęć dla mnie i dla najbliższych. Dzisiaj dostałam prośbę, czy mogłabym wyczyścić starą analogową fotografię z plamek, zagnieceń i zabrudzeń. Jako, że lubię wyzwania i takie rzeczy jak przeklejanie głów czy odchudzanie na fotografii mi nie straszne to stwierdziłam, że spróbuję

    Zanim jednak spędzę parę godzin na kombinowaniu z czym to się je, chciałam was, doświadczeni forumowicze, spytać jak się do tego zabrać?

    Cały mój warsztat to głównie program Photofiltre i wolałabym do tego się ograniczyć, chyba że Photoshop lub Lightroom jest tutaj niezbędny, to trudno, będę musiała po prostu przypomnieć sobie jak one działają.

    Poniżej przesyłam jedną z fotografii, które dostałam, jak widać głównie na postaciach są pionowe paski i białe punkciki, kreski, tak samo na drzewach, co chciałabym usunąć.

    Myślałam nad ręcznym wypełnianiem tych plamek ew. klonowaniem/stemplowaniem tam gdzie jest jednolity odcień, lub zmiękczaniem czy zamgleniem. (Z tymi paseczkami będzie jednak gorzej). Dobrze kombinuję, czy powinnam użyć innych narzędzi lub zupełnie innego programu?

    Jak jeszcze polepszyć jakość takiego zdjęcia, wyostrzyć? A może jeszcze jakoś pokolorować? (o to chyba tez będę się później pytać )

    I w końcu: czy tak przeskanowane jest ok, czy jest np lepszy skaner albo lepiej zrobić zdjęcie zdjęciu i przerabiać je w komputerze? Jak już mówiłam, nie musi być idealnie, to jest głównie rozrywka dla mnie i po prostu chciałam chociaż odrobinę pomóc znajomym

    Będę bardzo wdzięczna za choćby najmniejszą odpowiedź!


  2. #2

    Domyślnie

    Oooo :O

    Czyżby kogoś naszło na to samo co mnie?


    Ja negatywy skanuję od niedawna Epsonem V370. 6 klatek (jeden pasek) to jakieś 20 min dla 10x15 cm przy 1200 dpi.
    Obecnie archiwizuję wszystkie klisze mojego wujka jakie się pozostały po 25 latach jak sam biegał z aparatem i wywoływał.

    Takie ryski najlepiej stemplem. Pobawiłem się tym i śmiga bardzo ładnie. Jednak nie będę tego robił bo mi życia braknie...ponad 2k zdjęć


    Co do kolorowania.
    Z tego co rozmawiałem z pewnym gościem to chyba poprzez tablet to kolorował mówiąc coś o wizji artystycznej...jednak nie wiem jak się to robi.

    Ostatnio trafiłem na coś TAKIEGO. Wrzuciłem takie zeskanowane zdjęcie i podziałało. Oddało poprawne kolory w 90% kadru...ktoś wie na czym te czary polegają? :O
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Fotka ma swój klimat. Poprawki zniszczą unikalną chwilę. NIE ruszać.

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęć ślubnych retusz pełny retusz fotografii
    By tetunio in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2019, 17:18
  2. Retusz fotografii wakacyjnych
    By tetunio in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 20:33
  3. [ Reportaż ] W starej piwnicy bardzo starej winnicy
    By malasana in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2009, 12:53
  4. [ Architektura ] W starej cementowni
    By bwn in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 09:53
  5. PhotoFiltre ---- Czy zna ktoś ten program??? Plizz
    By milk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-11-2004, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •