Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Sprzedaż pocztówki na allegro z wizerunkiem mojego dziadka

    Witajcie

    Właśnie trafiłem na allegro na aukcje, na której ktoś sprzedaje pocztówkę z wizerunkiem mojego nieżyjącego już dziadka, jego synowej i wnuczki. Takie coś jest legalne? Czy jeżeli to kupię gość złamie w pewnym stopniu prawo?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Napisałbyś coś więcej? Może ja to pierwsze kupię aby zatwierdzić jeszcze jakoś dodatkowo.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Co dokładnie przedstawia zdjęcie? Możesz też wrzucić tutaj/ na pw link.

  5. #5

    Domyślnie

    Na pierwszym planie bdb widoczny jest mój dziadek, obok niego siedzi moja kuzynka z koleżanką. Ciocia jest na drugim planie aale też twarz widoczna.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    pocztówka?
    w druku było?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    pocztówka?
    w druku było?
    Podpisane jako pocztówka ale to chyba tylko jedno jedyne (oryginalne) zdjęcie było. Kupiłem to (w sumie też i fajna pamiątka). Obecny status to "sprzedaż zakończona" więc na aukcji tylko i wyłącznie była jedna sztuka.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Ogólnie jeśli to pocztówka a kiedyś pocztówkami były często zdjęcia zwykłe, to nie podlega ona ochronie jeśli chodzi o wizerunek (może jakbyś był na niej i pozwał do sądu sprzedawcę - w każdym razie na pewno nie znajomy/dziadek/ciocia tylko osobiście)

    Dodatkowo to jedna sztuka więc tak czy inaczej nic nie wskórasz znalazł i sprzedaje, nic to nie ma wspólnego z nielegalnym wykorzystaniem, bo nie sprzedaje wizerunku tylko przedmiot z wizerunkiem, który posiada.

    Fajnie że kupiłeś, nie wiem jakim cudem udało Ci się ją znaleźć na allegro, ale ogólnie pamiątka pierwsza klasa a i historię zdobycia przy ognisku dzieciom fajnie będzie opowiedzieć
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chciałem się sądzić czy cuś tylko się zapoznać jak się toto ma z prawem. Będę widział za kilka dni czy to faktycznie pocztówka czy coś innego
    Aukcję podesłał mi mój sąsiad, który się w takich zdjęciach lubuje. Pytałczy to nie mój dziadek właśnie. Wydał dość gruby album z takich zdjęć o naszej mieścinie (fajna sprawa). Polecam się tym zająć ze swoimi (mniejszymi) mieścinami. Trochę zabawy jest ale zysk też bo ludzie szybko to wzięli
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że ochrona wizerunku nie dotyczy osób zmarłych.
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzedaż zdjęć na pocztówki
    By gswito in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 00:27
  2. Sprzęt mojego dziadka
    By zzlotyy in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 01:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •