Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Zabawa w RAWki nr 122 - ANALOGOWA

    Witajcie

    Lecimy dalej w temacie zdjęć analogowych. Tym razem dopuszczam kolor ponieważ jest to oryginalny plik .tiff ze zeskanowanej kliszy z aparatu analogowego. Jeżeli chcemy wygrać aparat opisany w tym wątku bierzemy udział i zgarniamy punkty Chciałem aby było możliwe używanie filtrów NIK. Jednak przegłosowaliście, że to bez sensu więc teraz już tego NIE UŻYWAMY!!!.

    REGULAMIN: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217031

    Termin nadsyłania prac mija 01.11.2016 o godzinie 22:00 (tak jak na to zagłosowaliście w ankiecie).

    Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku
    Wyłonienie zwycięzcy, lub dogrywka (1 dzień)

    Autorem rawa jest: @madebyzosiek

    Plik tiff do ściągnięcia:
    https://www.dropbox.com/s/2h855elgu7...i_122.tif?dl=0

    Obrobione pliki wysyłamy na maila pojedynki.nikoniarze@gmail.com

    W razie problemów z pobraniem pliku, proszę o PW.
    Pliki XMP też proszę oznaczać swoim nickiem (XMP nie wysyłamy z racji tego iż się nie da wygenerować)


    "Zgodnie z prośbą i moją wcześniejszą deklaracją, przesyłam rawa do edycji na zabawę w RAWki nr 122. Zdjęcie przedstawia najbardziej uśmiechniętego psa na "Nikoniarzach", czyli Czarka, który zaraz po mojej małżonce jest najczęstszym bohaterem moich zdjęć. Sama fotografia została wykonana Nikonem FE oraz testowaną wtedy portretówką, Nikkor Q 135 2.8 NonAi. Życzę owocnej zabawy z Czarkiem i czekam niecierpliwie na efekty. " ~madebyzosiek


    Nasza galeria zrobiona przez użytkownika clusca: https://www.flickr.com/photos/nikoniarze/

    Miłej zabawy


    Przypominam, że istnieje możliwość subskrypcji zabawy jeżeli nie chcecie przegapić kolejnej zabawy. Wystarczy wysłać do mnie PW z adresem e-mail
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    No moja psina Cisza tu taka... Nikt nie chce OT zrobić? Ja się biorę w takim układzie za tego rawa jeszcze raz

  3. #3

    Domyślnie

    Bo twoje zdjęcie to już jest całkiem ładny analog i nie ma tu co "psuć" suwakami. Kwestia gustu jak to obrobić. Pewnie można w BW iść + rysy i inne upiększenia jak to już było w poprzedniej edycji, stąd człowiek musi się głębiej zastanowić.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Bo twoje zdjęcie to już jest całkiem ładny analog i nie ma tu co "psuć" suwakami. Kwestia gustu jak to obrobić. Pewnie można w BW iść + rysy i inne upiększenia jak to już było w poprzedniej edycji, stąd człowiek musi się głębiej zastanowić.
    Jednak ryski prosiłbym robić za pomocą PS-a a nie NIK-a

    Chyba, że znajdzie się minimum 10. osób i temu zaprzeczy więc czekam na propozycje
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    a to ps jest dozwolony? zawsze myślałem, że tylko wywoływarki raw, a nawet jeśli ps to właśnie jako wywoływarka tylko
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    No to ryski zrobi przy pomocy LR? Zdradzi ktoś?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Spiryt Ty to się wreszcie określ co jest dopuszczalne a co nie bo ciągle jak baba zmieniasz zdanie
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Bo twoje zdjęcie to już jest całkiem ładny analog i nie ma tu co "psuć" suwakami. Kwestia gustu jak to obrobić. Pewnie można w BW iść + rysy i inne upiększenia jak to już było w poprzedniej edycji, stąd człowiek musi się głębiej zastanowić.
    No więc właśnie, jako dowód na to, że analog to nie tylko rysy i sepia Ale jak mnie jeszcze kierownik @spiritus dopuści, to dam masakrę analogową (miałem taki plan na początku), albo może coś co wyszło, ale zabawy wymaga sporo

  9. #9

    Domyślnie

    Nie no jasne, analog to nie ryski, ale w sumie negatywy różne czy sposoby wywołania w ciemni to już właśnie niuanse, które zależą od gustu, a czasami i tak różnią się minimalnie w tym co się dostanie na końcu (na papierze )
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie, jakbym miał wymienić problem tego skanu, to jest to tylko kolorystyka. Tutaj jest pole do popisu, chyba że ktoś pójdzie w BW. Natomiast czasem taki skan, to jest masakra. Są też aparaty, które sobie z pomiarem światła radzą lepiej i gorzej. FE ma pomiar bardzo dokładny, więc i naświetlone zdjęcie jest poprawnie. Ale już na przykład pomiaru z Prakticy to trzeba się nauczyć używać. Ale ciekawy jestem, czy z takiego analoga z ogoniastym bohaterem można wytworzyć to coś Zapraszamy z Czarkiem

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Analogowa zabawa w RAWKI 121 - głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 23:00
  2. Zabawa w RAWki nr 121 - ANALOGOWA
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 00:41
  3. Zabawa w RAWki no 9
    By sea21 in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 21:17
  4. Zabawa w RAWki No. 4
    By Slon in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 00:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •