Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Jeśli numer seryjny Twojego aparatu widnieje na stronie Nikona jako wymagający wymiany migawki, to zdaje się, że zrobią Ci to także po gwarancji (bezpłatnie).
    Problem w tym, że on już był na tej akcji (jak pisałem powyżej).

    Czekam, może zrobią 3 akcję serwisową, jak nie, trzeba będzie płacić..
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  2. #22

    Domyślnie

    Kurcza felek, kup teraz nowy korpus. Wydasz kupę kasy i jeszcze bujaj się z niedoróbkami.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Kurcza felek, kup teraz nowy korpus. Wydasz kupę kasy i jeszcze bujaj się z niedoróbkami.
    Ten aparat ma 40 k. prześmigane. Zastanawiam się, czy nie wejść z nimi w bardziej oficjalny spór.
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  4. #24

    Domyślnie

    Powalcz. Nie odpuszczaj tak łatwo. D750 był pierwszym moim, który tyle problemów sprawiał. Moze się okazać, że nie tylko Ty masz taki problem.

  5. #25

    Domyślnie

    Z tą migawką to nie ma reguły. Na jednym z portali ktoś sprzedaje d750 z przebiegiem 226000, działający bez zarzutu
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #26

    Domyślnie

    Na portalach wszystko jest bez zarzutu i w punkt. A potem sie zaslaniamy normami producenta... nie wierzyc w brednie puki sie samemu nie sprawdzi .

  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Mam dwie sztuki d750. Jedne działa bez zarzutu, a drugi w tym roku zaczął się zawieszać na czasach 1/4000. Wysłałem do N i czekam aktualnie na kuriera, dziś powinien być już u mnie. Słyszałem jednak o przypadkach gdzie lustro się zacinało, aparat lądował w serwisie i dalej było to samo pół roku później i znów aparat na serwis był wysyłany. Z tymi akcjami serwisowymi to blokada lustra też podlega akcji serwisowej (dożywotniej)? Wydawało mi się, że tylko migawka i flara (czyli te dwa pierwsze wykryte defekty).

    Mam nadzieję, że problem nie wróci.

  8. #28

    Domyślnie

    Mój D750 wysyłam we wtorek do serwisu po raz drugi... Od wczoraj err pojawia się przy 1/4000. W zeszłym roku wymieniona została migawka z tej samej przyczyny, wytrzymało rok...

  9. #29
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Dopiero wczoraj miałem okazję sprawdzić aparat. Wygląda, że działa ok. Oby jak najdłużej

    Cytat Zamieszczone przez marektrz Zobacz posta
    Mój D750 wysyłam we wtorek do serwisu po raz drugi... Od wczoraj err pojawia się przy 1/4000. W zeszłym roku wymieniona została migawka z tej samej przyczyny, wytrzymało rok...
    Tę blokadę lustra rozpatrują Ci ponownie jako "akcje serwisową"* czy w ramach gwarancji?

    *- bo niby miało być dożywotnio niezależnie od gwarancji, ale nie wiadomo czy jedna naprawa dla jednego aparatu czy przy zawsze ujawniającej się wadzie aparatu.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonicq Zobacz posta

    Tę blokadę lustra rozpatrują Ci ponownie jako "akcje serwisową"* czy w ramach gwarancji?

    *- bo niby miało być dożywotnio niezależnie od gwarancji, ale nie wiadomo czy jedna naprawa dla jednego aparatu czy przy zawsze ujawniającej się wadzie aparatu.
    Jak to rozpatrzą to nie wiem...
    Za pierwszym razem chwilę po tym jak aparat wrócił z serwisu Nikon ogłosił akcje serwisową która obejmowała mój egzemplarz. Myślałem że objawy znikną raz na zawsze bo przecież wymienili cały układ migawki. Możliwe jest też to, że mimo tego że dostałem nową migawkę to niekoniecznie z dobrej partii. Zbyt dużo możliwości....

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d750 wymiana zespołu komory lustra
    By przemeksroka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 17:48
  2. problem z komp/ zawieszanie programow
    By Zuzus in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 20:24
  3. zamiennik HL-EL3 hahnel - zawieszanie lustra
    By fishaa in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 19:51
  4. D80 'zawieszanie się' aparatu
    By DawidK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-08-2007, 12:05
  5. Zawieszanie się lustra
    By macpalka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •