Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Zawsze byłam wygodna i robiłam zdjęcia na automacie, wcześniej posługiwałam się lustrzanką Canon 450d i nigdy nie używałam trybów półautomatycznych ani manualnych, postanowiłam przesiąść się na coś innego i wybrałam p900 ale ciężko jak na razie mi sobie z nią poradzić, wszystkie rady pomogły a ja wyszukałam sporo artykułów i będę próbowała się trochę podszkolić bo jak na razie to słabo wygląda przyjaźń między mną a p900 ostatnia rada pomogła dziękuję !!

  2. #12

    Domyślnie

    Porównywanie tego aparatu do lustrzanki nie ma większego sensu. Jedyne, co mają podobnego, to gabaryty i waga. Zdjęcia z P900 będą prawie na pewno gorsze, niż z 450D.
    Inna sprawa, że tryby automatyczne w lustrzankach Nikona też nie działają super (choć też nie są tragiczne moim zdaniem). Być może w Canonie tryb auto działa lepiej. Trybów tematycznych nie używałem.

    Nie masz powodu, żeby się się bać trybu A. Działa on prawie tak, jak auto, tylko masz kontrolę nad przysłoną. I odblokowuje się możliwość ustawiania jeszcze innych parametrów, jak kompensacja ekspozycji, czułość, autofokus itp. A jeśli nie będziesz ich przestawiać, to po ustawieniu przysłony aparat powinien działać praktycznie tak, jak w auto.

    edit: A i w trybie A lampę aktywuje się ręcznie, co dla jednych jest zaletą, dla innych wadą.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 31-10-2016 o 16:25

  3. #13

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że jakoś opanuje ten aparat. W nikonie jak dla mnie zdjęcia mają znacznie lepsze kolory są intensywne. Zoom jest idealny dla samego oglądania odległych rzeczy. Jednak myślałam że ogólnie w kompakcie wykonywanie zdjęć będzie łatwiejsze niż w lustrzance niestety się zawiodłam. Ale mam przynajmniej cel aby się podszkolić w robieniu zdjęć mam nadzieje że zaprzyjaźnię się z trybem A i pomoże mi on robić znacznie lepsze zdjęcia. Mam go od niedawna i szczerze mówiąc jak na razie wykonywałam nim zdjęcia tylko w pomieszczeniu przede wszystkim mojego małego dziecka, zobaczymy niedługo jak poradzi sobie na dworze

  4. #14

    Domyślnie

    @sl011 - "Zdjęcia z P900 będą prawie na pewno gorsze, niż z 450D"
    A mógłbyś jakieś zdjęcia na poparcie tej tezy załączyć, pokazujące przewagę w prawie każdej kategorii 450D, czy teoretyzujesz?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    @sl011 - "Zdjęcia z P900 będą prawie na pewno gorsze, niż z 450D"
    A mógłbyś jakieś zdjęcia na poparcie tej tezy załączyć, pokazujące przewagę w prawie każdej kategorii 450D, czy teoretyzujesz?
    Czyżby aż tak źle?
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  6. #16

    Domyślnie

    Obiektyw z taką ogniskową do lustrzanki kosztowałby majątek więc ciężko porównywać, do zdjęć we wnętrzach są lepsze/tańsze kompakty, ten jest ciekawą opcją na słoneczne wakacje, a nie wnętrza.
    @sl011 - "Zdjęcia z P900 będą prawie na pewno gorsze, niż z 450D"
    A mógłbyś jakieś zdjęcia na poparcie tej tezy załączyć, pokazujące przewagę w prawie każdej kategorii 450D, czy teoretyzujesz?
    Nie ma sensu porównywać, starej matrycy 450D do nowej, ale malutkiej P900, obie mają jakieś zalety
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  7. #17

    Domyślnie

    Witam, może coś pomogę.
    Zoom w p900 ma minimalną odległość ostrości zależną od ogniskowej.
    Długa ogniskowa dalekie obiekty zwierzaki domowe robimy z bliska. 70mm wystarczy albo mniej.
    Otwieram scena - zwierzęta - zdjęcia seryjne i robię serię w automacie... będzie ostro i z możliwością wyboru kadru.
    W plenerze polecam na to co się rusza proponuję scena - sport - i spora odległość od obiektu. obraz kadrujemy i hulaj dusza.
    W tym aparacie walczę z nawykami do luster, robić zdjęcia i czytać fora i instrukcję, jest pomocna.

  8. #18

    Domyślnie

    Adam ma rację. To compact a nie lustrzanka i faktycznie zachowuje się jak kompakt. Trudno zaszaleć. Ale Karolina też ma sporo racji, bo aparat ma spory potencjał. Ale jako compact cały czas. Sam po przeczytaniu wpisu Adama zrobiłem celowo 3 zdjęcia chmury, z ręki. Światło nieciekawe. 1 - tryb A z przysłoną 8 (max). 2 - Tryb automatyczny. 3 - Scena automatycznie dobierana przez aparat - wybrało krajobraz więc poprawnie. Wynik taki, że zdjęcia się prawie nie różnią. Największe szumy w trybie A Najmniejsze odchylenie ostrości w Scenie a najlepsze na pełnym automacie. Generalnie wszystkie te 3 zdjęcia próbne nie powalają a nawet nie są znośne.

    Natomiast jeśli się Karolinie chce (czy każdemu) to warto się pobawić mimo niektórych irytujących ograniczeń jak np. brak ustawienia manualnej nieskończoności w trybie M czy maksymalny czas otwarcia migawki 15s. O przysłonie max 8 nie mówię, bo to sprawa optyki a nie firmware. Tak czy inaczej ja próbuję się bawić i czasem wychodzi ładnie a czasem irytacja na maksa.

  9. #19

    Domyślnie

    Tak naprawdę to "zakochałem" się w tym modelu Nikona.
    Co jest niezbędne do zabawy w zamrażanie czasu?
    Aparat.... i to bez znaczenie jaki. Ja szalałem w dawnych czasach Smieną 8, zawsze były wściekle ostre zdjęcia , 40 mm ogniskowa ideał na ulicę i wnętrza.
    Trzeba było podejść do obiektu i uważać aby nie przesadzić, jasne że nie byłem zachwycony, marzyłem o lustrzance. Dziś do obiektu nie podchodzę bo mam w zapasie 2 metry ogniskowej.
    Marzenia się ziściły i obecnie posiadam mini muzeum sprzętu, dwie lustrzanki analogowe coś z dalmierzem, trzecie lustro Zenit, będący szczytem marzeń i śmiecie pod postacią nagromadzonych akcesoriów.
    Cyfra zmieniła wszystko, utrudniła życie, zmusiła do myślenia jak obsługiwać mini komputery w aparatach fotograficznych.
    Możliwości są nieograniczone, wszystko można tylko należy umieć to zrobić.
    Podobnie jak z instrumentami elektronicznymi, kosmos dźwiękowy. Tylko należy najpierw nauczyć się grać z nut na tradycyjnym instrumencie.
    P900 jest kwintesencją aparatu fotograficznego dla amatora takiego jak ja. Teleobiektyw potwór, wszystko dostępne w obsłudze aparatu jak w lustrzance i praktycznie nieograniczona ilość kombinacji w łączeniu nastaw aparatu.
    zaczynam myśleć poważnie o pozbyciu się części posiadanego sprzętu.
    Jak robię foty resztą tego co mam to zawsze żałuję że p900 został w domu.
    Nie jest istotne że to kompakt, że szumi, że brak RAW i większej przesłony od 8.
    Istotne jest że mam zrobione ujęcie które jest niemożliwe do wykonania innym aparatem.
    Sprawy związane z estetyką i wyrazem prezentowanj fotografii to temat kosmos.
    Oglądamy najlepszych artystów i cieszymy się tym co mamy jeśli udało się nam, uchwycić jakiś niepowtarzalny moment z życia otaczającego nas świata.
    I to jest sens zabawy fotografią.
    Pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie

    Masz rację. W zasadzie do Twojej opinii mam tylko drobne zdania odrębne
    p900 jest compactem i zapewne dlatego producent go trochę zupośledził jeśli mogę tak to nazwać. Masz racje tylko np. do nocnych zdjęć i czas max 15s to za mało i przysłona 8 jest za mała (to akurat można kompensować filtrem - jedynie traci się głębię). Brak RAW można przeboleć chociaż to odpowiednik analogowej kliszy a ja nie tylko pstrykałem zdjęcia ale i wywoływałem i później sam robiłem odbitki. W cyfrze to daje RAW. Nie zgodzę się też z tym, ze P900 ma wszystkie nastawy w manualu. Nie ma manualnej ostrości ustawianej na nieskończoność co jest dużym upośledzeniem. To jest dostępne tylko w kilku trybach automatycznych.

    A Smiene też miałem i piękne zdjęcia nocne mi wychodziły

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. Nikon P900 zdjęcia seryjne z samowyzwalaczem
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 00:18
  3. Coolpix p900- optyka i plamka
    By darekdop in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 21:38
  4. Coolpix p900 - wielka niewiadoma
    By buli1967 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 19:59
  5. Ostrość - Nikon D50
    By Michael.S in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 16:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •