Close

Strona 1 z 2004 12311511015011001 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20032
  1. #1

    Domyślnie Zabawa fotograficzna - Co to jest?

    Szanowne Nikoniarki i Nikoniarze

    Zapraszam do nowej zabawy, która ma pobudzić naszą wyobraźnię oraz tzw. kreatywność.

    Zabawa ma polegać na prezentowniu na zdjęciu jakiegoś obiektu (przedmiotu, budynku, żywego stworzenia itp.) lub jego fragmentu, wycinka. Można też pokazać to w nietypowy sposób, z innej niż zwykle perspektywy. Uczestnicy zabawy zgadują co to jest lub do czego służy. Zasady udziału są podobne do tych z zabawy "Czy znasz Polskę/świat?" z pewnymi modyfikacjami.

    ZASADY UDZIAŁU:

    1. Po odgadnięciu autor zagadki może wstawić zdjęcie obiektu, na którym można go rozpoznać "od pierwszego wejrzenia", po czym nową zagadkę wstawia pierwsza osoba, która zgadła nazwę lub przeznaczenie obiektu z ostatniego zdjęcia.
    2. Czas na wstawienie zdjęcia to 48h. Po tym czasie zdjęcie wstawia poprzedni zwycięzca.
    3. W przypadku, gdy z góry zwycięzca wie, że nie zdąży wstawić zdjęcia, informuje o tym poprzednika w swoim poście z odpowiedzią.
    4. Zdjęcia mają mieć rozmiary zgodne z regulaminem forum.
    5. Jeżeli w ciągu 48h nie padnie prawidłowa odpowiedź, wstawiający zdjęcie umieszcza podpowiedź. Dopuszczalna ilość podpowiedzi - 2.
    6. Jeżeli mimo podpowiedzi nie będzie prawidłowej odpowiedzi, wstawiający umieszcza nowe zdjęcie bez przyznania punktu.
    7. Prezentujący zdjęcie może postawić wymagania odnośnie tego jak zidentyfikowany ma być obiekt na zdjęciu.
    8. Każdy ma prawo do trzech prób odgadnięcia obiektu, każda kolejna próba będzie nieważna. Można raz spróbować w poście, następne próby będą możliwe po zaprzeczeniu autora zagadki (niedozwolone jest przykładowo – wał korbowy? karburator? a może pompka do roweru?) Po każdej z dwóch podpowiedzi ilość prób się „zeruje”.
    9. Każdy zwycięzca kolejki dopisuje sobie punkt (sumuje punkty samodzielnie przy każdym nowym zdjęciu).
    10. W przypadku prawidłowego odgadnięcie z podpowiedzą przyznaje sobie 0,5pkt, a z dwoma podpowiedziami 0,25pkt.

    Mam nadzieję, że zabawa się przyjmie. Na początek taka zagadka: co to jest?

    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 22-10-2016 o 22:07

  2. #2

    Domyślnie

    Ślimak skrzypiec albo altówki?

  3. #3

    Domyślnie

    Brawo. To ślimak skrzypiec mojej żony Masz pierwszy punkt i wstawiasz zagadkę.

    1. cz4rnuch - 1 pkt

  4. #4

    Domyślnie

    No i ładnie, witamy w świecie szczegółów Cieszę się, że wystartowałeś i czekam niecierpliwie na zagadki

  5. #5

    Domyślnie

    Jako rozdziewiczacz nie mam wyboru i jestem zmuszony wrzucić coś z chmurki, ale na przyszłość lepiej się przygotuję. Co to jest? (mam nadzieję, że nie będzie takie łatwe jak pozostałe moje zagadki, ale w sumie to nie mam złudzeń ).


  6. #6

    Domyślnie

    Wygląda jak chlebowiec, czyli owoc drzewa bochenkowego.

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadza się, tzn jest to chlebowiec, ale czy akurat ten gatunek, zwany również Jackfruitem, to nie mam 100% pewności. Tak czy inaczej duży był więc punkt dla kolegi.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-10-2016 o 14:01

  8. #8

    Domyślnie

    No to witamy nowego kierownika, czekamy na następne zdjęcie "czegoś"
    A pomysł na zabawę świetny. Brawo dla @wojtekd3
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Na botanice znam się tyle co na geografii Marsa, ale udało się trafić.

    Ranking:
    1. cz4rnuch
    1. wojtekd3

    Oto zagadka. Chyba nie będzie trudna, to na razie rozgrzewka.

  10. #10

Strona 1 z 2004 12311511015011001 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa fotograficzna - "Czy znasz świat?”
    By madebyzosiek in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 4705
    Ostatni post / autor: 08-02-2018, 21:12
  2. Zabawa fotograficzna - "Czy znasz Polskę?"
    By madebyzosiek in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 4909
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 17:30
  3. UWAGA! Zabawa! Jaka jest jasność Twojego monitora?
    By mOSAd in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 241
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 21:45
  4. Szkoła fotograficzna
    By akein in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 07:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •