Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107
  1. #101

    Domyślnie

    Nie czytałem całości, tylko szybko przejrzałem, ale jako doświadczony w bojach z Zenitem powiem, że nastawianie ostrości na mikrorastrze nie jest trudne, ale jeśli mikroraster zaciemnia się, to można próbować ustawiać na matowym pierścieniu wokół niego.
    Natomiast Zenity miały taką wadę, że w miarę zużycia mogło się rozregulowywać położenie lustra w pozycji spoczynkowej. (zresztą w każdym aparacie może się to zdarzyć). Jeśli lustro nie jest ustawione dokładnie pod kątem 45 stopni, ostrość w wizjerze nie będzie pokrywała się z ostrością w płaszczyźnie filmu. To samo może też dotyczyć położenia matówki. Jeśli aparat np. upadł, mogło się to wszystko pokrzywić.
    Ale mają też rację koledzy, że może film jest źle zeskanowany, bez perforacji może był źle prowadzony w skanerze.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #102
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Prawda. To moze byc za dlugi czas i poruszenie (stawiam na to). Zle ustawione lustro lub matowka. Albo zły skan.
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Oj nie wiem... Ja myślałem o eksperymentalnym błyskaniu na Praktice SB910, ale jakoś się nie odważyłem... Ale nawet jak błyśnie, to na oko dobierzesz moc błysku? Nie zrobisz zdjęcia na próbę... Ja do wnętrza miałem do niedawna Nikona N80 (F80) z SB 28, a teraz mam SB 800, która błyska z wszystkim i podłączam ją do Nikona F90x albo do F100. Praktice, o ile używam, to tylko na zewnątrz
    Spokojnie. Można błyskać. Ludzie się boją (generalnie niesłusznie w zdecydowanej większości przypadków) w drugą stronę. Nowoczesna cyfrowa lustrzanka z lampą błyskową dającą wyższe napięcie. A nowoczesna lampa ze starą lustrzanką będzie działała idealnie. Oczywiście trzeba nastawić na lampie ISO (mozna celowo inne - to sposób na korektę błysku) i przysłona jak na aparacie i tryb pracy lampy A (gdy lampa ma wlasny czujnik - SB800 ma).
    Opcja druga to praca w trybie M. Lampa pokazuje na LCD odległość.
    Używałem SB na roznych sprzętach. Na Canonach (tu zakleilem styki) na starej Praktice, na Mamiyi. Na zenicie tez.mozna. Te aparaty to sama mechanika. Nie generują prądów. Odwrotnie. To na stopce lampy jest napięcie. Aparat tylko zwiera styki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-12-2016 o 22:33

  3. #103

    Domyślnie

    Czyli mam założyć lampę na styki zenita ustawić go na czas 30-x i będzie błysk?

  4. #104
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    czas 1/30 koniecznie, bo jak zrobisz krótszy to będziesz miał pasek.
    Nie kojarze jak wyglądają sanki w Zenicie. Jeśli są prawie całe z metalu, to by nie było zwarcia dodatkowych styków lampy bezpieczneij jest nakleić czarna taśmę izolacyjną, zostawiając jednakże otworek na styk centralny. Ten styk musi mieć kontakt by lampa odpaliła. Reszta styków w Zenicie na nic się nie przyda

  5. #105

    Domyślnie

    Czyli ta taśmę nakleic na gorąca stopkę w lampie, czy korpusie?

  6. #106
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Obojętnie. Byle odseparować styki (te dodatkowe, centralny musi zostać odsłonięty).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-12-2016 o 13:52

  7. #107

    Domyślnie

    Dzisiaj jest dzień w którym pod choinka znajdę mój sprzęt foto to zobaczę

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.
    By Nikon d5300 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 14:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  4. FM3a brak blokady naciągu migawki
    By Comtour in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 22:46
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •