Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    QUOTE; Nie zgodzę się też z tym, ze P900 ma wszystkie nastawy w manualu. Nie ma manualnej ostrości ustawianej na nieskończoność co jest dużym upośledzeniem. To jest dostępne tylko w kilku trybach automatycznych.
    ......................
    Wszystko pięknie, zgadzam się całkowicie, ale to jest wyłącznie narzędzie do szybkiego wykonania określonych zadań w określonych sytuacjach.
    Nie posiada gniazda na zewnętrzną lampę błyskowa , irytujące, prawda? Tylko po licha dwumetrowej ogniskowej błysk? A byłby przydatny w wysokich pomieszczeniach jak np. nawy kościelne, można uzyskać czasem zgodę na błyskanie. Ta wbudowana nie sięga.
    Nie jest to mój jedyny aparat, jak chcę zrobić coś inaczej albo lepiej to biorę inne narzędzie.
    Dlatego zachwycam się tym wielgachnym obiektywem z doklejonym korpusem, nie marudzę że brak tego i owego.
    Fiat 126 był moim pierwszym czterokołowcem, kolega jeździł garbusem.
    Kiedyś wyraziłem opinię że ten mój fiacik byłby fajniejszy gdyby miał silnik z przodu i był dłuższy.
    Kumpel roześmiał się i powiedział, taki samochód istnieje, nazywa się Fiat 127, tylko ty jesteś dziadem i na niego cię zwyczajnie nie stać.
    Z aparatami fotograficznymi jest identycznie, można kupić to co sie pragnie tylko trzeba mieć też coś w portfelu.
    A wszystkie firmy pilnują aby nie stworzyć jednego uniwersalnego aparatu fotograficznego, nawet za duże pieniądze.
    Pozdrawiam
    ps. W trybie manualnym jest znacznik nieskończoności ale ręczne ustawianie ostrości na dłuższych ogniskowych to zawracanie głowy.
    Sprawdza się natomiast przy makro. Praktycznie nie używam tej metody ostrzenia.
    Często korzystam z silnej dodatkowej lampy błyskowej wyposażonej w foto-celę.
    Lampa jest doklejona do aparatu na szynie. Ma ręcznie regulowaną moc palnika który jest obrotowy.
    Pomaga zdecydowanie.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś mnie. Ja wiem, że to compact i bynajmniej nie chcę przenosić silnika do przodu. Na tej zasadzie co napisałeś to po co w takim razie ten aparat ma trym manualny? W dodatku producent twierdzi, że wszystkie parametry ustawia się tam ręcznie. Nie irytuje mnie brak gniazda na lampę (gdyby było to ok, ale nie ma). Nie chodzi o zmianę konstrukcyjną tylko o to, że skoro od strony oprogramowania jest wsparcie dla trzymania na stałe punktu nieskończoności ostrości to czemu akurat w trybie manualnym tego nie ma. Ostatecznie to jedna z podstaw manualnego sterowania. Nawet w analogowych starych aparatach manualnych, nawet w obiektywach o zmiennej ogniskowej, punkt nieskończoności ostrości był. Sam piszesz, że to aparat do szybkiego robienia zdjęć więc brak dostępności tej opcji akurat nie przyspiesza wykonywania zdjęć. A co do trybu manualnego i manualnej ostrości to nie ma punktu nieskończoności dostępnego jak twierdzisz. A mnie chodzi tak naprawdę o łatwe i szybkie wykonywanie nocnych zdjęć na dostępnym w trybie manualnym czasie otwarcia migawki 15s a niestety w nocy ręcznie ostrości nie ustawię, bo nic nie widać, automatyczna sobie nie radzi i trzeba zaklinać rzeczywistość przechodząc w tryb np. sztucznych ogni, ustawić ogniskową, potem przejść na tryb ręczny z ręczną ostrością żeby się sama ostrość nie przestawiła i dopiero robić. Owszem, można ale przy każdej zmianie ogniskowej trzeba ten manewr powtarzać a to (co podkreślę raz jeszcze) nie sprzyja temu do czego wg. Ciebie aparat jest stworzony czyli do szybkiego wykonywania zdjęć.

    Z innej beczki - nie myślałem o dopinaniu (czy też jak pisałeś przyklejaniu) lampy, bo taka pewnie kosztuje więcej niż ten aparat, ale ciekawi mnie jak zsynchronizowałeś błysk z migawką.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam. Dzień ponury wszędzie chmury.
    Z tą nieskończonością można uznać że jest problem.
    MF.znak nieskończoności i ręczna regulacja jest dostępna na PASM. Zawsze.
    Działa to różnie, ja z moją wadą wzroku wolę AF ale ustawiam ręcznie ostrość z ręki do ogniskowej 400 mm jak dłużej to podparcie bo obraz zaczyna uciekać.
    Wizjer przy oku a prawy kciuk kręci
    Dłuższa ogniowa już musi być statyw.Monopod albo sznurówka. Przyznam się że zaćmienie księżyca robiłem ze statywu, rezultaty moim zdaniem lepsze od tych prezentowanych w TV.
    Nocą robię zdjęcia wyłącznie z ręki na odpowiednim programie, mnie to wystarcza choć podpieram ciutek, jak mogę.
    Aparat sam wyłącza stabilizację w tym programie, jak jest osadzony na statywie. Długie czasy to i duże szumy co konstruktorzy przewidzieli więc mam serię zdjęć i wybór jednego, może nie zawsze najlepszego ale ten typ tak ma i akceptuję to, moje zdjęcia nie stanowią ilustracji w albumach bo zawodowcy robią to lepiej.
    W trybie scena każdy programik ma do wyboru coś co jest potrzebne. Tak uważali projektanci.
    Przy sztucznych ogniach mamy pełną nieskończoność i przysłonę 8 i czas 4"
    Wszystkie opcje są widoczne na ekranie nie pozostaje nic innego jak eksperymentować.
    Pisałem, że musiałem pozbyć się nawyków z lustrzanek. Programy są zoptymalizowane do konkretnej sytuacji.
    Jest to zwyczajna ingerencja w podświadomość fotografa, to do tego nie służy! Nie zawracaj sobie głowy!
    Zdjęcia na koncertach robię na programie Sport i jest lepiej niż dobrze.
    HDR używam w złym oświetleniu i mam to co chcę. Tryb muzeum jest super do pomieszczeń gdzie nic się nie rusza itd.
    Jest DL Niko przydatne w dni pochmurne, są też inne nastawy ale trzeba złamać dotychczasowy tok myślenia mając ten aparat w ręce.
    A odnośnie lampy, to kosztowała 260 pln, jest manualna ale ma palnik obrotowy, sterowanie radiem, odpala na foto-celę jako dodatkowa stawiana na stopce, ma pilota do radia, ale to w p900 nie działa, synchro 1-2 kurtyna i tryb manualny, nie pracuje z każdym aparatem ze stopką.
    Szyna 10 złociszów a w porywach 15-20. Nie podaję nazwy bo toto ma kilka imion symboli.
    Tthinklite... chyba bo na korpusie wstydzą się napisać
    Uczę się teraz lampologii niby wiedziałem, niby...
    Fajna zabawka.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    To się dogadaliśmy w końcu co do tej ostrości.

    Natomiast zgadzam się cały czas, że to compact ale też i wymagam aby jednak skoro jest tryb manualny to aby dało się tam nieco więcej niż się da. Szkoda.

    Co do nocnych - ja właśnie jednak wolę nocne robić na manualnych ustawieniach i lepiej to wychodzi chociaż przyznam, że jestem pod pozytywnym wrażeniem automatyki p900. Ma jednak w paru programach na tyle poważne niedociągnięcia, że wolałbym jednak robić to ręcznie

    Niekwestionowanym hitem jest natomiast program księżycowy. Tym aparatem nie udało mi się lepiej księżyca zrobić a mamualu Ale smugi gwiezdne to jednak porażka.

    Co do lampy - rozważę, ciekawy pomysł mi podsunąłeś

    Na chwilę obecną walczę z osłoną przeciwsłoneczną. Trafiłem na wątek w tej sprawie i kupiłem elegancko redukcję na 82mm i tulipana takiego jak tam na zdjęciach ale niestety on jest za długi jak się okazało a nie mogę się doprosić nikogo aby podsunął osłonę, której nie widać na 24mm. Do tej pory cisza. Może Ty masz rozwiązanie ?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja ostatnio bawię się w przelotówki i wziąłem się też za księżyc. Warunki w miarę dobre. Fotki robione na statywie, troszkę ostrzenia i poprawek i jest naprawdę spoko. Jak na kompakt, daje sobie radę doskonale.

    http://share.pho.to/AgWAe/original

  6. #26

    Domyślnie

    WOW. Ja robiłem raczej całą tarczę, w każdym razie znacznie pełniejszą. Wiem że ten aparat ma potencjał w zakresie zdjęć Księżyca, ale jestem pod wrażeniem Twojej foty! Muszę poćwiczyć i powalczyć

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. Nikon P900 zdjęcia seryjne z samowyzwalaczem
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 00:18
  3. Coolpix p900- optyka i plamka
    By darekdop in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 21:38
  4. Coolpix p900 - wielka niewiadoma
    By buli1967 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 19:59
  5. Ostrość - Nikon D50
    By Michael.S in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 16:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •