Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Iwona

  1. #1

    Domyślnie Iwona

    Witam!
    Co sądzicie o tym portrecie? to są moje początki z fotografią

    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-11-2016 o 11:49 Powód: "Uwidocznienie" zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie

    Napiszę Ci jako amator, ale chciałabym żeby ktoś z zaawansowanych to skomentował, wtedy oboje się nauczymy czegoś nowego, bo mogę nie mieć w ogóle racji

    1. Na twarz pada cień, lepiej wyglądałoby doświetlenie lub ustawienie modelki tak, by słońce padało na twarz, bo jest bardzo ładne, o ciepłym odcieniu. Powiedziałabym, że pora prawie idealna na jesienne zdjęcie.

    2. Prawa ręka. To jest idea każdego fotografa, ale może ładniej wyglądałoby, gdyby trzymała ją nieco inaczej?

    3. Nie jest troszke ciasno u góry?

    4. Buty modelki bardzo zlewają się z tłem.

    Ciekawa jestem opinii. O aspektach technicznych akurat nic nie mogę powiedzieć, jeszcze się uczę. Dla mnie zdjęcie jest miłe w odbiorze.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zacznę od technicznych kwestii... Lepiej się ogląda zdjęcie, które widać na forum, więc szybko rzucam koło ratunkowe: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0 i zachęcam do pokazywania zdjęć od razu, nie po kliknięciu Przy okazji pamiętaj o regulaminowym rozmiarze maksymalnym zdjęcia
    Teraz o zdjęciu... Jest tak sobie. Jeżeli to miało być coś w rodzaju portretu sylwetki, to fajnie byłoby, żeby ostra była cała sylwetka, albo przynajmniej twarz, a nie rękaw bluzki i krawędź sukienki. D300s jest dość dobry w zakresie punktów ostrości, wcale nie musi być to centralny. Druga sprawa, dla dobra odbioru, pryszcze na czole i pod brodą muszą zniknąć. Trzecia kwestia, to poza, która bardzo niekorzystanie przedstawia nogi... Stopa, łydka i udo wydają się strasznie wielkie, zakładam że w rzeczywistości takie nie są, a tutaj wyglądają po prostu źle. Niestety z nogami trzeba dość ostrożnie kombinować, żeby zachować ich proporcję, albo ukryć niedoskonałości. Przydałaby się blenda do twarzy, ale o tym pisała Marei.
    Zdjęcie jest dobrze wymyślone i kiepsko wykonane i obrobione. Pomysł ok, więc ja bym się pokusił o powtórkę A no i logo się będzie nie podobać większości tutaj... Pozdrawiam serdecznie!

    Ps. Może powinienem dodać, że to też ocena amatora
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-11-2016 o 12:22

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja zacznę od technicznych kwestii... Lepiej się ogląda zdjęcie, które widać na forum, więc szybko rzucam koło ratunkowe: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0 i zachęcam do pokazywania zdjęć od razu, nie po kliknięciu Przy okazji pamiętaj o regulaminowym rozmiarze maksymalnym zdjęcia
    Teraz o zdjęciu... Jest tak sobie. Jeżeli to miało być coś w rodzaju portretu sylwetki, to fajnie byłoby, żeby ostra była cała sylwetka, albo przynajmniej twarz, a nie rękaw bluzki i krawędź sukienki. D300s jest dość dobry w zakresie punktów ostrości, wcale nie musi być to centralny. Druga sprawa, dla dobra odbioru, pryszcze na czole i pod brodą muszą zniknąć. Trzecia kwestia, to poza, która bardzo niekorzystanie przedstawia nogi... Stopa, łydka i udo wydają się strasznie wielkie, zakładam że w rzeczywistości takie nie są, a tutaj wyglądają po prostu źle. Niestety z nogami trzeba dość ostrożnie kombinować, żeby zachować ich proporcję, albo ukryć niedoskonałości. Przydałaby się blenda do twarzy, ale o tym pisała Marei.
    Zdjęcie jest dobrze wymyślone i kiepsko wykonane i obrobione. Pomysł ok, więc ja bym się pokusił o powtórkę A no i logo się będzie nie podobać większości tutaj... Pozdrawiam serdecznie!

    Ps. Może powinienem dodać, że to też ocena amatora

    Dziękuje za wskazówki są bardzo cenne.

    Mam jeszcze jedno zdjęcie do oceny, troszkę lepiej się przyłożyłem do retuszu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ps. Może powinienem dodać, że to też ocena amatora
    Amatora? To co ja powinnam napisać, przedszkolaka?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja zacznę od technicznych kwestii... Lepiej się ogląda zdjęcie, które widać na forum, więc szybko rzucam koło ratunkowe: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0
    Ja dodam, że nigdy nie kasuje końcówki linka a zdjęcia i tak wyświetlają się poprawnie...

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Iwona
    By koral in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2019, 11:08
  2. [ Portret ] Iwona
    By borysek01 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2014, 19:48
  3. [ Portret ] Iwona
    By BOSS in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 19:46
  4. [ Portret ] Iwona
    By Kwiatek111 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:54
  5. [ Portret ] Iwona
    By KOZI2000 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •