Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Trochę wyjaśnienia o czym chodzi w analogach.

    Witam, mam zamiar napisać mała prace pokazującą różnice miedzy fotografia analogową a cyfrowa. I nie chodzi tylko o same aparaty i obiektywy, ale też o to co działo się z taką klisza, klatką po zrobieniu zdjęcia. I jakie ma to odwzorowanie w dzisiejszej technice cyfrowej.
    Wiec zwracam się do was, z prośbą czy ktoś mógłby mi przedstawić jak to się robiło kiedyś? Może tylko pokrótce? Albo jakieś hasła tylko a resztę doczytam? Bardzo dziękuje za poświęcony czas.

  2. #2

    Domyślnie

    W kolorze to C41 i E6 do b&w poczytaj o caffanolu
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzeebcio Zobacz posta
    Witam, mam zamiar napisać mała prace pokazującą różnice miedzy fotografia analogową a cyfrowa. I nie chodzi tylko o same aparaty i obiektywy, ale też o to co działo się z taką klisza, klatką po zrobieniu zdjęcia. I jakie ma to odwzorowanie w dzisiejszej technice cyfrowej.
    Wiec zwracam się do was, z prośbą czy ktoś mógłby mi przedstawić jak to się robiło kiedyś? Może tylko pokrótce? Albo jakieś hasła tylko a resztę doczytam? Bardzo dziękuje za poświęcony czas.
    Po takich wpisach mam +30 na karku i rozglądam się za pawulonem co by ZUS i NFZ troszkę odciążyć.

    grzeebcio - może dokladniej napisz o co ci chodzi bo takie informacje (ociupinke grzebiąc w internecie) sam znajdziesz

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzeebcio Zobacz posta
    ale też o to co działo się z taką klisza, klatką po zrobieniu zdjęcia
    W zasadzie to różnicy w fotografii nie ma. Inny jest jedynie nośnik, bo w jednej wymienny, w drugiej przylutowany. Natomiast z kliszą mogły dziać się różne rzeczy, np. mogła się wypiąć z rolki po zamknięciu ścianki, albo perforację mógł trafić szlag i mniej kumaty fotograf zrobił 36 klatek na jednej. Albo fotograf mógł otworzyć sobie ściankę zapomniwszy zwinąć kliszy z powrotem do kasetki. Już nie mówię o tym, co się mogło dziać z kliszą podczas różnych kąpieli, bo to osobna historia.
    A tak z ciekawości - co to za mała praca?

  5. #5

    Domyślnie

    to mi przypomina filmiki z jutuba, na których wredni ludzie dają dzieciakom sprzęty z zamierzchłych czasów (walkmana na przykład) i się pastwią nad nimi obsługą
    @grzeebcio odezwij się jak się zastanowisz czego potrzebujesz, spisywania się tego nie podejmuję ale jak chcesz mogę Ci pokazać albo opowiedzieć
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzeebcio Zobacz posta
    ... Albo jakieś hasła tylko a resztę doczytam? Bardzo dziękuje za poświęcony czas.
    Nikt nie chce pomóc ?
    No to kilka haseł : kuweta, koreks, wywoływacz, utrwalacz, klisza, powiększalnik, maskownica, suszarka, orwo, fotopan,
    ... to były czasy.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 01-11-2016 o 22:36

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Nikt nie chce pomóc ?
    No to kilka haseł : kuweta, koreks, wywoływacz, utrwalacz, klisza, powiększalnik, maskownica, suszarka, orwo, fotopan,
    ... to były czasy.
    zapomniałeś o termometrze, oliwkowej żarówce i zegarze ciemniowym
    -------------------------------------------------
    Napisz wyraźniej o co chodzi!
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    Sorry, czegoś kompletnie nei rozumiem: chcesz napisać pracę o czym, czego nie wiesz? O różnicach, jakich nie znasz? Domyślam się, że wiesz cokolwiek o cyfrze, ale pytasz o jakieś podstawy z ciemni analogowej - bo chcesz o tym pisać jakąś pracę? To znaczy tematem będą twoje mgliste wyobrażenia, czy na szybko załapane dwie anegdotki z ciemni bez wchodzenia w szczegóły, żeby się nei zbłaźnić niewiedzą?

    Chryste, czy naprawdę teraz ludzie piszą dysertacje o tym o czym nie mają pojęcia?

    Wiedziałem, że świat schodzi na psy, ale nie myślałem, że tak szybko...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Z ust mię pan to wyjął, nie włożywszy uprzednio.

  10. #10

    Domyślnie

    Podobnie pomyślałem, wydaje mi się że jedynym wytlumaczeniem pisania pracy na temat o którym się nic nie wie jest zadanie domowe ale to nie zwalnia z czytania książek l, googlowania.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Które szkło po analogach?
    By JacekCz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 18:56
  2. Fotografowanie w obiektach sakralnych - wyjaśnienia
    By ALF in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 18:30
  3. Informacje o analogach
    By step.tom in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2006, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •