Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pajp Zobacz posta
    Powaznie, kurcze moze mi sie juz pomylilo z 24-70.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Powaznie powaznie Sam bawilem sie sigma 70-200 i T70-200vc no i N70-200 vr2 i z tych 3 zecydowanie nikkor ma najlepsze wykonanie i najszybczy AF (moim zdanie cos jak N24-70) pozniej jest Tamron 70-200vc ktory jest minimalnie wolniejszy ale optycznie nie widzialem roznic a co do sigmy no to troche odstaje ale i tak jest dobrze ostatecznie po mega dlugich wyborach poszedlem w N24-70 ze wzgledu na jego uniwersalnosc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Napewno.
    Fakt, masz racje, przepraszam, popierdzielilem z 24-70 Sigmy. Mialem go dwa lata temu i juz mi sie pomieszalo


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    W Sigmie 70-200 tubus się wysuwa? ) wszystkie 70-200 mają wewnętrzne ogniskowanie kolego. Z tego co napisałeś wynika, że mylisz dwa różne obiektywy i posiadałeś 70-300. To marne szkło, więc nic dziwnego, że widzisz ogromny przeskok jakości

    Do autora wątku. Jeżeli masz możliwość podpięcia obiektywów, których kupno rozważasz to protestuj i porównaj. Ja wybrałem stabilizowanego Tamrona, który w 100% spełnia moje oczekiwania, a jestem dość wymagający
    Nie, nie... tylko tubus pomieszalem z 24-70. Sam obiektyw to 70-200 OS 2.8. I tu moja opinia jak najbardziej podtrzymuje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #14

    Domyślnie

    A więc tak:
    70-200 VR I - najmniej skraca ogniskową przy małych odległościach, więc przy ciasnym portrecie da lepsze rozmycie tła i jest to wyraźnie widoczne. AF szybszy od Tamrona i Sigmy. Ostrość minimalnie gorsza od Tamrona.

    Nikkor VR II - skraca ogniskową podobnie jak Tamron i Sigma, AF szybszy i pewniejszy. Ostrość najlepsza, choć do Tamrona i Sigmy nie ma dużych różnic.

    Tamron 70-200 VC USD - AF wolniejszy, w ciemnościach wyraźnie wolniejszy, dobra stabilizacja, minimalnie gorsza ostrość

    Sigma 70-200 OS - najwolniejszy AF, ostrość porównywalna z tamronem.
    Można być ważne - pierścienie zoom i ostrości chodzą w przeciwnym kierunku co w Nikkorach i Tamronie 70-200VC USD.

    Co wybrać - zależy od ceny - jak znajdziesz VR I w dobrej cenie i dobrym stanie ,to Nikkor. Między Sigma i Tamronem to raczej kwestia ceny decyduje z lekką przewagą Tamrona.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Gonzo świetnie podsumował temat. Ja dodam tylko, że osobiście nie szedłbym w używkę, wolałbym dorzucić parę stówek do nowego Tamrona. Jeżeli chodzi o szybkość af to pełna zgoda, pytanie tylko czy Ty zauważysz różnicę to już zależy od zastosowań. Mnie Tamron nigdy nie zawiódł jeżeli chodzi o szybkość i pewność af i szczerze powiedziawszy ciężko mi wyobrazić sobie sytuację, w której w codziennym użytkowaniu by nienadążył.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #16

    Domyślnie

    Witajcie. Ja jestem posiadaczem sigmy. Może pytanie trochę mało precyzyjne bo w tym zakresie jest kilka szkieł. Osobiście używam 70-200 przy 2.8 na całej długości. Ma ten obiektyw kilka "cieni" które można ominąć - kwestia osoby - ale z mojego doświadczenia i body. Uwielbiam szkła nikorr - ale cena jest tez .... zdecydowałem sie na sigme z 1 powodu - cena i jest on główny bo przy ilości fot z tego szkła to rozsądek. Jak masz kasę to nikor. Jak nie miałem i nauczyłem sie sigmy. Żyje z nią i nawet sie da. Pozdrawiam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A więc tak:
    70-200 VR I - najmniej skraca ogniskową przy małych odległościach, więc przy ciasnym portrecie da lepsze rozmycie tła i jest to wyraźnie widoczne. AF szybszy od Tamrona i Sigmy. Ostrość minimalnie gorsza od Tamrona.

    Nikkor VR II - skraca ogniskową podobnie jak Tamron i Sigma, AF szybszy i pewniejszy. Ostrość najlepsza, choć do Tamrona i Sigmy nie ma dużych różnic.

    Tamron 70-200 VC USD - AF wolniejszy, w ciemnościach wyraźnie wolniejszy, dobra stabilizacja, minimalnie gorsza ostrość

    Sigma 70-200 OS - najwolniejszy AF, ostrość porównywalna z tamronem.
    Można być ważne - pierścienie zoom i ostrości chodzą w przeciwnym kierunku co w Nikkorach i Tamronie 70-200VC USD.

    Co wybrać - zależy od ceny - jak znajdziesz VR I w dobrej cenie i dobrym stanie ,to Nikkor. Między Sigma i Tamronem to raczej kwestia ceny decyduje z lekką przewagą Tamrona.
    Fajne podsumowanie. Najbardziej się skłaniam ku pierwszej wersji Nikkora 70-200. Właśnie, że nie skraca tak ogniskowej na odległościach do 10m jak druga wersja. VR II używany kosztuje sporo - prawie tyle co nowy przed laty...

  8. #18

    Domyślnie

    Miałem niedawno dokładnie ten sam dylemat czy kupić sigmę lub tamrona i trochę dołożyć i kupić jeszcze tamrona lub sigmę 150-600 ale w końcu wybór padl na Nikona vr II bo obawiałem się, że jesli wezmę tańszy np tamrona to potem mogę żałować, że przyoszczędziłem ale nie jest to najlepszy wybór a tak mimo wydania dość sporej kasy wiem że nic już lepszego dostać bym nie mogł tymbardzej, że kupowałem w UK i jeszcze za 1579 funtów a po miesiącu Nikon podnósl ceny na 1799 funtów
    Większy wydatek ale przynajmniej brak dylematów typu " a można było nie oszczędzać i kupić najlepszy"
    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Używałem sigmy, nikorra ver. 2 oraz posiadam Tamrona. Sigma najwygodniejsza imo. Tamron ostrzejszy i lepsza stabilizacja, celność wszystkich bez zarzutu w normalnym użytkowaniu. Został Tamron bo jest prawie nowy -uzywka nie kosztuje koszmarne kasy ma lepszą stabilizację od nikorra ver 1 oraz sigmy. Nikkor ver. 2 niczym mnie nie zachwycił podczas tygodniowej przygody. Imo nie warto przeplatać za coś co nie jest tego warte.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avatarr Zobacz posta
    Używałem sigmy, nikorra ver. 2 oraz posiadam Tamrona. Sigma najwygodniejsza imo. Tamron ostrzejszy i lepsza stabilizacja, celność wszystkich bez zarzutu w normalnym użytkowaniu. Został Tamron bo jest prawie nowy -uzywka nie kosztuje koszmarne kasy ma lepszą stabilizację od nikorra ver 1 oraz sigmy. Nikkor ver. 2 niczym mnie nie zachwycił podczas tygodniowej przygody. Imo nie warto przeplatać za coś co nie jest tego warte.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
    A co fotografujesz, że VRII nie zachwycił?

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor, Sigma, a może Tamron?
    By fkuzi555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 23:59
  2. Sigma, Tamron, a Nikkor.
    By Veter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 10:33
  3. Tamron sigma czy nikkor
    By Gripowiec in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 19:55
  4. Sigma, Tamron czy Nikkor?
    By nickname in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 07:52
  5. sigma,tamron czy nikkor
    By Szalony Naukowiec in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •