Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Dominka

  1. #21

    Domyślnie

    Wg mnie 5 i 8 najlepsze.

  2. #22

    Domyślnie

    fajne, pierwsze i ostatnie najbardziej mi się podobają

  3. #23

    Domyślnie

    A mozna wiedzieć jakie ustawienia byly przy zdjęciach ? ISO 100 ? 1/200? Przysłona f8? 3 lampy ? Dzieki

  4. #24

    Domyślnie

    cześć - podzielę się trochę wiedzą - może komuś się przyda
    diagram który pokazuje mniej wiecej jak zostało rozmieszczone oświetlenie macie poniżej, ale z grubsza wyglądało to tak:
    za modelką stał duży softbox 140x100 cm służący jako tło do którego była wpięta lampa chyba Quantuum 300, przed modelką od góry wisiał na boomie srebrny BD z założonym dyfuzorem i lampą Quantuum 600 a od dołu postawiłem zrobionego własnoręcznie eyelightera - poniżej zdjęcie ( Eyelighter - zrobiony z rurek pcv giętych na ciepło palnikiem ( promień wygięcia na tzw "oko") i oklejony kocem ratunkowym - koszt...... jakies 30 zł ) Dla zainteresowanych po wpisaniu w wujka google hasła eyeligter wyskakuje markowy produkt firmy westcott - cena... ? "fajna" - mój spełnił swoje zadanie już przy kilku sesjach - jedyny minus - nie da się go poskładać i zajmuje sporo miejsca
    Na zdjęciach z zielskami w tle dołożyłem jeszcze z boku za modelką lampę fomei 400 z wrotami, gridem i zółtym filtrem imitując przebijające sie słońce - wrota i grid po to żeby lampa nie siała światłem na boki .
    Całość robiona Nikonem D800 ( tylko dla tego że moje D700 chwilowo miało inne zadania z zapiętą Sigmą 70-200 - wszystko na statywie
    Parametry ekspozycji:
    - iso 100
    - f 7,1
    - t 1/160
    teraz poglądowowo:
    diagram

    DIY eye lighter


    Inspiracje czerpałem z tego filmu:
    https://www.youtube.com/watch?v=bssP...A6psqgRacGcNR0

    Na moim profilu instagramowym dla zainteresowanych tematem można znaleźć krótki 2 minutowy filmik z mojej sesji piotr krzywicki
    co do retuszu:
    zdjęcia staram się robić z colorcheckerem po to żeby mieć jak najlepszy wyjściowy kolor skóry - bez znaczenia na to że potem w postprocesie nieznacznie go zmieniam np na krzywych
    wywołuje w ACR - ale tak naprawdę tylko podpinam profil wygenerowany przez colorchecker + profil obiektywu + WB z szarej karty i właściwie nic wiecej
    W PSie
    - retusz skóry metodą frequency separation
    - wyrównanie ( uwypuklenie) cieni na całej skórze metodą Dodge&Burn ( ja używam metody dwóch krzywych )- i tu słuszna uwaga Sailora że przesadziłem z retuszem - teraz po czasie jak patrze na te zdjęcia to zgubiłem za dużo szczegółów np na twarzy - to jest efekt zbyt intensywnego D&B
    - zabawa z kolorami - krzywe na poszczególnych kanałach - to jest zawsze indywidualna kwestia + np warstwa saturacji oczywiście tylko selektywnie ( czyli odpowiednio wymaskowana) po to żeby wzmocnić kolory w tym wypadku np na kwiatach.
    - uporządkowanie włosów - tu odsyłam Was do świetnego tutka Jacka Woźniaka na jego kanale na YT ( link znajdziecie poniżej) - ja co prawda nie korzystałem w pełni z tego tutorialu ale częsciowo tak
    https://www.youtube.com/watch?v=xKCi3pajFfo
    https://www.youtube.com/watch?v=08tKK7f7aDY
    - narzędzie liquify - do ust twarzy, nosa i własnie włosów
    - ostrzenie - np metodą frequency separation
    i ..... tyle
    Niestety nie da sie takiego czy też zbliżonego efektu osiągnąć w przysłowiowe 15 minut - nad każdym zdjęciem trzeba posiedzieć
    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •