Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie drukowanie atramentem na płotnie ?

    witam
    mam takie pytanie,
    chcialbym wykorzystac moja drukarke epson L800 i sprobowac wydrukowac cos na tzw. plotnie.
    czy w ogole da sie na czyms takim drukowac?
    gramatura plociennej kartki a4 to od 280 do 340g (takie posiadam probki)
    czy jest cos na co powinienem zwrocic szczegolna uwage podczas wydruku?

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    W sterowniku wybierz jak najgrubszy materiał, stosowną jakość i lecisz. Drukuje na L800 bez problemu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    W sterowniku wybierz jak najgrubszy materiał, stosowną jakość i lecisz. Drukuje na L800 bez problemu.
    moglbys powiedziec cos wiecej na temat tego wyboru jak najgrubszego materialu? w ktorym miejscu to wybierasz?

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cokolwiek wybierzesz pow. 220g będzie ok. Chodzi o to, żeby drukarki nie ponosiło i w miarę delikatnie przesuwała płótno. Odhacz też "szybkie drukowanie" - głowica robi dwa przebiegi zamiast jednego. Trwa dłużej, ale jest bezpieczniej i jakość druku jest lepsza.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Cokolwiek wybierzesz pow. 220g będzie ok. Chodzi o to, żeby drukarki nie ponosiło i w miarę delikatnie przesuwała płótno. Odhacz też "szybkie drukowanie" - głowica robi dwa przebiegi zamiast jednego. Trwa dłużej, ale jest bezpieczniej i jakość druku jest lepsza.
    zaczne od konca, zawsze drukuje tylko w 1 przebiegu.
    a nadal nie wiem, w ktorym miejscu wybierasz gramature nosnika, moglbys napisac dokladniej?

  6. #6
    klaudia32
    Gość

    Domyślnie

    Powinno dobrze drukowac bez problemu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    witam
    mam takie pytanie,
    chcialbym wykorzystac moja drukarke epson L800 i sprobowac wydrukowac cos na tzw. plotnie.
    czy w ogole da sie na czyms takim drukowac?
    gramatura plociennej kartki a4 to od 280 do 340g (takie posiadam probki)
    czy jest cos na co powinienem zwrocic szczegolna uwage podczas wydruku?
    jeśłi podajnik poprawnie załaduje i pociągnie, moim zdaniem nie załąduje. jest ryzyko że głowica uderzy i zmarszczy płótno
    do druku na płótnie większe drukarki mają specjalny podajnik, tackę, łądowaną od przodu - podnosi się cały mechanizm prowadzący, wsuwa płótno itd
    moim zdaniem jest duże ryzyko uszkodzenia drukarki - oczywisćie polak porrafi...

  8. #8

    Domyślnie

    Epson L800 nie jest drukarką zaprojektowaną do drukowania na płótnie. Wskazuje na to brak podajnika mediów w rolkach, brak podciśnieniowego przysysania nośnika oraz przede wszystkim, brak jakiegokolwiek profilu płótna w sterowniku drukarki. Kolejną trudnością jest mechanizm pobierana papieru w L800, który tak jak pisze unesco, nie zawsze radzi sobie z prawidłowym wciągnięciem płótna do drukarki. Zwykle pomaga ręczne "dopchnięcie" arkusza płótna w trakcie pobierania nośnika przez drukarkę, ale zdarzało się, że L800 nie chciała pobrać konkretnego arkusza i trzeba było powtarzać procedurę ręcznego ładowania po kilka-kilkanaście razy.

    Niemniej jednak, osobiście z powodzeniem wykonałem kilkadziesiąt wydruków na L800 i grubym matowym płótnie SIHL MASTERCLASS Matt Photo Canvas 400 (4851) i muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony rezultatami... Szczególnie cieszą żywe kolory oraz całkiem niezły poziom głębokich czerni i neutralności tego co ma być neutralne . Załączam zdjęcia wydruku z tej właśnie konfiguracji.



  9. #9

    Domyślnie

    im wiecej odpowiedzi tym mniej wiem czy mozna na tej drukarce probowac drukowac na plotnie czy nie
    dzieki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, moze jeszcze ktos sie wypowie w tym temacie?

  10. #10

    Domyślnie

    wniosek ejst prosty, polak potrafi, da się, ale drukarka nie jest do tego przeznaczona, trzeba kombinować i jest ryzyko uszkodzenia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Foto na płótnie
    By KSIĘŻAK in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2016, 16:26
  2. Problem z drukiem na płótnie
    By mosq in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 14:15
  3. druk na płótnie
    By Strus in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 20:51
  4. Wielki wydruk na płótnie
    By cede in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 23:11
  5. Canvas czyli druk na płótnie
    By Strus in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •