Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Fotografia ubrań

    Witam serdecznie,

    Chciałbym zrobić zdjęcia swoich wyrobów (swetrów) na modelce (koleżance ) do internetu, ale sesje wykonać w sposób totalnie budżetowy. Sprzęt jaki posiadamy to Nikon D5100, obiektyw Tamron 18-200mm. Chciałbym zapytać osób doświadczonych na tym forum na co powinienem zwracać uwagę, wokół jakich ustawień powinienem się obracać i ogólne porady które mogą pomóc nam wykonać taką amatorską sesję. Zdjęcia planujemy zrobić w dużym pokoju o beżowych ścianach (lub kupić białe tło) i dużych oknach balkonowych. Nie posiadamy dodatkowego oświetlenia, jedynie statyw jakiś. Nie chcę za bardzo inwestować w sprzęt bo jeśli pomysł i sprzedaż wypali będzie nas stać na wynajęcie do tego profesjonalnego fotografa, który podniesie jakość naszych zdjęć, jednak póki co nie dysponujemy takim budżetem i staramy się coś stworzyć o własnych siłach. Z resztą jak każdy w swoich początkach Proszę więc o wyrozumiałość i pomoc w zorganizowaniu takiej "sesji", będę serdecznie wdzięczny za każdy post.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Zaczalbym od poprawnego ustawienia WB (szara karta), oraz expozycji (M, spot na szara karte). Tyle o ustawieniu aparatu.

    Tak bym to zobil ale jak to sie mowi "my way, not the right way".

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brak światła będzie problemem, jeśli będzie słonecznie to przez okno wpadnie troszkę światła, można je też "zmusić" blendami, np srebrna mata na szybę samochodową za 5zł odbijająca słońce do pomieszczenia, do tego odbić trochę światła styropianami białymi na modelkę i poprawna ekspozycja żeby nie uchwycić poruszenia modelki.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nie chcesz inwestować w sprzęt... to poszukaj studia na wynajem. To nie są astronomiczne koszty. Zazwyczaj ok. 50 zeta za godzinę. W 2-3 godziny się uwiniesz. Jak dobrze trafisz to właściciel pomoże ustawić światło, aparat. Popstrykasz, potrenujesz, coś z fotek wybierzesz. Z pewnością będzie lepiej niż w pokoju. Inwestowanie w tła jest bez sensu. Kasa się nie zwróci. Aparat, który masz wystarczy w zupełności.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Gdybym ja to robił, to poszedł bym na spacer w miejsce z ładnym (aktualnie żółtym) tłem, ustawił modelkę w cieniu i zrobił serię zdjęć na 200mm z rozmytym tłem.
    Tak ja to widzę.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #6
    klaudia32
    Gość

    Domyślnie

    też uważam że w plenerze było by dobre

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli to koleżanka, to przepis jest prosty i dość podobny do tych dwóch postów powyżej.
    Bierzesz koleżankę na spacer i w plenerku robisz zdjęcia. Seria "pozowanych" i seria nazwijmy to dynamicznych,zwariowanych,szalonych. W praktyce druga seria będzie często niezbyt ostra, ale jeżeli koleżanka jest ociupinę "szalona" to będzie to wyglądało fajniej i naturalnie.
    Potem zdjęcia jpgi przewalasz na jakiś tablet z Androidem i ściągasz program snapseed. Przerabiasz zdjęcia wedle uznania.

  8. #8

    Domyślnie

    Plener lub gładka ściana - jeśli jest jednolita. Ja też nie inwestuję w tła, bo wiem że mi się to nie zwróci, za to często zaglądam do second-handów - można tam dostać wielkie gładkie prześcieradła za 2 zł albo inne gładkie bawelniane tkaniny za grosze - wystarczy zrobić z jednej strony tunelik, przeciągnąć szpagat i tło wisi a w domu zawsze do czegoś się je przywiąże. Plener - zdjęcia tego typu zawsze wychodzą udane - wiele blogerek w ten sposób wykorzystuje parki miejskie. Miłej zabawy i daj znać jaki efekt ci wyszedł, jestem ciekawa
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Podobne wątki

  1. zdjęcia ubrań
    By indygo in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 18:43
  2. Fotografowanie ubrań
    By greatexposure2 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 16:40
  3. Fryzury, wizaż, wypożyczalnia ubrań... Łódź
    By Multiarte in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 11:54
  4. Fotografia
    By Urban1994 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:11
  5. zdjęcia przedmiotów/ubrań 3D - technika
    By stradivarious in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •