Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 94
  1. #31

    Domyślnie

    Przesiadłem się z pierwszej wersji na g2 jest o niebo lepiej . Af szybszy celniejszy , stabilizacja o niebo lepsza jak w jedynce . Muszę dodać tez o uszczelnieniach na razie super w pierwszej wersji pod siatka glony miałem z siatki pyłki w środku i co pewien czas serwis i czyszczenie dwójki używam od listopada i na razie nic . Dla mnie tamron się poprawił

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzięki, a już miałem kupić wersję pierwszą...

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Dzięki, a już miałem kupić wersję pierwszą...
    Znalazłem bardzo fajne porównanie obu wersji:
    https://www.youtube.com/watch?v=81QTEsRb7wA

    Co prawda Twój post jest sprzed roku, ale może ktoś będzie się obecnie zastanawiał, na ile G2 jest lepsza i może ten filmik mu pomoże.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #34

    Domyślnie

    Bez porównania g2 jest lepszy od jedynki. Af celniejszy i szybszy .Stabilizacja jest mega dobra w pierwszej wersji to tak jak by jej nie było. Jedynki używałem przez dwa lata to często była czyszczona bo pyłki sala jak odkurzacz co do dwójki mam też już dwa latka i nic czysta uszczelnienie super .Aha jedynka mi potrafiła w czatowni zaparować zima , a dwójce nigdy mi się to nie zdarzyło .Warto jedynkę zmienić na g2.
    Ostatnio edytowane przez ostek ; 19-12-2019 o 07:14

  5. #35

    Domyślnie

    Podłączę się w tym temacie z pytaniem technicznym - czy mozna uzywać podczas zmiany ogniskowej nie pierścieni, pokrętła a na tzw. przestawiania na pompkę ?

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Podłączę się w tym temacie z pytaniem technicznym - czy mozna uzywać podczas zmiany ogniskowej nie pierścieni, pokrętła a na tzw. przestawiania na pompkę ?
    Wydaje mi się, że takie cuda ma tylko Sigma Sport...

  7. #37

    Domyślnie

    Napiszę coś o używaniu na pompkę .Kupiłem od Huberta Gajdy Raincover (http://www.huganature.pl/sprzet.php?id=66&lang_id=pl) tak aby zabezpieczyć obiektyw . Niestety po nałożeniu bardzo trudno zmieniać ogniskową zacząłem ukazywać na pompkę , nie wiem czy to nie szczęśliwy traf ale siad mi po pewnym czasie silnik .Jak wrócił z naprawy gwarancja dłuższy czas nie nakładałem ochrony .Niestety pogoda jesienna zmusiła mnie do tego czyny . Oczywiście po używaniu na pompkę po jakimś czasie znowu siada silnik .Nie wiem czy to przyczyna ale teraz wolę nie ryzykować.

  8. #38

    Domyślnie

    Czytałem tu na forum że potrafi przy trzymaniu w dół sam się wysunąć albo przy trzymaniu do góry zamknąć. Czyli jego bezwładność jest duża i stąd moje pytanie. Wiem że są blokady pozycji .

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Czytałem tu na forum że potrafi przy trzymaniu w dół sam się wysunąć albo przy trzymaniu do góry zamknąć. Czyli jego bezwładność jest duża i stąd moje pytanie. Wiem że są blokady pozycji .
    To ponoć głównie przypadłość G1, ale nie miałem w rękach żeby sprawdzić. Blokada transportowa jest na 70, na każdej innej działa blokowanie ogniskowej. Może i dałoby się go tak używać, ale zdaje się że producent takiej opcji nie przewidział Za co go z przodu trzymać? Za osłonę słoneczną? Nie wiem... Sprawdzę jak nabędę za jakiś czas

  10. #40

    Domyślnie

    Robiłem już trochę zdjęć tym G2 w terenie. Bardzo fajne szkiełko. Bawiłem się trochę ustawieniemi AF, bo zrobiłem sobie taki szablon do kalibracji ostrości (z netu pobrany). Wydawało mi się, że trafia w punkt, ale na szablonie wyszła konieczność korekty -5 z moim D750. Tylko to testy w mieszkaniu były, więc ostrzenie odbywało się z ok. 3 metrów. Muszę to jeszcze w terenie raz sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello666 ; 19-01-2020 o 15:57
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [Rajdy terenowe] Baja Poland 2013
    By darekj in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:15
  2. Buty terenowe
    By TMB in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 10:23
  3. [ Portret ] n a t a l i a [testy]
    By nonnatus in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 19:33
  4. Wyprawy Terenowe 4x4
    By mroowa in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:00
  5. [ Portret ] testy
    By push in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •