Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "Zorza (nie) Polarna"


    Składanka z 20 fotek, d300s iso 1600 15s samyang 10mm

  2. #2

    Domyślnie

    Niebo świetne, kolory miodzio. Jedynie, w mojej opinii nie pasuje "pospolity" dół do tego co dzieję się na niebie.

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję kupno wężyka spustowego. Można będzie zastosować niższe ISO i dłuższy czas. No i dzięki temu gwiazdy będą się poruszały po łukach a nie robiły wężyki
    Powiedz sobie szczerze, czy podoba Ci się dół tego zdjęcia? Sądząc po zabudowaniach, z pewnością masz gdzieś w okolicy samotne drzewko/kapliczkę/cokolwiek co wygląda znacznie lepiej niż nieotynkowana chałupa sąsiada czy szopa na drewno.

    Także, kupuj wężyk, szukaj "podłogi" która nie zepsuje Ci zdjęcia i fotografuj dalej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Proponuję kupno wężyka spustowego...
    Hehehe... Zacznę od tego że ta składanka to takie żartobliwe nawiązanie do serii zdjęć kolegi Nemeth "Zorza Polarna"... Można otóż zobaczyć u nas takie dziwne struktury zorzo podobne, jeśli trafi się na odpowiednie chmury, dymy i światło... Chałupę sąsiad ma otynkowaną . "Wężyki" to skutek testowania Affinity i jego narzędzia"New Stack" - do składania gwizd się to niestety średnio nadaje, "Startrails" radzi sobie z tym znacznie lepiej, niestety na "maku" nie udało mi się narazie znaleźć darmowego odpowiednika tego programu. Powyższa składanka to fragment materiału jaki powstał przy polowaniu na meteory, jednego zresztą tu pokazywałem jak mi się wydaje. Wężyk spustowy posiadam, nawet kilka... , ba, nawet i statywy by się znalazły. Co do iso i czasów - były dokładnie takie jakie potrzeba . Dół tego to widok z mojego podwórka - generalnie do focenia kiepski, ale jak się akurat nie ma tego co się lubi... Koniec końców taka poświata nie trafiła mi się do tej pory nigdzie i nigdy

    Trailsy ala'Startrails i Meteor

    Ostatnio edytowane przez frogi ; 30-10-2016 o 10:21

  5. #5

    Domyślnie

    No to widzisz, nawiązanie zauważyłem, żartobliwości już nie. Pierwsze zdjęcie wygląda jak nieudana próba zupełnego amatora, który przesuwał statyw przy wyzwalaniu aparatu z guzika. A chałupa w lewym dolnym rogu wygląda na nieotynkowaną na pierwszy rzut oka i bez przybliżenia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    No to widzisz, nawiązanie zauważyłem, żartobliwości już nie. Pierwsze zdjęcie wygląda jak nieudana próba zupełnego amatora, który przesuwał statyw przy wyzwalaniu aparatu z guzika. A chałupa w lewym dolnym rogu wygląda na nieotynkowaną na pierwszy rzut oka i bez przybliżenia
    Wyjaśniłem chyba wszystko i zilustrowałem dodatkowymi pstrykami, a jak coś jest dalej nie jasne to służę chętnie dalszą pomocą. Jestem amatorem, prawda niezaprzeczalna.
    Proszę bardzo: oto powiększony fragment fotki, chałupa jest otynkowana, jeżeli tego nie widać, to już musi mi Szanowny Kolega uwierzyć na słowo...


Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zorza polarna - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 20:01
  2. [ Krajobraz ] "Zorza"
    By grzybb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 13:14
  3. Zorza polarna widziana z Polski
    By KaeF in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 21:40
  4. [ Krajobraz ] Podlaska "zorza"
    By Reju in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 03:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •